Projektu atbalsta
Sponsor Logo
close-ad

Vasaras garšas tavā šķīvī – kas jānobauda septembrī

Dārza vagas un mežmalas pilnas tik brīnišķīgas ēdmaņas, ka nereti gribētos kā lācim pirms došanās ziemas guļā sagatavot melleņu ķepu. Tā vietā esi noēdies auksto zupu, kabaču pankūkas un jaunos kartupelīšus tā, ka nāk pa ausīm ārā? Ļaujies eksperimentiem virtuvē un atklāsi, ka arbūzi lieliski sader salātos ar tomātiem, bet piparmētru tēju atdzīvinās pāris bazilika lapiņas. Baudi bez sirdsapziņas pārmetumiem, vasara ir tikai vienreiz gadā!


Dod grilēšanai otru elpu


Foto: Shutterstock

Šašliku sezonu atklāji jau maijā un lielveikalos vairs nejaudā skatīties uz gaļas plauktiem? Dod grilēšanai vēl vienu iespēju un izmēģini ko jaunu. Uz grila restes liec folijas loksni, bet uz tās kamambēra sieru. Pēc minūtēm 15 griez uz pusēm un baudi izkusušo viduci ar aveņu ievārījumu. Tāpat uz oglēm var cept kotletes vai ļuļa kebabus, kā arī pildīt šampinjonu cepurītes. 

Bet saldajā jāķeras pie augļiem –bumbierus pārgriez uz pusēm, izgriez sēklotnes un tur iepildi brūkleņu ievārījumu. Kārtīgi iečubini tos folijas mētelīšos un cep uz grila. Mēli var norīt, goda vārds!  


Iepazīsti tuvāk citu valstu virtuvi


Foto: Shutterstock

Ja nevari atvaļinājumā aizbraukt uz Vjetnamu, lai tā brauc pie tevis! Kādā kafejnīcā nogaršo dzidro liellopa buljona pho zupu vai svaigos pavasara rullīšus ar garnelēm. Drošsirdīgākie var izpētīt receptes interneta dzīlēs un pagatavot mājās nūdeles ar zemesriekstu mērci. 

Uzreiz nav jāmetas Āzijas vai Dienvidamerikas garšu virpulī, tikpat labi kādu sestdienu aizbrauc uz Lietuvu noēsties cepelīnus tā, ka josta jāpalaiž vaļīgāk.


Izvēlies vislielāko arbūzu


Foto: Shutterstock

Jo tuvāk nāk vasaras izskaņa, jo lētāki kļūst arbūzi. Ir laiks doties pēc kilogramus desmit smaga milzeņa – veikalā klauvēt pie tā sāna, gaidot dobju atbalsi, tad pūst un elst, stiepjot to mājās, pārgriezt pušu un atslīgt dīvānā ar pāris šķēlēm. 

Ja neviens neskatās, izēd vienu pusi ar karoti, grebjot arvien dziļāku ezeru, kur krāsies saldā sula.


Nopūt putekļus no tostera


Foto: Shutterstock

Savulaik skolas ekskursijas neatņemama sastāvdaļa bija tosterī ceptas trijstūrmaizītes ar desu un sieru. Iespējams, ka šī uzparikte nobāzta prom no acīm pagaldē vai bēniņos, tāpēc velc to droši ārā dienasgaismā! 

Braucot uz nedēļas nogales ballīti pie draugiem, paķer to līdzi, garantējam, ka nakts vidū visi stāsies rindā, lai baudītu sātīgās maizītes. Nežēlo ne sviestu, ne tomātu mērci, ne sieru, tā ir panākumu atslēga.


Paštaisītu pelmeņu diena


Foto: Shutterstock

Kādu lietainu pēcpusdienu pavadi pie virtuves galda, lipinot pelmeņus kopā ar ģimeni un draugiem. Visi uzreiz nav jāapēd, iemet pāris kastītes saldētavā, kas glābs vakaros, kad vēderā kauc neprātīgu vilku bars.  


Brien saldajās brūklenēs


Foto: Shutterstock

Kādu darbadienas vakaru aizbrauc līdz tuvākajam priežu mežam, kur šobrīd zied viršu vāli, reibina vaivariņi un sārtojas brūklenes. Izstaigā visas raizes, notupies pie brangi noauguša ciņa un sukā iekšā veselīgās ogas saujām vien. Drošības pēc paķer arī nazi un grozu – sēņu laiks ir pašā plaukumā.


Pirmā konservējumu burka


Foto: Shutterstock

Attaisnojumi, ka virtuves māksla nav tava stiprā puse, netiek pieņemti. Ievārījumu pat lācis spētu uzvārīt, jo ogām un augļiem jāpievieno tikai cukurs, mēle pateiks priekšā, kad salduma ir gana. 

Bet blenderim vari uzticēt pesto pagatavošanu – pāris saujas bazilika, olīveļļas šļuka un ķiploka daiviņa ir gardās mērces svētā trīsvienība.  


Apmeklē street food pasākumu


Foto: Shutterstock

Teju katru nedēļas nogali kādā galvaspilsētas rajonā norit ielu ēdienu baudīšanas pasākums, kur štovētu kāpostu un asinsdesu vietā iespējams atklāt jaunus garšu apvāršņus. 

Ierastie burgeri tiek papildināti ar ķiršiem, limonādes ar baziliku, bet kūkas ar čili pipariem – ļaujies ziņkārībai un izmēģini ko nebijušu.  


Pankūku brokastis ar draugiem


Foto: Shutterstock

Laiska svētdiena, ko apņem saldu pankūku smarža, ir pūļu vērta. Palūdz katram atnest kādu pildījumu – mazsālītu lasi, šokolādes krēmu vai svaigas ogas, – un atliks vien uzcept plāno pankūku kalnu. Nekad neesi mēģinājis pankūkas apgriezt otrādi, vienkārši apmetot gaisā? Sarīko sacensības draugu lokā un noskaidro, kurš uzmet pankūku visaugstāk.  


Ne asakas!


Foto: Shutterstock

Ēnainā upes krastā, cieši vērojot pludiņu, kad tas pazudīs zem ūdens, prāts būs izslaucīts tukšs. Ja šāda terapija neiet pie sirds un gribas redzēt kādu asaku, ir vietas, kur loms garantēts. Daudzās saimniecībās zivju dīķos ir ielaistas karūsas, karpas un pat foreles, kas pašas lec uz āķa. 

Savām rokām noķerta zivs noteikti būs viena no gardākajām, kas šovasar ēsta, ja pasniegsi to ar jaunajiem kartupeļiem un mazsālītiem gurķiem.

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.