Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Ideāla piknika priekšnoteikumi, ko mēdzam aizmirst

Vasaras siltākās dienas mudina brīvo laiku pavadīt ārpus mājām. Tādēļ aicini radus, draugus vai kolēģus sarūpēt cienastu – dosimies līksmā piknikā pie dabas krūts.


Gleznaina piknika vieta


Foto: Shutterstock

Īstās vietas meklējumi var sagādāt raizes – noskatītais galdiņš parkā jau aizņemts, bet pērn apmeklētā pludmale piedrazota. Klaiņot ar paunām, meklējot kaktiņu, kur piesēst, negribas nevienam, tādēļ jau laicīgi veic apkārtnes izpēti. Kādā darba dienas vakarā ar velosipēdu izmet lielāku loku vai lūdz pēc padoma draugiem – arī pilsētā var atrast zāles pleķīti, kur nodoties gastronomiskiem priekiem bez svešinieku acu skatiem. 

Braucot ārpus pilsētas, pārliecinies, ka noskatītā vieta nav blakus leknam latvāņu pudurim vai kāda privātīpašumā. Tikai atceries, ka brīvdienās arī citi gribēs doties pie dabas, varbūt vērts pikniku rīkot brokastlaikā?  


Noderīgas lietas ērtai atpūtai


Foto: Shutterstock

Sāksim ar to, ka glītais grozs derēs tikai bildēm, jo ērtāk visas mantas būs salikt ietilpīgā mugursomā. Mitrās salvetes ir lielisks izgudrojums, kas radīs tīrības sajūtu, ja gribēsi pēc žāvētas vistas šmakstināšanas sakopties. Arī pretodu līdzekļi noderēs, lai ērces un citi kukaiņi nepievienotos atpūtai. 

Padomā par izkustēšanos un paķer līdzi bumbu, badmintona raketes vai vismaz šaha dēlīti. Lielākā kompānijā var uzspēlēt mēmo šovu, bet bērniem piešķirt ziepju burbuļu pūšamos. Dodoties dabā, neko tur neatstāj, tādēļ liec somā miskastes maisus. Pārnēsājamā tumbiņa mūzikas atskaņošanai un ledus kaste, kas dzērienus saglabās vēsus, būs piknikotāju augstākā pilotāža.


Glīts un praktisks galda klājums


Foto: Shutterstock

Lai radītu pašu galdu, vēlams sarūpēt plēvi vai vaskadrānu, ko paklāt zemē, un tikai tad virsū likt pledu. Šādi izvairīsies no ietiepīgiem traipiem un zemes mikluma. Katram viesim var lūgt ņemt līdzi spilvenu, uz kā apsēsties. Rīkojot dzimšanas dienas pikniku, padomā par dekorācijām – ja netālu atrodas kāda pļaviņa, saplūc ziedus, ko novietot starp gardumiem. Bet mielojoties koka paēnā, zaros var iekarināt burciņas ar svecītēm vai iesiet garas atlasa lentas, lai tās plīvo. 

Nebīsties no mantu kalniem un traukus ņem no mājām – pat ikdienā lietotie šķīvji dabā izskatīsies svinīgi. Tā kā vējš arī būs šī piknika viesis, lai salvetes neaizlidotu uz tāltālām zemēm, apsien tās ar lentīti.Mutē kūstoši gardumi


Foto: Shutterstock

Piekritīsi, ka pēdējā brīdī veikalā nopirkti siera cepumi nepiešķirs piknikam to "oho!" sajūtu? Izvēlies ēdienu, ko ērti ēst ar rokām un kas ātri nebojājas – kraukšķīgu bageti ar ķiploku sviestu vai fokaču ar saulē kaltētiem tomātiem, sieru, vītinātu šķiņķi un mājās ceptu sāļo pīrāgu. Ogas un augļus ar mīkstiem sāniem labāk neņem, tie transportēšanas laikā saspiedīsies un nebūs apetītlīgi. 

Vasaras piknika galvenais viesis, protams, ir arbūzs, ja pusdienosiet ezera krastā, to var ielikt ūdenī. Lai tas neaizpeldētu pie citiem atpūtniekiem, iesaisti bērnus, kas varētu uzbūvēt smilšu cietoksni arbūzam. 

Ja mājās zieķēt sviestmaizes nenesas prāts, sarūpē piedzīvojumu – gatavošanu uz ugunskura vai gāzes degļa.  


Dzirkstoši atspirdzinājumi


Foto: Shutterstock

Slāpes vislabāk veldzēt ar ūdeni, jo sulas un gāzētie dzērieni var “atšālēties” un neradīs svaiguma sajūtu. Mājās trīslitru burkā pagatavo kokteili no gāzēta ūdens, laima sulas un piparmētrām. Neparastu garšu cienītāji var pievienot arī rozmarīna zariņu, bet piknika mazākie viesi priecāsies par minerālūdeni ar svaigi spiestu ķiršu sulu. Pieaugušie termosos var sagatavot kafiju vai stingri aizvākojamā katlā ņipru sangriju no vīna, minerālūdens un augļiem.  

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.