Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Idejas aktīvai un neparastai atpūtai vasarā

Zvilnēšana uz dīvāna ir pilnīgi nevietā, celies vien augšā un ķeries pie brīvdienu plānu kaldināšanas. Seriāli lai paliek tumšiem ziemas vakariem, tagad dosimies ārā! Ja visas dabas takas jau apskatītas un gribas ko jaunu, noderēs šīs idejas.


Uzspēlē “Kartupeli”


Foto: Shutterstock

Vai atceries šo bērnības spēli? Atgādināsim noteikumus – visi sastājas aplī un cits citam piespēlē bumbu. Ja kāds neuzņem bumbu, sitējs sēžas apļa vidū un mēģina noķert pāri lidojošo bumbu. Ja tas izdodas, tupētāji var celties kājās, bet bumbas sitējs pats sēžas iekšā. Tikpat jautri varētu būt parkā spēlēt “Gurķus” vai “Augstāk par zemi” – būsi noskrējies un nosmējies!


Piedalies siena talkā


Foto: Vida Press

Balts lakatiņš vai salmu cepure galvā, grābeklis rokā un pļavā iekšā! Siena talka kā filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” varētu būt vasaras košākais piedzīvojums. Un, ja namamāte talciniekiem no pagraba iznes trīs litru burku ar norūgušām bērzu sulām, – tā ir vasaras esence!


Uzdāvini piedzīvojumu


Foto: Shutterstock

Gan jau tev ir kāds draugs vai tuvinieks, kas svin dzimšanas dienu tieši vasarā. Uzraksti uz pāris lapiņām aktivitātes, ko jūs abi nekad neesat darījuši, ļauj viņam vienu izvilkt – un to arī īstenojiet! Pirmā reize uz SUP dēļa, brauciens ar ūdensslēpēm vai veikbordu – kopā taču drošāk.


Pludmales volejbols


Foto: Shutterstock

Gribi Karību jūru cienīgu iedegumu, bet pēc pusstundas gulšņāšanas galva dulla un garlaicība klāt? Kārtīgi noziedies ar pretapdeguma krēmu un ķeries pie volejbola bumbas. Kritiens smiltīs neapskādēs gurnus, tādēļ nebaidies lidot pēc bumbas “līdaciņā”. Nekad to neesi spēlējis? Vasara taču ir laiks, kad nogaršot vismaz trīs jaunus saldējumus un apgūt kādu sporta veidu! 


Vēžošana


Foto: Shutterstock

Jūlijs ir labākais laiks, kad zem akmeņiem un sprunguļiem ūdenstilpēs meklēt vēžus. Savās gaitās viņi dodas naktī, tādēļ pa dienu paguli diendusu un uzlādē lukturīša baterijas. Pirmoreiz ar rokām vēzi ķerot, atceries, ka tas jāsagrābj lēnām no astes puses – priekšā taču spīles! Pirms auj zābakus un gatavo ķeseli, pārliecinies, ka izvēlētā upe vai ezers ir licencēta vēžošanas vieta. Un ielāgo kā reizrēķinu – mātītes ar ikriem un vēzīšiem zem astes katlā likt nedrīkst!


Orientēšanās


Foto: Shutterstock

Apvieno divas lieliskas lietas – skriešanu un mežu! Šajā sporta veidā jāpaļaujas uz spēju lasīt karti un kompasu, lai atrastu kontrolpunktus. Skriešana nav obligāts noteikums, var arī doties raitā pastaigas solī. Kārtīga deva azarta parādīsies, un tad arī kājas sāks cilāties straujāk.


Putnu vērošana


Foto: Shutterstock

Vislabāk to darīt agri no rīta, kad cilvēki vēl guļ, bet putni jau modušies un skaļi sarunājas. Aizņemies binokli un dodies uz Lubānas vai Kaņiera ezera putnu vērošanas torņiem. Varbūt redzēsi, kā pīles izvedušas peldē savus mazuļus vai manīsi nošvīkstam jūras ērgļa spārnus. Ja dzirdi kādu pūšam tukšā pudelē – patiesībā tā ir lielā dumpja riesta dziesma. 


Nakšņo šūpuļtīklā


Foto: Shutterstock

Viens pārgājiens šovasar ir obligāts! Lai uz muguras nav jāstiepj telts, ko saki par šūpuļtīklu, kas iekārts starp diviem vareniem kokiem? Naktī tu jutīsies kā koka lapa, ko ieaijā vējš, turklāt kukuržņi nedursies mugurā. Tikai parūpējies par pretodu līdzekļiem vai moskītu tīklu. Arlabunakti!


Sporta zāles apmeklējums


Foto: Shutterstock

Tieši vasarā, kad sporta zālēs svilpo vējš, tu vari netraucēti izmēģināt visus trenažierus. Un tikšanos ar draugiem sarunā nevis kafejnīcas terasē, bet zumbas nodarbībā. Pēc tam ieturēt vakariņas varat kādā peldvietā, protams, arī atveldzējoties ūdenī. Karstā laikā kalorijas pašas bēg prom un gandarījums būs divtik liels.

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.