Palīdzēs solārijs un atvaļinājums. Mīti par D vitamīnu un tā uzņemšanu
Foto: Shutterstock

Ziemas otrajā pusē, kad piedzīvoti vairāki mēneši tumsas, daudziem aktuāls ir jautājums par vitamīna D jeb tā sauktā saules vitamīna uzņemšanu. Tā kā šo vitamīnu iespējams uzņemt vairākos veidos, ieskaitot uzturēšanos saulē, ir zināmas neskaidrības, kā tad saņemt nepieciešamo vitamīna devu. Sauļoties, skriet uz solāriju vai ēst treknas zivis? Piedāvājam iepazīties ar četriem izplatītiem mītiem par organisma nodrošināšanu ar D vitamīnu.

D vitamīnam ir nozīmīga loma cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā. Kā skaidro "Everyday Health", vitamīna trūkums kaitē kaulu veselībai un palielina osteoporozes risku. Īpaši augsts osteoporozes risks ir sievietēm, kas sasniegušas menopauzi. Tāpat ar D vitamīna trūkumu asociē tādas kaulu slimības kā rahīts un osteomalācija.

Ļoti svarīgs šis vitamīns ir arī vairogdziedzera veselības uzturēšanai. Tāpat ir veikti vairāki pētījumi, kuros secināts, ka D vitamīns ir nozīmīgs arī onkoloģisko saslimšanu riska mazināšanā, proti, uzņemot pietiekami daudz šī vitamīna, noteiktu vēža formu risks dažās populācijās var samazināties. Tiesa, šajā jomā ir nepieciešami padziļināti pētījumi, jo pašlaik nevar bez šaubīšanās apgalvot, ka vitamīns patiešām palīdz.

Tags

Veselīgs dzīvesveids Ādas vēzis D vitamīns Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form