Lenteņi, dzīvsudrabs, smēķēšana – dīvainas metodes, ko senatnē izmantoja ārstēšanai
Foto: Shutterstock

Cilvēki jau ļoti sen ir meklējuši dažādas iespējas dzīvot ilgāk un uzveikt smagas slimības. Tiesa, ne vienmēr izvēlētā metode ir nesusi gaidīto rezultātu. Tieši pretēji – daudzas lietas, ko kādreiz izmantoja medicīnā, vēlāk izrādījušās kaitīgas un pat bīstamas. Tādas ir, piemēram, dzīvsudrabs, narkotiskās vielas un tabaka.

Iedvesmojoties no "Business Insider", piedāvājam iepazīties ar neparastām metodēm, ko senatnē izmantoja veselības uzlabošanai un kas izrādījušās ne tikai neefektīvas, bet pat kaitīgas. Jāpiebilst, ka daudzos gadījumos tieši pielietotā ārstēšana, nevis slimība, ir izraisījusi pacienta nāvi, tāpēc nekas no šeit nosauktā nav ieteicams izmēģināšanai.

Haizivs skrimšļi

Haizivs skrimšļiem mēdz piedēvēt dziednieciskas spējas, un tie ir reklamēti kā līdzeklis vēža uzveikšanai. 20. gadsimta vidū kāds ķirurgs pētīja dzīvnieku skrimšļu izmantošanu medicīnā. Viņš paziņoja, ka spēj samazināt audzējus un ārstēt vēzi, izmantojot dzīvnieku skrimšļus. Šādi pētījumi netika veikti atkārtoti, bet iepriekšējā gadsimta beigās skrimšļi kļuva populāri alternatīvās medicīnas praksēs. Īpaši tika izcelti haizivju skrimšļi, tomēr realitātē nav neviena pētījuma, kas pierādītu to efektivitāti, arī uzskatam, ka haizivis neslimo ar vēzi, nav pamatojuma – ir konstatēti vairāki desmiti gadījumu, kad haizivīm bijis audzējs.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl