Mūsdienu Freids. Alfrīds Lengle par psihes saistību ar slimībām, izdegšanu un laimes atslēgu
Foto: Publicitātes foto

Vai psihoterapija var izārstēt vēzi? Par ko liecina izdegšana darbā? Kur slēpjas dvēseles miera un laimes atslēga? Kāpēc sociālajos tīklos visi ir laimīgi un veiksmīgi, bet realitātē tā nav? Vai nelaimīgā ģimenē var izaugt laimīgs bērns? Par to sarunā ar "Delfi" stāsta medicīnas un filozofijas doktors, eksistenciālās analīzes dibinātājs Alfrīds Lengle, kas Latvijā bija ieradies uz starptautisku semināru par psihosomatiku.

Psiholoģijas doktors Alfrīds Lengle ir no Austrijas, viņš ir izcilā austriešu psihologa, logoterapijas izveidotāja Viktora Frankla audzēknis un ideju turpinātājs. Freida iedvesmots, Frankls pētīja depresiju un pašnāvību psiholoģiju. Kad pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados Frankls nonāca Aušvices koncentrācijas nometnē, šīs zināšanas viņam palīdzēja slepus no SS atbalstīt ieslodzītos un palīdzēt viņiem pārvarēt pirmo šoku, tādējādi novēršot pašnāvniecisku noskaņojumu. Frankls ticēja, ka objektīvs skatījums uz ciešanām palīdz izdzīvot. Un viņš arī izdzīvoja, Franklu atbrīvoja amerikāņu karavīri, pēc tam viņš sarakstīja pasaulslaveno grāmatu "Pateikt dzīvei "Jā!". Psihologs koncentrācijas nometnē" ("Trotzdem Ja Zum Leben Sagen: Ein Psychologe Erlebt das Konzentrationslager")

Lengle ar leģendāro skolotāju iepazinās 1983. gadā, turpināja un attīstīja viņa iesāktās idejas, un, balstoties uz Frankla darbiem, radīja psihoterapijā jaunu virzienu – eksistenciālo analīzi. Lengle un Frankls kopā izveidoja Starptautisko logoterapijas un eksistenciālās analīzes biedrību ("GLE International").

Seminārā Jūrmalā, kurā sapulcējās 130 psihologu un psihoterapeitu no visas pasaules, Alfrīds Lengle un viņa audzēknis, "GLE International" treneris Markuss Angermaiers skaidroja par apstākļiem, kādos ķermenis var saslimt psihisku iemeslu dēļ, kā arī iepazīstināja ar sevis izstrādātajām psihiskās un fiziskās pašsajūtas saglabāšanas un uzglabāšanas metodēm.

Kā "Delfi" skaidroja Jūrmalas semināra "Psihosomatika: ķermenis un eksistence" rīkotāja, psiholoģijas doktore, mācību centra "Perspektiva" direktore Aļona Jakuba, mūsdienu psiholoģijā ir trīs galvenie virzieni – eksistenciālais (galvenais, ka mēs esam – kā veidot tuvas attiecības ar sevi), biheviorālais (iemācīt cilvēkam "kā" – mainīt uzvedību, lai mainītu situāciju) un psihodinamiskais (freidiski – aizrakties līdz neirožu cēloņiem, izķidāt un dzīvot tālāk). Viens no mūsdienu eksistenciālisma pamatiem – Aldrīds Lengle.

Source

DELFI Viņa

Tags

Internets Psiholoģija Psihoterapija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form