8. martā visa koronavīrusa skartā Itālija kļuva par milzu karantīnas zonu 60 miljoniem cilvēku. Emocionālie un atvērtie itāļi ar grūtībām pieņem jauno dzīves kārtību – nekādu skūpstu un apskāvienu, nekādas pasēdēšanas pie tradicionālās kafijas un "aperitivo", kā arī svaigas maizes trūkumu un pašu galveno – ierobežotu komunikāciju. "Delfi" sazinājās ar dažādos Itālijas reģionos dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem un lūdza pastāstīt, kā praksē izpaužas karantīna.

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Lai gan kopš 8. marta "sarkani" ir visi Itālijas reģioni, situācija tajos ir krasi atšķirīga. No četru metru distances starp iedzīvotājiem Parmā līdz mīlai un apskāvieniem Sanremo. Trakākais notikumu pavērsiens attīstījies Modenā un Milānā, kur ieslodzītie sadumpojās par atceltajām tikšanās iespējām un bēga no cietumiem.

"Ķīnieši uzvilka maskas: nesitiet, mēs paši padodamies!"


Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: no privātā arhīva


Lina Ozerkina – Turīna, Pjemontas reģions

Lina Ozerkina Itālijā dzīvo 10 gadus, viņa nodarbojas ar grāmatu izdošanu un dizainu. Karantīnu sieviete uztver filozofiski – mulsinot vien ierastā vīna neesamība.

"Turīna ir vien stundas brauciena attālumā no Milānas, kur ir milzīga ķīniešu diaspora. Kad Ķīna godīgi paziņoja, ka ir dimbā, kļuva skaidrs, ka arī Milāna neizspruks. Tomēr kaut kā cerējām, ka līdz mūsu ziemeļrietumu Pjemontai vīruss netiks. Tika gan. Galu galā itāļi ļoti aktīvi pārvietojas, bet šis vīruss ir lipīgāks par gripu, lai gan ne tik bīstams. Pirms trim nedēļām pie mums slēdza skolas, universitātes...

Pagājušajā sestdienā mums bija jāiet uz koncertu – formāli tas tika pārcelts uz 17. aprīli. Manam draugam bija biļete uz futbola spēli "Juventus–Inter" – viņš zaudēja 100 eiro (un tā bija lētākā biļete, cenas ir līdz 500), jo mačs notika bez skatītājiem. Teica, ka naudu neatgriezīs.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Skumjākais, ka jau sen slēgti lētie ķīniešu veikaliņi un restorāniņi. Visi sākuši izvairīties no ķīniešiem, viņu bērni skolās nonākuši izolācijā. Un tas viss, neraugoties uz to, ka viņi visi ir ar maskām: "Lūdzu, nesitiet, mēs paši padodamies!" Itāļi maskas sākuši valkāt tikai kopš pagājušās sestdienas, un arī ne visi. Piemēram, manā iecienītajā krāmu tirdziņā tirgojas afrikāņi, kas neatzīst koronavīrusa eksistenci, – tur neviens nav ar masku.

Tika paziņots, ka nav obligāti ievērot komunālo pakalpojumu rēķinu apmaksas termiņus – viss tiek nopauzēts un bez soda. Ja jūti, ka tev varētu būt koronavīruss, zvani ārstam, kas tevi apmeklēs mājās un paņems analīzes. Tikko izziņoja par speciālu tālruni paranoiķiem – savu dvēseles sāpi var izstāstīt psihologam.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Vakar tika slēgti visi galvenie ceļi. Mašīnas tiek apturētas, vilcienos aptaujā pasažierus – pieprasa apstiprinājumu brauciena nepieciešamībai – tas jāsagatavo laikus un jāizdrukā uz speciālas veidlapas. Tuvākie bāri ir slēgti.

Pilsētas autobusi kursē, bet tie ir gandrīz tukši. Iedzīvotājiem lūgts nepamest mājas, ja vien nav akūtas nepieciešamības: uz tuvējo veikalu, svarīgā darba uzdevumā vai uz slimnīcu. Veikali darbojas, bet plaukti strauji tukšojas, personāls nepagūst papildināt. Biju pastā – tur ielaiž pa vienam, darbinieks ir ar masku un cimdiem, uz ielas rindā 60 cilvēki.

