Kad saule žilbina acis: ieteikumi redzes pasargāšanai vasarā
Foto: Shutterstock

Redzi nepieciešams aizsargāt visu gadu, bet vasarā tam ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Cilvēki ir fiziski aktīvi, daudz laika pavadā saulē un apmeklē pasākumus, kuros var rasties papildu riski redzei. Ir vairāki vienkārši veidi, kā pasargāt savas acis, vienlaikus izbaudot visu, ko siltā un saulainā vasara spēj piedāvāt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no "Web Md" ekspertu sniegtajiem komentāriem, piedāvājam iepazīties ar vairākiem ieteikumiem redzes pasargāšanai vasarā.

Aizsargā acis no saules

Viens no būtiskākajiem draudiem tavām acīm vasarā, kad dienas ir garas un gaišas, ir saules stari. Tavai redzei, tieši tāpat kā ādai, ir nepieciešama aizsardzība pret sauli. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Oftolmoloģijas klīnikas optometriste Ilze Kušķe uzsver, ka ultravioletais (UV) starojums ir kaitīgs ne vien ādai, bet arī acīm. Turklāt bīstama nav tikai lūkošanās saulē, bet arī vienkārša saulesbriļļu nenēsāšana saulainās dienās. Nodarītais kaitējums ne vienmēr ir pamanāms uzreiz, bet tas atstāj ietekmi uz pilnīgi visām acs struktūrām.

Kušķe norāda, ka uzreiz pamanāmu kaitējumu redzei nodara lūkošanās saulē. Tas var radīt acs apdegumus. Tie neizpaužas tādā pašā veidā kā apdegumi uz ādas – neveidojas apsārtums vai čūlas. Parasti cilvēks pamana izmaiņas redzē, piemēram, pēc saules aptumsuma. Pēc šādu dabas parādību vērošanas cilvēki nereti sūdzas par redzi aizēnojošiem plankumiem.

Cepure ar nagu vai platmale jau spēj nodrošināt nelielu aizsardzību pret saules kaitīgo starojumu, turklāt tās aizsargās ne tikai tavas acis, bet arī galvu. Tāpat nedrīkst aizmirst par saulesbrillēm. Īpaši būtiski tas ir, ja tev paredzēts ilgstoši uzturēties ārpus telpām, piemēram, tu dodies uz koncertu, pludmali vai visu dienu pavadi dārza svētkos vai festivālā. Lietojot saulesbrilles, pārliecinies, ka tām ir UV staru filtrs.

Drošas saulesbrilles var iegādāties arī citos veikalos, ne tikai optikas salonos. Pats galvenais, kam jāpievērš uzmanība, lai saulesbrillēm būtu CE marķējums. Tas parasti ir atzīmēts uz briļļu kājiņas vai norādīts briļļu instrukcijā. Par to, kādiem faktoriem vēl pievērst uzmanību, lai brilles atbilstu tavām vajadzībām, lasi šajā rakstā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form