Asins audzējs – leikēmija. Speciālistes skaidrojums par biedējošo slimību
Foto: Shutterstock

Vēzis ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem pasaulē. Pasaules Veselības organizācijas dati norāda, ka teju ikviena ģimene pasaulē ir saskārusies ar šo slimību, jo gandrīz katra sestā nāve pasaulē ir vēža izraisīta. Viena no biedējošākajām audzēja formām nereti šķiet leikēmija, tomēr tā nebūt nav – citiem onkoloģiskajiem pacientiem nereti ir daudz drūmākas nākotnes prognozes.

Tā, kā cilvēkus visbiežāk biedē neiepazītais, uzrunājām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" hematoloģijas nodaļas vadītāju Ingrīdu Ūdri. Speciāliste skaidro, ka saukt leikēmiju par asins vēzi nav korekti, jo šis audzējs veidojas no asins šūnām, nevis epitēlijaudiem. Viņa arī norāda, ka leikēmija nebūt nav bīstamākais audzējs, un to parasti atklāj laikus.

Cik izplatīta ir leikēmija?

Leikēmija ir retāk sastopama, salīdzinot ar citiem audzējiem. To uzskata par retu audzēju.

Rietumeiropā saslimstība ar akūtu mieloīdu leikēmiju ir 2,4 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju gadā, ar akūtu limfoīdu leikēmiju saslimstība ir 1–2 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju gadā. Mirstība no akūtas leikozes pēdējo 20 gadu laikā samazinās, pateicoties jaunām ārstēšanas iespējām

Tags

audzēja Leikēmija Vēzis

Comment Form