Sešas izmaiņas organismā, kuras ietekmē nepietiekams uzņemtā ūdens daudzums
Foto: Shutterstock

Zināms, ka speciālisti dienas laikā iesaka izdzert vismaz astoņas glāzes jeb aptuveni divus litrus ūdens. Tomēr, ja uzņemtais ūdens daudzums ir krietni zem ieteiktā, organisma vielmaiņa kļūst lēnāka, var pasliktināties garastāvoklis un tikt notiesāts vairāk ēdiena nekā vajadzīgs. Iedvesmojoties no portāla "Women's health", apkopojam sešas izmaiņas, kas var notikt tikai tāpēc, ka ūdeni lieto daudz par maz.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veselības problēmas

Nepietiekama ūdens uzņemšana ikdienā saistās arī ar neskaitāmām veselības problēmām – jo vairāk ūdens lietosi, jo mazāka būs iespējamība, ka veidosies nierakmeņi, urīnpūšļa vēzis vai pat sirdslēkmes. Turklāt, ja ilgstoši neuzņem pietiekami daudz šķidruma, var iestāties sava veida apjukums, pat reibums, kas saistīts ar slāpēm. Tāpat, ja ciet no caurejas vai vemšanas, ūdens uzņemšanai ir īpaša nozīme, norādīts "Web MD".

Vielmaiņa kļūst lēnāka

Ūdens ir nozīmīgs faktors arī vielmaiņas ātrumam. Ja tas ir pietiekams, metabolisms kļūst straujāks, savukārt nepietiekama ūdens gadījumā – lēnāks. Šo faktoru bieži atgādina tiem, kas vēlas notievēt vai rūpīgi seko līdzi savam svaram. Šajā gadījumā ūdens ir viens no svarīgākajiem elementiem.

Grūtāk izpildīt uzdevumus

Dažkārt darba ikdienā iezogas brīži, kad uzdevumus kļūst praktiski neiespējami izpildīt. Tas saistās ne tikai ar darba pienākumiem, zināšanām un citiem karjeras faktoriem, bet arī ar to, cik daudz ūdens dienas laikā esi uzņēmis. Pietiekams šķidruma daudzums atjauno smadzeņu darbību, tāpēc ir vieglāk domāt un izpildīt uzdoto.

Lielāka apetīte

Aizmirstot padzerties ūdeni, kļūst lielāka iespējamība, ka ēdienreizēs izvēlēsies notiesāt vairāk nekā patiesībā vēlies. Turklāt dažkārt organisms ar izsalkuma sajūtu norāda, ka laiks ūdens glāzei, taču cilvēks to uztver par signālu nākamajai maltītei. Līdz ar to ilgākā laika posmā var nākt klāt nevēlami liekie kilogrami.

Āda kļūst krunkaināka

Līdzīgi kā, uzturoties ūdenī ilgstošāku laiku, pirkstu āda kļūst krunkaina, tāpat notiek arī ar organismu, kad netiek uzņemts pietiekami daudz ūdens. Ādā neparādās izteiktas krunkas, kādas rodas, pieaugot cilvēka vecumam, tomēr var parādīties negludumi un smalkas līnijas. Savukārt pietiekams ūdens daudzums ikdienā šos negludumus un līnijas aizpilda.

Slikts garastāvoklis

Arī slikts garastāvoklis, depresīvs noskaņojums, dusmas un pat spriedze tiek saistīti ar nepietiekamu ūdens uzņemšanu ikdienā. Vēl vairāk, ja nodarbojies ar sportiskām aktivitātēm, ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību, cik daudz šķidruma lieto. Te darbojas princips – jo aktīvāka esi, jo vairāk ūdens jāuzņem, norādīts "Web MD", tāpēc astoņas glāzes dienā ir tikai aptuvens ieteicamais daudzums.

Tags

Āda Apetīte ūdens Vielmaiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form