Atpazīsti un novērs: par kāda veida galvassāpēm liecina dažādi sāpju reģioni
Foto: Shutterstock

Ikvienu kaut reizi dzīvē ir piemeklējušas galvassāpes. Lai gan daudzos gadījumos tās nav nekas briesmīgs, dažkārt galvassāpes apstādina visas mūsu tā brīža norises, jo sāpes pārņem visu uzmanību uz sevi un neļauj koncentrēties nekam citam. Tādos brīžos pirmā reakcija ir steigt pēc pretsāpju līdzekļiem, kas no šīm mokām spēs atsvabināt. Taču ne vienmēr tie līdz, jo visas galvassāpes nav vienādas. Tāpēc, lai spētu no sāpēm atbrīvoties vai tās iespēju robežās kontrolēt, jāprot dažādās sāpes atpazīt.

Portālā ''Health'' skaidrots, ka patiesībā ir ap 300 dažādu veidu galvassāpju, kuru izpausmes var pārklāties, tāpēc nereti vienas tiek noturētas par citām un otrādi. Tomēr ir specifiskas īpatnības gan sāpju rajonos, gan simptomos, kas var spēt palīdzēt atšķirt vienu galvassāpju veidu no otra. Savukārt spēt atšķirt dažādās sāpes ir svarīgi tāpēc, lai spētu atrast piemērotāko ārstēšanas veidu.

Lasi tālāk un uzzini, par kādām galvassāpēm var vēstīt konkrētas sāpju zonas. Tomēr atceries, ka precīzu sāpju iemeslu un galvassāpju veidu tev spēs palīdzēt noteikt vienīgi ārsts.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form