Pamani laikus – pazīmes, kas var liecināt par dzemdes kakla vēzi
Foto: Shutterstock

Nav šaubu, ka par mūsu veselību nespēs parūpēties neviens cits kā tikai mēs pašas. Tomēr nereti arī tad, kad no apkārtējiem esam saņēmušas atgādinājumus rūpēties par veselību, piemēram, veicot ikgadējās profilaktiskās pārbaudes, kāda slimība mūs pārsteidz šķietami negaidīti. Viena no tādām var būt dzemdes kakla vēzis, kas, kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati, ir trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm. Lai gan regulāras veselības pārbaudes ir labākais veids, kā savlaicīgi diagnosticēt slimību, tomēr lielu lomu dažkārt spēlē arī mūsu pašu vērīgums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Runājot par dzemdes kakla vēzi, būtiski akcentēt, ka Latvijā tas ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam, un saslimstība ar dzemdes kakla vēzi pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugusi par 20 procentiem, informē SPKC. Saslimstības pieaugums neviļus liek domāt, ka diemžēl pret savu veselību izturamies ar ne tik lielām rūpēm, kā tas būtu nepieciešams. Protams, dažkārt nospēlē cilvēcīgais faktors, kā rezultātā dažādu apstākļu spiestas neesam spējušas vajadzīgās pārbaudes veikt. Taču šādā gadījumā ir labi prast pamanīt izmaiņas tavā organismā, kas arī bez pārbaudēm var signalizēt par nopietnām veselības problēmām.

Lai arī tu spētu savlaicīgi pamanīt potenciālos dzemdes kakla vēža signālus, iedvesmojoties no portāliem ''Women's Health Mag'' un ''Web Md'', iepazīstinām ar pazīmēm, kas var liecināt par audzēju. Tomēr atgādinām, ka pašai sev noteikt diagnozi nevajadzētu. Tas tāpēc, ka viena pazīme nereti var liecināt par dažādām veselības kaitēm vai tieši pretēji – būt pamats pārsteidzīgām bažām. Tāpēc aizdomu gadījumā vislabāk nekavējoties konsultēties ar ārstu, kas palīdzēs noskaidrot organisma izmaiņu cēloni.

Tags

Cilvēka papilomas vīruss Slimību profilakses un kontroles centrs Smēķēšana AIDS Dzemdes kakla vēzis HIV Sievietes veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form