Pieci iemesli, kāpēc daži cilvēki odus pievelk kā magnēts
Foto: Shutterstock

Saldākas asinis, plānāka āda? Tautā klejo dažādas versijas par to, kāpēc odi uz dažiem cilvēkiem ir kā uzburti, kamēr citus teju vai izliekas neredzot. Šo fenomenu pētījuši arī zinātnieki, nonākot pie vairākiem interesantiem atklājumiem. Tas, ka daži cilvēki odiem šķiet pievilcīgāki par citiem, nav tikai iedomas, "Health" norāda entomologs Džozefs Konlons (Joseph M. Conlon ), Amerikas Moskītu kontroles asociācijas pārstāvis. Lūk, pieci zinātniski pierādīti iemesli, kāpēc negantie asinssūcēji dažus uzskata par gardākiem kumosiņiem!

Tu esi stāvoklī

Odu mātītes (tieši tās arī ir ņiprās kodējas, tēviņi tavas asinis netīko!) pievelk ogļskābā gāze un mitrums, kuru mēs izelpojam. Kāda tam saistība ar bēbīti vēderā? Pētījumā, kas 2000. gadā publicēts "The Lancnet", atklāts, ka sievietes grūtniecības beigu posmā (no 28. nedēļas) izelpo par aptuveni 21 procentu vairāk gaisa (un līdz ar to arī oglekļa dioksīda un mitruma), nekā dāmas, kuras nav mazuļa gaidībās.

Pētnieki nonāca pie secinājuma, ka tas varētu būt galvenais iemesls, kāpēc grūtnieces, kuras piedalījās pētījumā, piesaistīja divreiz vairāk odu, nekā citas sievietes. (Protams, niezoši izsitumi ir tieši tas, kas grūtniecības pēdējā trimestrī nepieciešams!)

Bet tas varētu nebūt vienīgais iemesls, kāpēc grūtnieces odiem šķiet tik pievilcīgas. Iespējams, grūtnieces vairāk izdala arī citas gaistošas vielas, kas pievilina nejaukos insektus, "Health" atklājusi Kornela Universitātes Entomoloģijas departamenta profesore Laura Heringtone (Laura Harrington).

Comment Form