Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Vasaras ceļvedis: lustīgi pasākumi, ko apmeklēt 

Burvju spēja vienlaikus atrasties vairākās vietās lieti noderētu, jo šī vasara lutina ar bagātīgu kultūras programmu. Ja grūti izšķirties starp pārgājienu Kurzemē un zaļumballi Latgalē, varbūt jālaiž uz Vidzemi skatīties brīvdabas teātra izrādi? Lūk, pasākumu izlase, kas varbūt nedaudz atvieglos lēmuma pieņemšanu.


Zvejnieksvētki Rojā


Foto: Shutterstock

13. jūlijs, Roja

Godinot jūru un tās viļņu šķēlējus, būs sātīga zivju zupa un krāšņa uguņošana, kas spoguļosies viļņos. Bet lielā balle pludmalē pulcēs tādus māksliniekus kā "Labvēlīgais tips", "Bermudu divstūris", Ozols, Ivo Fomins un "Mākoņstūmēji". Gadu no gada Roja pieredz jestras izdarības, neizpaliek pat nāriņu un jūras valdnieka apmeklējums.


Zaubes savvaļas kulinārais festivāls


Foto: Publicitātes foto

13. jūlijs, Zaube

Pat maizes šķēle ar sviestu un tomāta ripiņu svaigā gaisā garšo kā labākajā restorānā. Divu ezeru krastos zem Zaubes ozola zariem godināsim senču zināšanas par dabas veltēm. Gatavojies apmeklēt garšu ekspertu parku, kur varēs vērot pavāru sacensības un našķoties kulinārajās darbnīcās. Būs arī iemīļotais konkurss "Labākā lauku torte". Vakarā skanēs mūzika, koki mirdzēs gaismās un varēs atpūtināt vēderu, kas pieēsts gurķu sālīšanas konkursā.


"Wings Over Baltics Airshow"


Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

20.–21. jūlijs, lidosta "Jūrmala"

Pūkainās mākoņu gubas divas dienas tramdīs dzelzs putni – lidmašīnas. Motoru rēkoņa, krāsaini dūmi un piruetes gaisā liks sajūsmā elst un pūst. Tas būs īpašs piedzīvojums mazajiem skatītājiem, un kā nu ne – lidmašīnu, kas gaisā met ritentiņus, katru dienu neredzēt.


Festivāls "Komēta"


Foto: DELFI

26.–28. jūlijs, Daugavgrīvas cietoksnis 

Unikāls festivāls jau trešo gadu ļauj baudīt mūziku uz salas Daugavgrīvas cietoksnī. No visas pasaules te pulcēsies dīdžeji, muzikālas un radošas apvienības, lektori un cirka mākslinieki, aicinot praktizēt prāta brīvību. Dažādi atklājumi gaidāmi arī ēdināšanas zonā, jo festivālā būs pieejamas tikai veģetāras un vegānas maltītes.


Sabiles vīna svētki


Foto: Publicitātes foto

24.–28. jūlijs, Sabile

Organizatori aicina piepildīt dzīvesprieka kausu pilsētā ar odziņu. Vīnogas, upenes un pat mellenes pudelēs būs nobriedušas pilngadīgo viesu iepriecināšanai. Teju nedēļas garumā Sabilē būs svētku danči, koncerti, amatnieku tirdziņš un dullas izdarības, bet vīns līšot kā no pārpilnības raga! 


Lielais vasaras šlāgerfestivāls


Foto: Shutterstock

2. augusts, Līgo parks Stopiņu novadā

Kas gan būtu vasara bez kārtīgas zaļumballes? Augusta pirmajā piektdienā Līgo parka estrādē gaidāmas nevaldāmas dejas ar grupām "Dakota", "Apvedceļš", "Zeļļi", "Galaktika" un citām. Ievies jaunu tradīciju ar draugiem vai vecākiem, vien ieliec somā rezerves kurpju pāri un plāksterus, lai valsi var griezt visu nakti.


Alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī"


Foto: DELFI

Vairs neeksistējošā ciema bijusī pagastmāja reizi gadā atdzimst kamermūzikas festivālā "Sansusī", kad pagalms, meži un cirsmas kļūst par skatuvēm. Mūzika, laikmetīgais cirks, izrādes bērniem, rītarosme, zaļumballe un muzikāli kautiņi – programma ir raiba un daudzsološa.


Rīgas svētki


Foto: LETA

16.–18. augusts, Rīga

Visu nedēļas nogali pilsēta zumēs kā bišu strops – dārzos, parkos un koncertzālēs būs tik daudz koncertu, ka ne saskaitīt. Tikmēr Spīķeru kvartālā uzplauks Rīgas svētku restorāns, kur labākie šefpavāri cels galdā sezonālos produktus.


"Škiuņa džezs"


Foto: LETA

28.–31. augusts, Lūznavas muiža

Skaists vasaras noslēgums būs augusta beigās, kad Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls "Škiuņa džezs". Viens no pasākuma mērķiem ir veicināt topošo džeza mūziķu izaugsmi, tādēļ jaunie censoņi varēs piedalīties meistarklasēs, bet klausītāji viņu jauniegūtās prasmes ik vakaru varēs baudīt bezmaksas džema sesijās. 

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.