Intīmā dzīve un komforts pēc dzemdībām. Ārste par biežākajām problēmām un risinājumiem
Foto: Shutterstock

Par bērna piedzimšanu parasti runā kā par īstu brīnumu un sievietes lielāko laimi, nereti aizmirstot pieminēt dzemdību sāpes un izmaiņas sievietes organismā, veselībā un intīmās dzīves kvalitātē. Muskuļu elastīgums, maksts atveres izmēra izmaiņas, sajūtas intīmās tuvības laikā un urīna nesaturēšana ir tikai daļa no problēmām, ar ko pēc vaginālām dzemdībām saskaras sievietes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai saprastu, kā tad īsti mainās sievietes veselība un intīmā dzīve pēc dzemdībām un kā iespējams risināt jautājumus, kas sagādā diskomfortu, uz sarunu aicinājām medicīnas sabiedrības "ARS" un Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnikas ginekoloģi Daigu Baranovsku. Viņa atzīst, ka dzīve patiešām mainās, bet tas nenozīmē, ka jāsamierinās ar grūtībām intīmajā dzīvē un veselībā. Mūsdienās lielāko daļu jautājumu var risināt. Pats galvenais ir nekautrēties un vērsties pie sava ārsta.

Daktere norāda, ka nevar noliegt – grūtniecība, īpaši dzemdības, pilnībā maina ne tikai sievietes dzīves ritmu, bet arī ķermeni. "Lielais notikums sievietes organismā atstāj neizdzēšamas pēdas," skaidro ārste. Daļai sieviešu tās var būt nelielas, bet citām – ļoti ievērojamas. Izmaiņas var būt traumatiskas, nopietnas un vēlāko dzīvi būtiski ietekmējošas. Šādos gadījumos pēcdzemdību periodā var būt nepieciešama nopietna medicīniskā palīdzība. Dzemdību laikā ir dažādi riska faktori, kas ietekmē traumatisma pakāpi, – gan augļa svars un galviņas lielums, gan dzemdību norises ātrums, patoloģiskas, instrumentālas dzemdības, izmantojot vakuumu vai stangas, plīsumi un iegriezumi, arī sievietes audu elastīgums.

Tags

Sekss Sievietes veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form