Lasīsi pustumsā, sliktāk redzēsi. Četri mīti par acu veselību
Foto: Nathan Bingle / cc

Nemiedz acis un nelasi pustumsā! Nesēdi tuvu pie televizora un nepavadi pārāk daudz laika pie datora. Tie ir tikai daži no ieteikumiem, kas tiek izteikti, rūpēs par cilvēku acu veselību. Tomēr nereti šādiem norādījumiem un padomiem nav nekāda pamatojuma, jo daudzi no tiem balstās uz mītiem, nevis faktiem par redzi.

Vai zināji, ka lasīšana pustumsā nebūt nav tik kaitīga redzei un arī dators to nebojā? Tas pats attiecas arī uz vairākām citām darbībām, kas zināmas ar savu kaitīgo ietekmi uz acīm.

Iedvesmojoties no "Web Md" un "Everyday Health", piedāvājam iepazīties ar četriem mītiem par acīm un to veselību, kam tic daudzi jo daudzi.

Jāpiebilst, ka viens no mītiem, kam tic daudzi, ir pārliecība – redzes pasliktināšanās ir nenovēršama. Tā gluži sacīt nevarētu, jo ir ļoti daudz faktoru, kas ietekmē tavu acu veselību, Tā ir smēķēšana, nepārtraukta kontaktlēcu lietošana, neveselīgs uzturs, pārāk maz ūdens un citi. Ja vēlies uzzināt vairāk par ieradumiem, kas kaitē tavai redzei, ieskaties šajā rakstā.

Source

DELFI Viņa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form