Estētikas bieds – akne. Izpausmes, ārstēšana un izplatītākie mīti
Foto: Shutterstock

Šķiet, teju katrs savus pusaudža gadus atminas ar šausmām, jo tie aizvadīti, cīnoties ar nevēlamajām pinnēm uz sejas un citām ķermeņa daļām. Lai arī, iespējams, daudzi šobrīd dzīvo ar skaistu, veselu un mirdzošu ādu, netrūkst arī tādu, kuru ikdiena saistās ar cīņu pret ādas saslimšanu – akni. To, kas ir akne, kā notiek tās ārstēšana un kādi ir izplatītākie mīti par pinnēm, skaidro Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Dr. Ilona Zablocka un dermatologs prof. Jānis Ķīsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Acne vulgaris jeb pinnes ir viens no biežākajiem iemesliem konsultācijai pie dermatologa. Ar akni kādā no dzīves posmiem slimo vairāk nekā 85 procenti cilvēku, turklāt meitenēm pinnes parādās nedaudz agrāk nekā zēniem (vidējais vecums ir attiecīgi 12,1 un 12,8 gadi).

Pieaugušo vecumā akne vairāk skar sievietes, savukārt jauniešu vidū ir vairāk izplatīta vīriešiem. Biežāk dermatologa padomu un ieteikumus sakarā ar šo kaiti meklē sievietes estētiskā aspekta dēļ. Savukārt jaunieši paši meklē palīdzību, vai arī to vēlas viņu vecāki, ja akne jau ilgstoši nepāriet. Akne ir signāls, ka ādas aizradzība arī ar nākotnes prognozes iespēju ir nepilnvērtīga.

Runājot par iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas šo ādas saslimšanu ārstēt, speciālisti skaidro, ka pacienti cieš ne tikai no sāpēm, niezes un diskomforta, bet arī emocionālu un psiholoģisku pārdzīvojumu dēļ. Tāpat dzīves kvalitāte, pašcieņa, attiecības ar vienaudžiem bieži pacientu nomāc vairāk par slimības izraisītajām fiziskajām ciešanām. No tā izriet – liela loma saslimšanas ārstēšanā ir izskatam, estētikai.

Lasi tālāk un uzzini, kas ir akne, kādas ir tās izpausmes, kā samazināt rašanās riskus, kā notiek ārstēšana un kādi ir izplatītākie mīti.

Tags

Ādas kopšana Sejas ādas kopšana Ādas slimības Sievietes veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form