Nepārmaksā par vēlmi būt veselai – ieteikumi, iegādājoties sporta kluba abonementu
Foto: Shutterstock

Došanās uz sporta klubu, lai uzlabotu savu fizisko formu un veselību, ir lēmums, kura pareizību apšaubīs retais. Fiziskās aktivitātes profesionāļa uzraudzībā ir ļoti nepieciešamas daudziem sēdoša darba darītājiem. Pirms iegādāties sporta kluba abonementu tomēr ir vairākas lietas, kam jāpievērš uzmanība, lai vēlme uzlabot savu pašsajūtu neradītu nevajadzīgus finansiālos zaudējumus.

Atzīmējot Eiropas sporta nedēļu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir sagatavojis ieteikumus, kas jāņem vērā pirms līguma par sporta kluba abonementu iegādes. Centrs ir izpētījis piedāvāto sporta klubu pakalpojumu līgumus, analizējot atsevišķu komersantu praksi, un izstrādājis ieteikumus patērētājiem, slēdzot līgumu vai iegādājoties abonementu sporta kluba pakalpojumu saņemšanai.

Biežākie pārpratumi par izmaksām, līguma laušanu un abonementa veidu

Rudenī, kad sportošana svaigā gaisā kļūst sarežģītāka, palielinās ne tikai sporta klubu apmeklētāju skaits, bet arī sūdzību skaits PTAC. Centrs ir novērojis, ka ļoti daudzi cilvēki nav pievērsuši uzmanību iegādātajam abonementa veidam – proti, atsevišķi pakalpojuma sniedzēji, piedāvājot sporta kluba abonementu arī uz salīdzinoši īsu termiņu (piemēram, viens mēnesis), var paredzēt, ka vienlaikus tiek noslēgts arī beztermiņa līgums. Līdz ar to patērētājam ir saistoši līgumā noteiktie pienākumi un tiesības, tostarp līgumā var būt noteikta īpaša kārtība, kādā patērētājam jāpaziņo par līguma izbeigšanu, ja viņš nevēlas turpināt apmeklēt sporta klubu.

Tāpat ļoti daudzi cilvēki, noslēdzot līgumu, nav pietiekami lielu vērību pievērsuši apmaksas kārtībai, ja abonementā vai līgumā paredzētie sporta kluba pakalpojumi netiek izmantoti – proti, sporta kluba abonements vai līgums var paredzēt, ka patērētājam abonementa vai līguma darbības laikā ir pienākums samaksāt abonēšanas maksu arī par to laika periodu, kad patērētājs savu iemeslu dēļ neapmeklē sporta klubu (izņemot, ja patērētājs ir izmantojis abonementa/līguma darbības apturēšanas pakalpojumu, ja konkrētais sporta klubs to piedāvā).

Nepārmaksā par vēlmi būt veselai – ieteikumi, iegādājoties sporta kluba abonementu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vēl viens punkts, kam jāpievērš papildu uzmanība, ir līguma pirmstermiņa izbeigšanas kārtība un nosacījumi – proti, izbeidzot līguma darbību pirms termiņa, tā noteikumi var paredzēt patērētājam pienākumu maksāt līgumsodu vai citu kompensāciju par līguma pirmstermiņa izbeigšanu. Līgums var paredzēt noteiktu kārtību un termiņus līguma darbības pirmstermiņa izbeigšanai.

Ieteikumi, lai abonementa iegāde neskādētu maciņam

Sporta klubu pakalpojumu klāsts vai pakalpojumu izmantošanas nosacījumi dažādiem pakalpojumu sniedzējiem var būtiski atšķirties. Piemēram, par sporta klubu pakalpojumu saņemšanu ir iespējams noslēgt līgumu, tāpat pakalpojumu sniedzējs var piedāvāt iegādāties abonementus uz noteiktu laika periodu, reižu abonementu vai periodu karti u.c. Pirms līguma parakstīšanas vai abonementa u.c. iegādes ir svarīgi rūpīgi iepazīties ar visu informāciju, nepieciešamības gadījumā jautājiet papildu informāciju pakalpojuma sniedzējam.

