Ģimenes ārstiem dažāda pieredze ar e-veselību; norāda arī uz absurdām nepilnībām
Foto: Shutterstock

Ģimenes ārstiem dažāda pieredze ar e-veselības sistēmas lietošanu, mediķi norādījuši arī uz absurdām sistēmas nepilnībām.

Kā piektdien, 2. decembrī, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sapulcē izteicās vairāki ģimenes ārsti, viņiem ir dažāda pieredze ar e-veselības sistēmas produktu lietošanu – gan pozitīva, gan negatīva.

Kāds ģimenes ārsts norādīja, ka iepriekšējā dienā izrakstījis e-recepti un tas prasījis 30 minūtes. Savukārt, pacientam ierodoties aptiekā, zāles pret recepti izsniegtas netika, jo aptiekas sistēmu pagaidām vēl neizmanto, līdz ar to pacientei ticis lūgts atnest "normālu recepti". Tika arī atzīmēts, ka, ja sistēma tiktu ieviesta obligātā kārtā no 1. decembra, veselības aprūpē iestātos haoss.

Cita ģimenes ārste norādīja, ka ar e-recepti tādas problēmas nebija un to bija iespējams izrakstīt piecu minūšu laikā. Tomēr joprojām salīdzinoši lēni notiek pieslēgšanās e-veselības portālam.

Savukārt ģimenes ārsts Andris Baumanis stāstīja, ka e-darbnespējas lapu ir iespējams izrakstīt dažu sekunžu laikā un ar šo produktu problēmu nav. Problēmas ar elektronisko slimības lapu gan rodoties darba ņēmējiem, jo darba devēju grāmatveži nezina, ka šī lapa ir jāatrod EDS sistēmā. Viņš arī norādīja, ka ar grāmatvežu izglītošanu šajā jautājumā nodarbojas nevis Valsts ieņēmumu dienests (VID), bet gan tas jādara ārstiem.

Baumanis arī stāstīja, ka kopā ar rezidentu pāris nedēļu laikā izrakstījis vairāk nekā 300 e-receptes. Tomēr e-receptē esot sistēmiska nepilnība, proti, to nevar izrakstīt pacientiem, kuriem ir divi vārdi vai arī adresē pie dzīvokļa numura parādās burts. Tāpat viņš minēja, ka sistēmas darbības ātrumu neietekmē interneta ātrums.

Asociācija vienojās turpināt uzstāt uz sistēmas problēmas novēršanu. Tāpat asociācijas biedri ir gatavi uzsākt sistēmas testēšanu.

Jau ziņots, ka asociācijas valde šodien nolēma rīkot protesta akciju, tomēr par akciju nepieciešamību, veidu un laiku lems asociācijas biedri. Kā pastāstīja asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, valde šodien vienojās, ka kāda veida protesta akcijas ir nepieciešams rīkot, tomēr par to tālāko gaitu tiks veikta biedru aptauja.

Asociācijas pilnsapulcē biedri arī atbalstīja valdes ierosinājumu nākamgad rīkot protesta akcijas. Asociācija mēneša laikā veiks biedru aptauju un tad vērtēs, kādas un kad tieši akcijas tiks rīkotas. Kā galvenie iemesli protesta akciju rīkošanai tiek minētas neskaidrības ar e-veselību un tas, ka nākamā gada budžetā mediķiem nav paredzēts finansējums atalgojuma palielināšanai.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form