Gripas vakcīna pasliktina imunitāti? Mīti un fakti par imūnsistēmas darbību
Foto: Shutterstock

Gada aukstie mēneši ir laiks, kad vairāk domājam par savas imunitātes spēcināšanu, jo tieši tad vairāk esam pakļauti dažādiem baciļiem, mikrobiem un vīrusiem. Lai gan gana daudz esam dzirdējuši par produktiem, kas var palīdzēt spēcināt mūsu veselību, tomēr joprojām ir vairākas neskaidrības par to, kas tad pavājina vai stiprina mūsu imūnsistēmu. Rezultātā sabiedrībā iesakņojas dažādi mīti, kas atsevišķos gadījumos var nopietni apdraudēt mūsu veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls ''Web Md'' skaidro – imūnsistēma ražo, uzglabā un izplata baltās asins šūnas, kas cīnās ar baktērijām un vīrusiem, kas nonāk tavā ķermenī, it īpaši saaukstēšanās un gripas sezonā. Tieši tāpēc, ka tā palīdz aizsargāt tavu ķermeni no infekcijām, imūnsistēmu vajadzētu uztvert kā draugu, jo tā tāpat kā tuvs cilvēks sniedz tev atbalstu. Tomēr joprojām daudzi pret tās stiprināšanu izturas vieglprātīgi.

Iespējams, tas tāpēc, ka ticam tam, kas patiesībā ir mīti, vai tieši pretēji – pierādītus faktus uzskatām par muļķīgiem apgalvojumiem. Tāpēc piedāvājam uzzināt dažus populārākos mītus un faktus, kas var izrādīties būtiski, ja nevēlies iedzīvoties pat smagās veselības problēmās.

Mīts: Drudzis saslimšanas laikā novājina imūnsistēmu


Iespējams, tev šķiet, ka spēcīgākas saslimšanas izpausmes, piemēram, drudzis tavu imūnsistēmu tikai dara vājāku, taču drudzis var divējādi palīdzēt imūnsistēmai cīnīties ar infekcijām. Augstāka ķermeņa temperatūra paātrina šūnu darbību, tostarp to, kas cīnās ar slimībām. Tādējādi šīs šūnas var ātrāk reaģēt uz mikrobiem, kas uzbrūk tavam organismam. Tāpat paaugstināta temperatūra apgrūtina baktēriju un vīrusu izplatību organismā.

Tomēr, ja drudzis tevi neatstāj jau vairākas dienas un kopā ar to tevi nomoka vemšana, caureja vai klepus, vislabāk sazināties vai doties pie sava ģimenes ārsta.

Tags

Drudzis Veselīgs dzīvesveids Gripa Sievietes veselība Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form