Svara izmaiņas un miega problēmas: kā tikt galā ar sezonālajiem garastāvokļa traucējumiem
Foto: Asdrubal luna / cc

Zaudēts dzīvesprieks un motivācija, kā arī kārtējās nopūtas brīžos, kad darbs vai pienākums šķiet pati grūtākā lieta pasaulē. Nereti tas skaidrojams ar vienkārši neveiksmīgu dienu, tomēr rudenī, ziemā un dažkārt arī citos gadalaikos eksistē sezonas garastāvokļa traucējumi. Tas var izklausīties nevainīgi, taču šie traucējumi tiek izdalīti kā viens no depresijas tipiem.

Iedvesmojoties no portāliem "Health" un "Psycom", "Viņa" pēta traucējumu cēloņus un līdzekļus, kas palīdzēs cīnīties, kā arī piedāvā iepazīt ieteikumus un lasītājas pieredzi, kas ļaus jau šodien justies daudz labāk un pilnvērtīgāk. Satraukumam nav pamata – sezonas garastāvokļa traucējumi ir diezgan bieža parādība ziemeļu reģionos, kad rudenī strauji saīsinās dienas gaišais posms. Tomēr pirmos simptomus nevajadzētu palaist garām, jo tie var nostiprināties un veidot dziļāku emocionālās un fiziskās veselības problēmu klāstu.

Izplatītākie simptomi

Sezonālajiem garastāvokļa traucējumiem raksturīgi salīdzinoši līdzīgi simptomi, kas novērojami depresijai. Piemēram, nomākts garastāvoklis, enerģijas izsīkums, grūtības koncentrēties, kā arī ir novērojamas izmaiņas apetītē – tā ir pārlieku liela vai samazināta. Tāpat var būt grūtības iemigt vai tieši otrādi – naktīs valda bezmiegs. Tiek uzskatīts, ka arī intereses trūkums aktivitātēs, kas iepriekš bijušas iemīļotas, var liecināt par traucējumiem un to, ka tavā organismā nav kaut kas līdz galam kārtībā.

Tie, kas izjūt garastāvokļa izmaiņas tieši rudens un ziemas periodos, dažkārt var novērot arī neordināras sajūtas – rokas un kājas kļuvušas izteikti smagas, regulāri notiek aizgulēšanās, ir izteikta vēlme uzņemt vairāk ogļhidrātus, kas nereti noved pie svara pieauguma, kā arī var rasties negaidīti sarežģījumi attiecībās. Portālā "Health" uzsvērts vēl kāds simptoms – vēlme palikt vienatnē. Ja ievēro kādu no šīm izpausmēm arī savā ikdienā, tad sāc pievērst pastiprinātu uzmanību savai emocionālajai un fiziskajai veselībai.

Šajā rakstā uzzini, kā laikus atpazīt depresiju.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl