1 5
Ar burkāniem vien nepietiek. Pieci produkti labai redzei un acu veselībai
Foto: PantherMedia/Scanpix

Noteikti esi dzirdējis, ka burkānu un citu oranžas krāsas dārzeņu iekļaušana ikdienas uzturā nāk par labu acu veselībai un redzei, un tā ir pilnīga taisnība: tie satur bēta karotīnu, vielu, kas piešķir burkāniem un citiem dārzeņiem oranžu krāsu un cilvēka organismā pārveidojas par A vitamīnu. Tas ir ļoti svarīgs labai redzei un acu veselībai, jo palīdz tīklenei un citam acu daļām darboties nevainojami. Tomēr A vitamīns nav vienīgā viela, kas nepieciešama redzes asumam un mūsu dvēseles spoguļa – acu – veselībai.

Portāls "Health.com" apkopojis citu acu gaišumam svarīgu elementu bagātīgākos avotus, ko noteikti vēlams iekļaut savā ēdienkartē.

Zaļie lapu dārzeņi

Ar burkāniem vien nepietiek. Pieci produkti labai redzei un acu veselībai
Foto: Shutterstock

Zaļie lapu dārzeņi, kā romiešu salāti, ledus salāti, spināti, cigoriņu lapas, mangoldu lapas, virziņkāposti, ir bagātīgi ar luteīnu un zeaksantīnu – šīs vielas ir galvenie cilvēka acs tīklenes pigmenti, kas kā filtrs absorbē kaitīgos ultravioletos starus, kas diemžēl ir arī saules gaismas spektrā. Šīs vērtīgās vielas arī neitralizē kaitīgos brīvos radikāļus, kas izraisa šūnu bojājumus un veicina novecošanu. Tādējādi luteīns un zeaksantīns aizkavē ar novecošanu saistītās acs makulas deģenerācijas un kataraktas veidošanos un redzes zudumu, noskaidrojuši zinātnieki.

1 5

Comment Form