Solvitai Badūnei steidzami nepieciešama palīdzība vēža ārstēšanai
Foto: Privātais arhīvs

Solvita Badūne jau teju piecus gadus cīnās par savu dzīvību. Sākotnēji viņai tika noteikta nepareiza diagnoze, kas būtiski ietekmēja ārstēšanas procesu. Slimība ar līdzcilvēku atbalstu jau vairākkārt ir nobremzēta, bet pašlaik Solvitai steidzami nepieciešama ārstēšana Izraēlā, ko viņa pati nevar atļauties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Solvitai ir 34 gadi, viņa ir konditore kādā restorānā Rīgā, informē Ziedot.lv. Pirms nepilniem pieciem gadiem jaunajai sievietei atklāja ļaundabīgu vairogdziedzera audzēju, kā arī metastāzes plaušās. Audzējs tika veiksmīgi izoperēts, nozīmēta joda terapija. Šķita, ka slimība bija uzveikta. Diemžēl divus gadus vēlāk Solvitas veselība strauji pasliktinājās. Sākās krampji, vājums, reiboņi. Kad viņa reiz darbā noģība un nokļuva slimnīcā, tika konstatēts, ka slimība bija atgriezusies ar metastāzēm galvā, acī, vēdera dobumā, kaulos. Mediķi norādījuši, ka šis esot ļoti rets un sarežģīts gadījums.

  • Ja vēlies palīdzēt Solvitai, to iespējams izdarīt šeit. Tur varēsi sekot līdzi arī ziedojumu vākšanas gaitai.

Pirms nepilniem diviem gadiem Solvitas ģimene izlēma meklēt palīdzību ārpus Latvijas un devās uz klīniku Izraēlā, kur par ģimenes līdzekļiem tika veikti izmeklējumi, kas atklāja citu diagnozi – plaušu vēzi, kas prasa pilnīgi citu ārstēšanu. Latvijas ārsti, izvērtējot Izraēlā veiktos izmeklējumus, konsīlija slēdzienā apstiprināja Izraēlā noteikto diagnozi un ārstēšanu. Solvita regulāri konsultējas pie Latvijas ārstiem, bet, pateicoties līdzcilvēku atbalstam, varēja regulāri konsultēties arī pie Izraēlas mediķiem.

Diemžēl pēdējā gada laikā Solvitas stāvoklis atkal ir pasliktinājies. Viņai tika konstatētas metastāzes galvā, kas, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, tika veiksmīgi likvidētas ar radioķirurģisku operāciju. Gada nogalē atklājās metastāzes arī aknās, tādēļ Solvitai kārtējo reizi tika mainīta ārstēšana, kas deva uzlabojumus.

Pēdējo izmeklējumu laikā metastāzes atklātas arī mugurkaulā. Arī pati Solvita sūdzas par muguras un kāju sāpēm. Pēdējās dienās viņa spēj pārvietoties tikai ar ratiņkrēsla palīdzību. Izraēlas ārsti rekomendē steidzamu ārstēšanu ar jaunām zālēm un starošanu ar VMAT metodi, kas ļauj maksimāli precīzi apstarot metastāzes.

Solvita atkal ir cerību pilna, jo pirms nepilniem diviem gadiem tieši Izraēlas klīnikā viņu izglāba no kritiski smaga stāvokļa. Tomēr, saņemot izmaksu aprēķinu par ārstēšanu, viņa izplūda asarās. Summa ir ļoti liela – 325 41eiro. 8634 eiro tiks apmaksāti no labdarības koncerta "Vienoti par iespēju" līdzekļiem, tādējādi steidzami nepieciešamā summa ir 23 907 eiro.

Kā "Viņa" pastāstīja Solvitas māsa Sanita, sieviete pašlaik atrodas Izraēlā un tad, kad būs savākts nepieciešamais līdzekļu daudzums, nekavējoties uzsāks ārstēšanu.

  • Vairāk par ziedojumu vākšanas gaitu uzzini šeit.

Tags

Labdarība Ziedot.lv Vēzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form