Piecas biežāk sastopamās gremošanas sistēmas problēmas – kā atpazīt un rīkoties
Foto: Shutterstock

Ar vēdera sāpēm, stiprākām vai vājākām, visa sava mūža laikā ikviens sastopas vairākkārt un visdažādāko iemeslu dēļ. Iespējams, vakariņās apēd par daudz, tāpēc vēders uzpūšas kā balons un rada spiedošu sajūtu. Varbūt ir tieši pretēji – dienas laikā neesi ēdusi nemaz, un kuņģis, radot diskomfortu, mēģina pateikt, ka laiks paēst. Tāpat pie sāpēm vai diskomforta vēderā var būt vainojamas novirzes no normālas gremošanas sistēmas darbības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kuņģa zarnu trakta darbības traucējumus var izraisīt dažādas gremošanas sistēmas problēmas – dažām no tām nav simptomu, tās nerada diskomfortu un atsevišķos gadījumos pazūd bez liekas iejaukšanās. Bet ir arī tādas, kas izraisa ārkārtīgi spēcīgas sāpes un kuru ārstēšanai var būt nepieciešama hospitalizācija. Lai tu spētu atpazīt savas sāpes, piedāvājam iepazīties ar piecām biežāk sastopamajām gremošanas problēmām.

Tiesa, atceries – diagnozi nekādā gadījumā nedrīksti uzstādīt sev pati, bet tu vari doties vizītē pie ārsta ar minējumiem par to, kāda, tavuprāt, gremošanas problēma varētu būt skārusi tevi.

Aizcietējumi

Vēlme atviegloties, bet nespēja to izdarīt, var būt blakne citiem gremošanas traucējumiem vai rasties pati par sevi, skaidrots portālā ''Live Strong''. Kaut arī neregulāri aizcietējumi ir normāli, hroniski aizcietējumi var liecināt par nopietnākām veselības problēmām.

Piecas biežāk sastopamās gremošanas sistēmas problēmas – kā atpazīt un rīkoties
Foto: Shutterstock

Aizcietējumus uzskata par hroniskiem, ja trīs mēnešu laikā parādās divi vai vairāk no šiem simptomiem:

  • Mazāk nekā trīs izkārnījumi nedēļā;
  • Posmaini vai cieti izkārnījumi;
  • Lai zarnu kustība notiktu, nepieciešama sasprindzināšanās;
  • Sajūta it kā tavā taisnajā zarnā būtu aizsprostojums, kas nepieļauj zarnu kustības;
  • Sajūta it kā tu nevarētu pilnībā iztukšot taisno zarnu;
  • Taisnās zarnas iztukšošanai nepieciešama palīdzība.

Ja tu ciet no neregulāriem aizcietējumiem, Čārlzs Elders, primārās veselības aprūpes ārsts, iesaka izmainīt uztura paradumus, palielinot dienas laikā uzņemto šķiedrvielu un šķidruma daudzumu. Protams, vēl viens palīgs var būt caurejas līdzekļi, taču to lietošana nedrīkst kļūt par ieradumu – ja simptomi nemazinās nedēļas vai divu laikā, labāk konsultēties ar ārstu.

Tags

Caureja Drudzis Aizcietējums Gremošanas traucējumi Krampji
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form