Tikai 10 minūtes sirsnīgas smiešanās uzlabo veselību. Kas ir jaunā un modernā smieklu joga?
Foto: "Smieklu joga"

Lai cik komiski smieklu joga izskatītos no malas, tai piemīt dziedinoša iedarbība. Smejoties organismā izdalās endorfīni jeb tā dēvētie laimes hormoni, kas mazina stresu un liek justies labāk, un šūnām pieplūst liels daudzums skābekļa, kas stiprina imunitāti un uzlabo veselību. Kāpēc tā un kas īsti ir smieklu joga?

Konsultē smieklu jogas pasniedzējs Viktors Tararajevs, saukts arī par Viktoru Laimīgo.

"Smieklu joga ir speciālu, smieklus izraisošu vingrinājumu un jogas dziļās elpošanas paņēmienu apvienojums. Tas ir ātrs, efektīvs, vienkāršs un spēcīgs līdzeklis veselības uzlabošanai un laimes sajūtas radīšanai. Smieklu joga ir smiešanās māksla un elpošanas zinātne," skaidro Viktors Tararajevs.

Ikviens var apzināti ierosināt smieklus ar speciālo smieklu jogas vingrinājumu palīdzību. Sākumā, lai sāktu smieties bez iemesla, nepieciešama neliela piepūle, bet pēc īsa brīža smiekli paši no sevis kļūst ilgstoši un noturīgi.

"Mēs to saucam par smieklu jogu, jo tā apvieno smiešanās vingrinājumus ar jogas dziļās elpošanas paņēmieniem, un, dodot vairāk skābekļa ķermenim un smadzenēm, liek mums justies daudz enerģiskākiem un uzlabo veselību. Smieklu joga ir balstīta uz zinātniski apstiprinātu faktu, ka ķermenis nespēj sajust atšķirību starp apzinātiem jeb mērķtiecīgiem un neapzinātiem jeb spontāniem smiekliem. Tiek iegūts tāds pats labums veselībai," stāsta smieklu jogas pasniedzējs.

Source info

rutks.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Viņa.lv iesaka