Iedzimts un nenovēršams? Seši mīti par dzemdes kakla vēzi
Foto: Shutterstock

Pēc saslimstības ar dzemdes kakla vēzi Latvija ierindojas astotajā vietā, bet pēc mirstības no šīs slimības – piektajā vietā starp Eiropas valstīm. Bēdīgā statistika ir apliecinājums Latvijas iedzīvotāju zināšanu trūkumam par dzemdes kakla vēzi, jo, atšķirībā no citām onkoloģiskām slimībām, dzemdes kakla vēža veidošanos ir iespējams novērst, izmantojot profilakses pasākumus. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe, medicīnas zinātņu doktore Jana Žodžika atspēko populārākos mītus par dzemdes kakla vēzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Iedzimts un nenovēršams? Seši mīti par dzemdes kakla vēzi
Foto: Publicitātes attēli


Ar Janu Žodžiku sarunājās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

1. mīts: vēzis ir vecu cilvēku slimība

Sabiedrībā diezgan izplatīts ir viedoklis, ka vēzis ir vairāk vecu cilvēku slimība. Taču dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm reproduktīvā un darbspējīgā vecumā, piekāpjoties vien krūts vēzim. Dzemdes kakla vēzi bieži konstatē sievietēm vecumā no 25 līdz 49 gadiem, bet reizēm – arī jaunākām sievietēm.

Dzemdes kakla vēzis var skart kā jaunas sievietes, tā kundzes solīdos gados.

Tags

Lasāmgabali Sarakstu karuselis Dzemdes kakla vēzis Sievietes veselība Vēzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form