1 14
Superprodukti skrējējiem – veselībai un labākiem rezultātiem
Foto: Shutterstock

Skrējējiem pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir ļoti svarīgs ne vien, lai uzturētu labu veselību, bet arī uzlabotu savu sportisko varēšanu un rezultātus. Kristīne Lufa (Christine Luff), aizrautīga skrējēja un skriešanas trenere no ASV, rakstā "VeryWell" iesaka 14 produktus, kurus noteikti vērts iekļaut ēdienkartē, ja aizraujies ar skriešanu.

Pilngraudu makaroni un maize

Superprodukti skrējējiem – veselībai un labākiem rezultātiem
Foto: Shutterstock

Skrējējiem nepieciešams uzņemt daudz ogļhidrātu, jo tie ir organisma galvenais enerģijas avots. Daudz ogļhidrātu ir maizē un makaronos, tomēr ne visi maizes klaipi un makaroni ir vienā maisā bāžami – uzturvērtības ziņā tie mēdz būt krasi atšķirīgi, norāda Lufa.

Pilngraudu produkti ir ražoti no mazāk attīrītiem graudiem nekā balto miltu izstrādājumi, tāpēc tajos no graudiem ir saglabājies nesalīdzināmi vairāk vērtīgu vielu. Ražojot baltos miltus, graudiem tiek pilnībā noslīpēts graudapvalciņš un atdalīts dīglis – pašas vērtīgākās grauda daļas, kas sevī glabā mikroelementus, vitamīnus un šķiedrvielas. Paliek tikai grauda kodols, kas satur praktiski vienu vienīgu cieti. Arī ciete gan nav nekas slikts – tas ir ogļhidrāts, kas sniedz enerģiju, tomēr citas vērtīgās vielas apstrādes procesā ir zudušas.

Tāpēc dod priekšroku pilngraudu produktiem – ar tiem saņemsi ne vien enerģiju, bet arī daudz vērtīgu vielu un šķiedrvielu, kas sniegs sāta sajūtu ilgākam laikam.

1 14
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form