Bērni (lielākoties emigrantu) joprojām pulcējas parkos. Tomēr kopumā ielas ir tukšas. Tāda vieglas panikas sajūta. Sēžot mājās, liekas, ka sajuksi prātā, bet ārā viss ir sarežģīti.

Maskas maksāja 50 centus, tagad – piecus eiro gabalā, turklāt veikalos vairs nav. Man ir viena, bet labāk ietinos šallē, jo šķiet – ja uzvilkta maska, tātad ar cilvēku kaut kas nav kārtībā, ir ļāvies panikai. Skatos, ka Turīnā jau sāk pierast pie jaunā sveicināšanās veida – bez sarokošanās un sabučošanās, lai gan itāļiem to ir ļoti grūti pieņemt. Jaunieši biežāk neliedz sev prieku. Grūti skatīties uz vecīšiem – iet kā ēnas, satinušies šallēs.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Man smagākais trieciens ir tas, ka uz divām nedēļām slēgta vieta, kur vienmēr pērku izlejamo vīnu, – viņus piespieda to darīt, jo šaurajā bārā nevarēja izkontrolēt, lai starp apmeklētājiem būtu metra attālums. Visi saprot, ka ekonomika ļoti gāzīsies.

Daudzi ķērušies pie dzīvokļa remonta, ko agrāk bija atlikuši uz vasaru. Tuvējā būvniecības preču veikalā par klientu trūkumu nesūdzas. Cilvēkiem ir kaut kā sevi jānodarbina. Bija domāts, ka man remontēt palīdzēs draugi no Venēcijas un Trevizo, nācās mainīt plānus, jo viņi pie manis netiek. Daudzi strādā attālināti, bet nezinu, kā būs ar tiem, kam nav tādas iespējas. Bet cik daudz cilvēkiem vispār vajag? Salāti nav dārgi, galvenais, lai būtu vīns, citādi nomirsim no garlaicības."

"Ieslodzīto dumpis izskatās pēc haosa sākuma"


Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Svetlana Novojevska – Fidence, Emīlija-Romanja

Svetlana Itālijā dzīvo vairāk nekā 20 gadus. Viņa bija aerobikas trenere, kā arī strādāja vīra restorānā, mācījusies, kā strādāt ar īpašajiem bērniem... Tagad viņa kopj savu mammu, kas cieš no demences. Emīlijas-Romanjas reģions sarkano zonu sarakstā tika iekļauts kā viens no pirmajiem.

"Jau pagājušā gada oktobrī man pazīstami ārsti bija ievērojuši anomālu plaušu slimību skaita pieaugumu Itālijā, viņi apgalvo, ka februārī notiek jau trešais vilnis, jo rudenī nekas netika darīts.

Pirmie cietušie reģioni – Lombardija, Veneto un Emīlija-Romanja – ir visapdzīvotākie. Tur notiek aktīva tirdzniecība, attīstās bizness, turp dodas tūristi, daudz viesnīcu un restorānu. Pēdējā laikā visnaudīgākie klienti bija šurp atbraukušie bagātie ķīnieši – pateicoties viņiem, visi pelnīja, tāpat kā reiz, pateicoties jaunajiem krieviem. Fidencē viņu bija ļoti daudz. Taču nezin kāpēc mūsu galvenais virusologs Deivids Baltimors klusēja, tādējādi radot veselu antipanikotāju kustību – sak, viss ir normāli, tā ir kā sezonālā gripa. Visi dzīvoja bez rūpēm – bučojās, apskāvās, pārvietojās pa valsti.

Jau janvārī no veikaliem pazuda aizsargmaskas un dezinfekcijas želejas (želejas gan drīzumā atkal parādījās, bet bija divreiz dārgākas), bet drīz pēc 22. februārī izsludinātās karantīnas sākuma veikali tika izpirkti. Lielajos supermārketos "Lidl" cilvēki kāvās par miltu paciņu. Tas gan nebija ilgi. Drīzumā tauta nomierinājās, aptverot, ka ik dienu plaukti tiek papildināti.

