Astoņi iemesli, kāpēc naktī ķermeni pārklāj sviedri
Foto: Shutterstock

Svīšanai naktī, protams, var būt gaužām vienkārši un ikdienišķi iemesli, piemēram, guļamistabā ir karsts, telpa nav vēdināta un trūkst gaisa, sega ir pārāk bieza vai esi apģērbies pārāk silti. Tad par svīšanu nav jāraizējas, bet vienkārši jānovērš iemesls, piemēram, jāparūpējas par mazliet vēsāku temperatūru telpā, kaut vai iegādājoties ventilatoru. Taču pārklāšanās ar sviedriem nakstmiera laikā var būt arī simptoms kādai nopietnai veselības problēmai. Portāls "Zdorovieinfo" apkopojis vainas, kas visbiežāk izraisa pastiprinātu svīšanu naktī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā gan iemeslu šādai problēmai var būt ļoti daudz, tāpēc, ja regulāri naktī uztrūksties augšā, klāts sviedru lāsēm, vai no rīta pamosties ar slapju muguru gluži kā pēc intensīvas sportošanas, pats nemēģini noteikt diagnozi, bet gan konsultējies ar savu ģimenes ārstu.

Hiperhidroze

Ar šo terminu medicīnā apzīmē pastiprinātu svīšanu, kad sviedru izdalās vairāk, nekā vajadzīgs. Normāli sviedru izdalīšanās pastiprinās karstā laikā, fiziskas slodzes laikā vai drudža laikā. Pastiprināta sviedru izdalīšanās var sākties emocionālu pārdzīvojumu brīžos, lietojot karstu vai asu ēdienu, kā arī alkoholu. Arī sintētiska materiāla vai ļoti pieguloša apģērba un apavu valkāšana un uzturēšanās smacīgās telpās ar paaugstinātu gaisa mitrumu veicina pastiprinātu svīšanu. Labā ziņa ir tāda, ka šādos gadījumos to dēvē par fizioloģisko hiperhidrozi, kas būtībā ir pilnīgi normāla organisma aizsargreakcija pret pārkaršanu.

Diemžēl mēdz būt arī patoloģiska hiperhidroze. Tā var būt primāra hiperhigroze, proti, pastiprināta svīšana bez redzama iemesla. To nereti manto iedzimtības ceļā.

Var būt arī sekundāra hiperhidroze, proti, kādas slimības (hipertireozes, feohromocitomas, cukura diabēta, tuberkulozes u.c.) simptoms. Sekundāras hiperhidrozes gadījumā, izārstējot pamatslimību, līdz ar to izzūd arī svīšana.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form