Projektu atbalsta
Sponsor Logo
close-ad

Desmit lietas, kuras tev jāpagūst izdarīt augustā

Vasara nav bezgalīga. Dienas kļūst īsākas, naktis – dzestrākas, un pavisam drīz nemanot piezagsies rudens. Tas gan nav iemesls uzskatīt, ka vasara ir beigusies. Tieši pretēji – augusts ir īstais laiks, lai pagūtu visu to, kas bijis šīs vasaras plānos, bet atlikts.


Pastaiga viršos


Foto: Shutterstock

Došanās viršu meklējumos ir obligāts augusta brīvdienu darāmo lietu saraksta punkts. Lai gan viršu ziedēšana nozīmē, ka vasara patiesi jau iet uz beigām, tas arī ir viens no skaistākajiem skatiem Latvijas mežos. 

Romantiska pastaiga ar mīļoto, draudzeņu izbraukums ar smiekliem un čalām, piedzīvojums kopā ar ģimeni, apvienojot to ar sēņošanu un ogošanu – scenāriji ir dažādi, bet visi tie garantēs atpūtu un enerģijas lādiņu gan prātam, gan emocionālajai pasaulei. 


Sapņu fotosesija


Foto: Shutterstock

Ja tu jau sen esi sapņojusi par īpaši organizētu fotosesiju, augusts ir īstais laiks, lai to darītu. Tavas iespējas ir praktiski neierobežotas – sadarbībā ar profesionālu grima mākslinieku un fotogrāfu tu vari iedzīvoties fantastiskā tēlā, bet tāpat vari ļauties jautram piedzīvojumam kopā ar draugiem.

Galvenais – ļaujies piedzīvojumam, un no šīs vasaras tev paliks brīnišķīgas fotoatmiņas. 


Brīvdienas ceļā


Foto: Shutterstock

Ne vienmēr mums ir laiks un iespējas aizbraukt nedēļu ilgā atvaļinājumā, bet tam ir alternatīva – arī vienā nedēļas nogalē var noķert atvaļinājuma sajūtu. Galvenais ir doties prom no ierastās vides, jo, paliekot mājās, ikdienas rutīna, nepadarītie darbi un pienākumi noķers mūs pašus, un plānotās atpūtas un restarta vietā čiks vien sanāks. 

Brīvdienas ceļā var būt rūpīgi izplānotas, jau laicīgi izvēloties nakšņošanas iespējas, apskatāmos objektus un apmeklējamās atrakcijas, bet var arī aizšķilt sevī piedzīvojuma meklētāja un jaunatklājēja garu – iesēsties auto un doties, kur acis rāda ar piknikošanu mežmalās un gulēšanu automašīnā. 


Svētku maģija


Foto: Shutterstock

Mēs gaidām dzimšanas dienas, Jāņus un Ziemassvētkus un citus godus ar bagātīgi klātiem galdiem, skaistām tradīcijām un dzirkstošu prieku, bet īpaša maģija piemīt negaidītiem svētkiem. 

Lai gan augusta vakaros jau piezadzies rudenīgs vēsums, vēl var pagūt sarīkot lielisku dārza ballīti vai vienkārši sirsnīgu pasēdēšanu ar draugiem un ģimeni, ko vēl īpašāku padarīs nelieli, bet rūpīgi pārdomāti akcenti – mazas dabas velšu dāvaniņas viesiem – burciņa ar paša vārītu ievārījumu vai paša lasītu liepziedu tējas maisiņš –, kopīga vasaras piedzīvojumu foto kolāžas izveidošana, brīnumsvecītes un citas lietas, kas jebkurā uzburs īpašā mirkļa sajūtu. 


Ekskursija pa svešu rajonu


Foto: Shutterstock

Atmodināt sevī jaunatklājēja garu ir iespējams, pat nešķērsojot pilsētas robežas – darba dienas vakaru var izmantot, dodoties izzinošā pastaigā vai velobraucienā pa ielām, kurās nav būts. 

Lieti noder pirms tam internetā vai konkrētu rajonu "Facebook" grupiņās pameklēt informāciju par nolūkoto rajonu, apjautāties draugiem un paziņām ieteikumus par interesantām ēstuvēm vai lietām, kas noteikti jāredz un jāpiedzīvo, un, aidā, piedzīvojums var sākties!


Izbaudi saulrietu


Foto: Shutterstock

Saulriets ir kā mazā melnā vakarkleita – tā ir klasiska vērtība, ar ko nav iespējams nošaut greizi! 

Gan romantiskiem mirkļiem, gan sirsnīgai kopābūšanai ar ģimeni vai pastaigai vienatnē, pārdomājot kādu svarīgu lēmumu – rietošās saules staru gaismu un krāsu spēles nomierina pat visskeptiskākos prātus. 


Atrast laiku grāmatām


Foto: Shutterstock

Ir cilvēki, kuri vasarā grāmatām met lielu līkumu – gan tāpēc, ka lasīšana vasarā kaut kur zemapziņā saistās ar obligātās literatūras sarakstu no skolas laikiem, gan tāpēc, ka ir tik daudz citu lietu, ko darīt brīvajos brīžos. 

Tiesa, arī rudenī mums ne vienmēr ir vairāk laika – straumēšanas servisi piedāvā jaunus seriālus, kinoteātros nonāk lielās filmas, teātri gādā par jauniestudējumiem un notiek milzums daudz citu lietu, bet neizlasīto grāmatu čupiņa pie gultas vai domās tikai turpina augt un augt. Tāpēc neatliec to uz citu laiku, bet ķeries klāt tagad!


Ej dabā!


Foto: Shutterstock

Nereti mēs aizmirstam, cik lieliskā vietā dzīvojam – Latvijas dabas daudzveidība tā vien aicina doties piedzīvojumos. Pārgājiens pa purva takām, pastaiga kādā Pierīgas mežiņā, noslēpumainu ezeru meklēšana, ogošana un sēņošana – variantu ir daudz, un spēj vien izvēlēties. 

Svarīgi paturēt prātā, ka, ieejot dabā, ļaujies tai. Telefonu izmanto vien skaistu skatu iemūžināšanai, nebaidies pabūt viens un nesteidzies!


Izaicini sevi virtuvē


Foto: Shutterstock

Jau sen esi gribējusi pagatavot kādu īpaši sarežģītu ēdienu vai pirms laba laika nolūkotu recepti, bet dažādu iemeslu dēļ vienmēr to atliec? Pirms rudens darbīgās sezonas sākuma kāds augusta brīvdienu rīts ir īstais laiks beidzot ķerties pie darba. 

Gatavošana kopā ar ģimeni vai draugiem var kļūt par brīnišķīgu kopābūšanas laiku pat tad, ja šefpavāru sevī tā arī neatradīsi. 


Nedari neko!


Foto: Shutterstock

Ikdienas darbos un pienākumos, apkārt valdošajā milzīgajā informācijas troksnī un straujajā dzīves ritmā mēs dažkārt aizmirstam svarīgu lietu – dažreiz vajag apstāties! 

Pamēģini izbrīvēt vienu brīvu dienu un neko neieplāno! Mosties bez modinātāja, neskaties darāmo darbu sarakstā, ik pa piecām minūtēm nepārbaudi telefoni. Un atceries, nekas slikts nenotiks arī tad, ja visu brīvo dienu pavadīsi, vāļājoties gultā, skatoties seriālus vai vienkārši guļot. 

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.