Vēl 5.–8. martā cilvēki aktīvi tusēja, neraugoties uz karantīnu un trauksmainajām vēstīm no pārpildītajām slimnīcām. Fidencē un Parmā darbojās kinoteātri, sporta zāles un citas cilvēku pulcēšanās vietas. Mēs pat apsvērām domu par braukšanu uz pludmali Ligūrijā, bet tad tika izsludināta stingrā karantīna līdz 3. aprīlim. Ziņās vēstīja, ka 9. martā pa ceļam uz jūru tika aizturēta itāļu ģimene, viņiem veica pārbaudi – un izrādījās, ka visi ir inficēti.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Paziņoja, ka karantīnas laikā drīkst nemaksāt par komunālajiem pakalpojumiem – sods par to nebūs. Pat mūsu "sarkanajā zonā" restorāni darbojās līdz 8. martam, tagad tie ir slēgti. Bārus neatvērs līdz 18. aprīlim. Bērni nedrīkst rotaļāties ar draugiem parkos, viņi nedrīkst pat spēlēt futbolu – vecākiem tiek piespriests sods. Tagad starp cilvēkiem jāievēro četru metru distance, iepriekš tie bija divi metri. Veikalā drīkst ieiet viens ģimenes loceklis, nopirkt vajadzīgo un tūlīt iet projām. Aizvien biežāk redzu cilvēkus ar maskām, to skaitā – veikalu kasieres. Cilvēki aizvien retāk kaut kur dodas. Mana vīra vecāki no mājas neiziet vispār – viņiem pārtiku piegādā meita, kas atstāj produktus pie durvīm. Produkti tiek dezinficēti uz ielas, apsmidzinot ar etilspirtu.

Mans dēls mācās Klasiskajā licejā. Kopš 23. februāra mācības notiek tiešsaistē. Katru dienu notiek trīs stundu nodarbības, sākumā tās bija 2–3 mācību stundas nedēļā. Mana paziņa kosmetoloģe Marina, arī rīdziniece, tagad ir bez darba, viņas salons ir slēgts. Kaimiņiem vien pamājam ar roku. Pat neapstājamies papļāpāt, kā to darījām agrāk. Kaimiņienes vecāki ar mazmeitiņu dzīvo citā pilsētiņā un neatstāj to – ģimene tiekas reizi nedēļā. Kaimiņiene ir īpašā riska grupā, jo strādā ar cilvēkiem, kaut klienti aptiekā nemaz neienāk, stāv rindā uz ielas, visi maskās, neviens pat vairs nesmaida, nomocījušies.

Tauta sāk aptvert, ka labāk 14 dienas stingrā režīmā, nekā zaudēt biznesu uz visiem laikiem. Cilvēki apvienojas un cenšas pārliecināt neticīgos idiotus, lai tie ievērotu piesardzību. Es izplatu informāciju sociālajos tīklos. Mūsu situācijā antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu. Ja nepaliksim mājās, epidēmiju neuzvarēsim. Vakar bija 400 mirušo, šodien – 631. Visā Itālijā. Pie mums – 15... Baisi. (Saruna notika 11. martā – red.)

Blakus esošajā Modenā ir vēl ļaunāk – tur ieslodzītie sadumpojās, ka viņiem neļauj tikties ar tuviniekiem. Daži pieprasīja amnestiju, rāpās uz jumtiem un bēga. Citi ielauzās medpunktā, sarijās psihotropās vielas, seši nomira. Divus ieslodzītos policija ievainoja. Līdz šim brīdim visi vēl nav notverti, ieskaitot divus īpaši bīstamus noziedzniekus. Tas ir pavisam tuvu mums un ļoti atgādina haosa sākumu..."

"Visi apskaujas un bučojas, ielās ir daudz ļaužu"


Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva


Natālija Grasmane (attēlā ar vīru Antonio), Sanremo, Ligūrija

Pirms septiņiem gadiem Natālija apprecējās un pārcēlās uz dzīvi vīra dzimtenē, tagad viņi dzīvo Sanremo. Natālija ir astroloģe un apgalvo, ka šobrīd ir tāds pats zvaigžņu stāvoklis kā pirms simt gadiem, kad plosījās spāņu gripa.

