Saglabāt vēsu prātu un izlikties, ka nekā nav. Solvitas dzīve ar milžu slimību akromegāliju
Foto: Privātais arhīvs

Neizskaidrojama pieņemšanās svarā, plaukstu un pēdu palielināšanās jau pieaugušā vecumā, pastiprināta svīšana un neesošas mēnešreizes – tā ir daļa no pazīmēm, ko piedzīvoja Solvita Zīriņa, pirms viņai atklāja reto akromegāliju, ko mēdz dēvēt arī par milžu slimību. Pie ārsta viņa devās vidusauss iekaisuma dēļ, bet rentgenā tika atklāts veidojums galvā. Tas speciālistus darīja uzmanīgus un ļāva atklāt akromegāliju, pirms audzējs bija radījis neatgriezeniskus bojājumus sievietes redzei.

Kā tiek skaidrots Latvijas endokrinologu asociācijas mājaslapā, akromegālija ir reta saslimšana, kad hipofīzes darbības traucējumu dēļ tiek izstrādāts pārāk liels augšanas hormona daudzums. Statistika liecina, ka apmēram 40-60 cilvēki no miljona cieš no šīs slimības. Lielākajai daļai pacientu saslimšana sākas 30-60 gadu vecumā, nedaudz biežāk slimo sievietes.

Tuvojoties Reto slimību konferencei, kas notiks piektdien, 9. novembrī, Solvita piekrita izstāstīt savu stāstu. Pašlaik sievietei ir 30 gadu, pavasarī viņa pabeidza universitāti, iegūstot grādu muitas un nodokļu administrēšanā. Pašlaik gan savā profesijā viņa nestrādā. Solvita atklāj, ka nevarot saņemties sākt meklēt darbu attiecīgajā jomā, jo pašlaik viņas alga ir apmēram divas reizes lielāka nekā tā, ko viņa saņemtu nozarē, kas atbilst viņas izglītībai. "Realitāte ir tāda, kāda tā ir – gribas dzīvot normāli un labi," atzīst Solvita.

Nesen viņa sākusi arī apmeklēt sporta zāli. "Iepatikās, kā pa brīnumu," nosmej Solvita, kas pašlaik treniņus apmeklē vidēji trīs-četras reizes nedēļā. Viņai patīk pavadīt laiku kopā ar draugiem un bijušajiem kursabiedriem. Solvita atklāj, ka viņai patīk darīt diezgan aktīvas un pat ekstrēmas lietas. Viens no lielākajiem un emocionālākajiem piedzīvojumiem ir bijis lēciens ar izpletni.

Lai arī Solvitai ir reta un smaga slimība, sieviete cenšas dzīvot tā, it kā šīs slimības viņai nebūtu. Protams, regulāras ārsta vizītes un medikamentu lietošana ir viņas ikdienas daļa, tomēr sevis žēlošana un gaušanās nav Solvitas garā.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Viņa.lv iesaka