Pirms līguma par sporta kluba pakalpojumu saņemšanu noslēgšanas:

  • Pārliecinies, uz kādu termiņu līgums tiek slēgts – vai tas ir beztermiņa līgums, vai arī tiek noslēgts uz noteiktu termiņu un kāds ir līguma darbības termiņš;
  • Iepazīsties ar līgumā noteikto norēķinu kārtību un termiņiem par sniegtajiem sporta kluba pakalpojumiem, proti, vai ir nepieciešams veikt maksājumus uz priekšu (avansa veidā), vai arī apmaksu veic par jau saņemtajiem sporta kluba pakalpojumiem.
  • Atsevišķi pakalpojuma sniedzēji var paredzēt norēķinu veikšanu ar kredītiestādes starpniecību, izmantojot regulāros maksājumus. Pārliecinieties, vai pakalpojumu sniedzējs piedāvā piemērotu norēķinu veidu, piemēram, pakalpojuma apmaksu skaidrā naudā vai ar maksājumu karti.
  • Ja izvēlies slēgt līgumu (vai iegādāties abonementu) uz garāku termiņu, iepazīsties, kāda ir līgumā noteiktā līguma pirmstermiņa izbeigšanas kārtība un vai saistībā ar līguma pirmstermiņa pārtraukšanu ir jāmaksā pakalpojuma sniedzējam līgumsods vai cita kompensācija.

PTAC ieteikumi patērētājiem, slēdzot līgumu vai iegādājoties abonementu sporta kluba pakalpojuma saņemšanai:

  • Pirms abonementa iegādes vai līguma slēgšanas (īpaši, ja vēlaties slēgt līgumu uz termiņu, kas ir garāks par 3 mēnešiem) iepazīstieties ar konkrētā sporta kluba piedāvātajiem pakalpojumiem. Šaubu gadījumā sākotnēji ieteicams izvēlēties izmēģinājuma (vienreizējo) apmeklējuma vai reižu abonementu.
  • Pievērs uzmanību tam, vai ir nepieciešams veikt kādus papildu (obligātos) maksājumus, piemēram, lai izmantotu sporta kluba pakalpojumus, vienreizēja reģistrācijas maksa, iestāšanās maksa sporta klubā vai maksa par abonementa/reģistrācijas kartiņas izgatavošanu u.tml.
  • Atsevišķi pakalpojuma sniedzēji, kas piedāvā sporta kluba abonementu arī uz salīdzinoši īsu termiņu (viens mēnesis), var paredzēt, ka vienlaikus tiek noslēgts arī līgums. Līdz ar to saistoši būs līgumā noteiktie pienākumi un tiesības, tostarp līgumā var būt noteikta īpaša kārtība, kādā jāziņo par līguma izbeigšanu, ja nevēlaties turpināt apmeklēt sporta klubu.
  • Abonementa (līguma) darbības apturēšana uz noteiktu laiku (piemēram, atvaļinājuma gadījumā u.c.) var būt maksas pakalpojums un tā cena ir noteikta cenrādī. Pievērs uzmanību, kāda ir līgumā noteiktā abonementa apturēšanas kārtība (piemēram, cik dienas iepriekš ir jāziņo pakalpojuma sniedzējam) un cik reizes līguma darbības termiņā var izmantot abonementa apturēšanas pakalpojumu.
  • Pievērs uzmanību, vai ir nepieciešams pieteikt iepriekš konkrētas nodarbības apmeklējumu, kāda ir kārtība, ja vēlies atteikties no iepriekš rezervētās nodarbības apmeklējuma. Piemēram, var būt nepieciešams noteiktu laika periodu pirms paredzētās nodarbības sākuma iepriekš brīdināt sporta klubu par to, ka neapmeklēsi rezervēto nodarbību.

Source

DELFI Viņa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form