"Stāvoklis valstī kritiski mainījās 23. februārī, kad tika paziņots par skolu slēgšanu un vilcienu maršrutu apturēšanu vairākos reģionos. Uz Ligūriju tas neattiecās, bet itāļi, būdami tendēti uz panikošanu, nekavējoties izpirka veikalus un steidza nodot analīzes – uztriepes (šeit tās dēvē par tamponiem). Ja ASV, kā man stāstīja, šādas analīzes maksā tūkstošus, tad te – kapeikas. Meitai taisījām analīzes februāra vidū, kad parādījās stiprs klepus. Tas nebija koronavīruss, samaksājām ap 15 eiro. Tagad pie ārsta vairs tik viegli netikt, viņš pieņem tikai pēc iepriekšēja pieraksta, lai cilvēki kopā nesēdētu telpās. Ir "zaļais" telefona numurs, uz kuru jāzvana, ja ir vīrusa simptomi, bet tur vispirms vaicā zvanītāja vecumu. Tiek uzskatīts, ka jauni cilvēki var ārstēties pašizolācijā.

Mūsu 50 tūkstošu iedzīvotāju pilsētiņa Sanremo "sarkanajā zonā" nebija līdz 7. martam. Taču neapzinīgie lombardieši, līdzko viņiem visu sāka slēgt, steidza uz piekrasti, uz savām vasaras villām un dzīvokļiem. Galu galā iznēsāja to draņķi pa visu valsti, tagad visa Itālija ir karantīnā. Romas jaunieši sabrauca ar viegliem simptomiem un aplipināja savus vecākos radiniekus, kas dzīvo pie jūras, te viņu ir daudz.

Sanremo karantīna ir ļoti maiga. Jā, skolas, bērnudārzi, kinoteātri, teātri, muzeji, izstāžu zāles, naktsklubi ir slēgti kopš 24. februāra. Pagaidām līdz 3. aprīlim. Meita spēlē volejbolu – treniņi kādu laiku vēl notika, vien lūdza vecākiem nenākt, bet pirms dažām dienām tika pārtraukti. Taču nav policistu, kas aicinātu cilvēkus pamest bārus pēc sešiem vakarā, lai gan ārkārtas stāvoklis to paģēr darīt. Raugoties uz ielām dienā, pat nenojautīsi par karantīnu. Valdības norādījumi par distances ievērošanu tiek laisti gar ausīm. Maskās neesmu redzējusi nevienu, tās arī nevar nopirkt.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Cilvēki pieraduši baudīt kafiju ar svaigi ceptu briošu un arī turpina to darīt. Draudzene, kas strādā bārā, saka, ka klientu kļuvis pat vairāk. Cilvēkiem taču vajag visu apspriest. 8. martā ar draugiem devāmies iedzert aperitīvu – sākumā bijām četri, bet stundas laikā sanāca pilns bārs. Visi apskaujas, bučojas. Dženovas pludmalē ļaužu ka biezs – kā padomju laikos Jūrmalā. Kāds gan metrs, visi guļ sānu pie sāna! Bet kā piespiest pusaudzi sēdēt mājās, ja nav jāiet uz skolu? Cenšas viņiem organizēt tālmācību, bet tas īpaši nepadodas. Visi atpūšas.

Mums tuvākā ir Nicas lidosta Francijā. Ar vīru bijām plānojuši no turienes lidot uz izstādi Dubaijā, bet tā tika pārcelta uz novembrī – nekur neaizlidojām, bet aviobiļetes un viesnīcu neviens nekompensēja. Draudzenei bija izstāde Maskavā – "Aeroflot" atcēla reisu no Milānas. Pirms piecām dienām, vēl pirms vispārējās karantīnas, draudzenes vecāki lidoja no Nicas uz Maskavu – viņiem mērīja temperatūru, ņēma pirkstu nospiedumus, lūdza uzrakstīt atskaiti par iepriekšējo un plānoto pārvietošanos. Marta beigās grasījos lidot uz Maskavu no Nicas, šaubos, vai lidojums notiks. Zinu, ka Austrija ir slēgusi robežu. Vīrs strādā Montekarlo, viņam ir dienesta auto ar turienes reģistrācijas numuru. Attiecīgi viņš tiek ielaists, bet uz Nīderlandes biroju lidot nedrīkst, no turienes visi uzreiz nonāk karantīnā.

Izskatās, ka bizness apstājas. Pirmkārt, ir cietuši galvenie industriālie reģioni – Itālijai tas ir liels trieciens. Sanremo masveidā tiek slēgtas viesnīcas, nav izdevīgi maksāt darbiniekiem par neesošiem viesiem, kas atceļ rezervācijas. Pie mums kaismīgi tika apspriesta vēsts par to, kā Itālija lūdza ES palīdzību masku un mākslīgās elpināšanas aparātu iegādē, bet saņēma atteikumu – jo, iespējams, pašiem vajadzēšot. Katrs sargā sevi. Bet ķīnieši nesen atsūtīja palīdzību – tūkstoti aparātu un miljonu masku."

(Saruna ar Natāliju notika 11. martā, šodien kļuva zināms, ka pēc prezidenta rīkojuma tiek slēgti visi bāri, restorāni, tirdzniecības centri, tirgus, darbosies vien pārtikas veikali un aptiekas. Teorētiski iedzīvotājiem aizliegts arī izvest pastaigā suņus, doties skrējienos un ciemos – red.)

"Pēkšņi slēdza augstskolu. Izrādījās – koronavīrusa dēļ."

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Nikola Rautbarda. Milāna, Lombardija

Nikola trešo gadu studē grafisko dizainu Milānas Universitātē, NABA. 24. februārī viņai steigā izdevās pamest Itāliju, informāciju par situāciju Milānā viņa saņem no pilsētā palikušajām draudzenēm.

"Līdz 22. februārim studentu vidē koronavīrusu neviens neuztvēra nopietni. Nekādu cilvēku maskās (rakstīja, ka ķīnieši jau sen tās izpirka saviem tuviniekiem) un drošības pasākumu. Biju pārliecināta, ka viss ir kaut kur tālienē. Taču piektdien tika izsūtīta e-pasta ziņa, ka visas skolas un augstskolas Lombardijā tiek slēgtas, – tas nāca kā pērkons no skaidrām debesīm. Metāmies lasīt ziņas, izrādījās, ka tas ir koronavīrusa dēļ.

Sestdienas rītā iegāju veikalā – plaukti, kas agrāk vai lūza no preču pārpilnības, bija tukši. Maskoto cilvēku skaits gan nekļuva lielāks. Man piezvanīja mamma un teica, lai steigšus lidoju uz Rīgu. Draugs nopirka sev biļeti uz tiešo reisu ar "airBaltic" par 800 eiro. Draudzene aizlidoja uz Turciju par 1000 eiro. Trīs stundas pirms reisa man izdevās noķert lidojumu caur Varšavu par 280 eiro. Ja Milānas lidostā vismaz daļai cilvēku bija sejas maskas, tad ne Polijā, ne lidmašīnā uz Rīgu nevienam nekāda aizsarglīdzekļa nebija. Mājās godīgi divas nedēļas pavadīju karantīnā – baidījos par savu 96 gadus veco vecmāmiņu. Analīzes man atteica, jo nebija simptomu, teica, lai netērēju viņu laiku. Starp citu, iepriekš biju nopirkusi biļeti lidojumam no Milānas ar "Ryanair" 13. martā – tā joprojām ir derīga, bet 17. marta lidojums no Rīgas ir atcelts.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: No privātā arhīva

Jau 24. februārī Milānas centrālajā stacijā valdīja haoss – cilvēku pūļi mēģināja izkļūt no karantīnas, bet vilcieni visu laiku tika atcelti. Visos sociālajos tīklos, iesaistot populārus itāļu blogerus, cilvēki tika aicināti palikt mājās un neizplatīt vīrusu. Visur rakstīja: "Jūs gribat, lai tiktu slēgta visa Itālija?" Ļaudis to neņēma vērā un bēga pēc iespējas tālāk. Galu galā Itālija tomēr tika aizslēgta. Tur iebraukt var tikai tad, ja ir nopietni iemesli. Piemēram, pastāvīgā dzīvesvieta.

Mana draudzene burtiski nupat atgriezās Itālijā no Francijas. Tagad visu laiku sazināmies tiešsaistē. Lai izietu uz ielas, tagad nepieciešams ļoti pamatots iemesls, citādi policija (viņi visi ir ar aizsargmaskām) piespriedīs sodu. Jāatzīst, ka manu draudzeni, kad viņa izgāja pastaigāties, pažēloja – palaida ar brīdinājumu, pierakstot personas datus. Drīkst iziet tikai līdz tuvākajam veikalam, lai nopirktu pārtiku. Ārsts – tikai mājās. Slimnīcas ir pārpildītas, viņiem nepietiek aparatūras. Pasaulslavenā itāļu modes blogere Kjāra Ferranji nupat izveidoja fondu, lai vāktu līdzekļus kādai Milānas slimnīcai, kurā ir visvairāk pacientu intensīvajā terapijā. Pusotrā dienā viņa savāca trīsarpus miljonus eiro. Šajā ziņā Itālijā ir ļoti vienoti.

Universitātes cenšas organizēt kaut kādas mācības tiešsaistē, bet viņi tam nav gatavi. Rakstu bakalaura darbu, ar darba vadītāju man jāsazinās internetā, kas ir ļoti apgrūtinoši. Daudzi studenti ir neapmierināti, tomēr pārējie ir saprotoši. Protams, vairs nav iespējama nekāda piepelnīšanās. Es reizi nedēļā palīdzēju kādas ģimenes bērniem pildīt angļu valodas mājas darbus – tagad viņi uz ilgāku laiku ir aizbraukuši kalnos... Kā tiks maksāts par dzīvokli, pagaidām neviens nerunā. Februārī samaksājām par ceturksni, nākamais maksājums maijā.

Nesen valsti pāršalca informācija par Itālijas cietumos ieslodzīto dumpi, viņiem aizliedza tikšanās ar tuviniekiem. Milānā tika aizdedzināts cietums... Es priecājos, ka man izdevās aizbēgt, bet man ir ļoti žēl Itālijas. Nezinu, kā itāļi to pārdzīvos, – viņi ir ļoti jūtīgi, jau pie pirmajiem simptomiem domā par nāvi... Ceru, ka epidēmija beidzot mazināsies..."

"Itālija nav Latvija, te visi cits citam palīdz"

Anna Cerna – Kaljari, Sardīnija.

Anna jau desmit gadus regulāri brauc uz Sardīniju, lai sezonu strādātu restorānā.

"Sardīnijā ielidoju 11. februārī caur Bergamo lidostu, kur man mērīja temperatūru. Nekas cits ne pa ceļam uz Sardīniju, ne pašā salā neliecināja par koronavīrusu. Vien 2. martā tika atklāts pirmais inficētais, kas bija ieradies no Venēcijas. Pirms tam bija atbraukuši atpūtnieki no ziemeļiem. Vēlāk viņu kļuva vairāk, bet nekādu ierobežojumu vēl nebija, tie stājās spēkā vien 8. martā – reizē ar visu Itāliju.

Tagad viss pēc sešiem vakarā ir slēgts. Mans restorāns arī ir slēgts, es pati gandrīz neizeju no mājas – tikai uz veikalu pēc kādiem sīkumiem. Lai dotos kaut kur tālāk, nepieciešams ģimenes ārsta sertifikāts, kas apliecina – esi vesels. Policija patrulē un to pārbauda. Veikalos visi stāv metra attālumā viens no otra. Produktus esam sagādājuši ilgam laikam. Pēc pāris dienām mūsu veikals tiks slēgts līdz 3. aprīlim.

Latvieši karantīnā Itālijā: antipanikotāji ir ļaunāki par vīrusu
Foto: DELFI

Ielas ir tukšas, ja arī kāds staigā, viņam ir maska un cimdi. Nezinu, kur ņēmuši, jo visur jau viss sen beidzies. Televīzijā cauru dienu atgādina, ka cilvēkiem jāievēro distance – vismaz metrs. Autobusi kursē, bet es ar tiem nebraucu.

Itālija nav Latvija, te visi cits par citu pastāv. Īpaši – mūsu mazajā salā. Ja ko vajag, kaimiņi izlīdzēs. Nesen man beidzās gāze, kaimiņi atveda. Es īrēju apartamentus, raizējos, kā maksāšu, ja man nav darba. Saimnieks teica, ka varu dzīvot līdz karantīnas beigām nemaksājot. Pagaidām – līdz 3. aprīlim."

Tev jau ir aktīvs "DELFI plus" abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
EUR 2,99 / par 4 nedēļām*
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlēsieties to pārtraukt
Maksāt ar norēķinu karti
Maksāt ar SMS
vai
Maksājumus nodrošina:
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

Koronavīruss Covid-19 DELFI plus Lasāmgabali
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form