Vienaldzība, fiziskas sāpes un spēku izsīkums – pazīmes, kas liecina par izdegšanas sindromu
Foto: Shutterstock

Izdegšanas sindroms mūsdienās skar daudzus cilvēkus, lai arī par to joprojām runā maz. Lai no tā izvairītos vai arī to laikus atklātu un sev palīdzētu, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību dažādiem simptomiem, kas liecina par tā tuvošanos. Tā var būt trauksme, spēku izsīkums, vienaldzība un pat fiziskas sāpes. Lai kāds arī būtu izdegšanas priekšvēstnesis, tā pamanīšana laikus palīdzēs ātrāk atgūt formu un neļauties spēku izsīkumam.

"Izdegšanas sindroms mūsdienās kļūst arvien biežāk sastopams, jo paātrinās dzīves ritms, pieaug informācijas apjoms, kas mums katru dienu ir jāapstrādā, tāpat arī ievērojami palielinās darba temps un prasības. Liela loma ir arī cilvēku savstarpējo attiecību kultūrai gan darbā, gan ģimenē, un bieži vien vērojams, ka cilvēki kļuvuši neiecietīgāki, agresīvāki un prasīgāki. Šie visi faktori kopā rada emocionālo un fizisko izdegšanu," skaidroja psihiatre Santa Purviņa.

Viņa arī norāda, ka izdegšanas sindroms var attīstīties jebkuram – tas nenozīmē, ka cilvēkam ir kāda nopietna psihopatoloģija. "Nevajag kaunēties to atzīt un iet meklēt palīdzību pie ārsta. Ārstēšana šajā gadījumā vienmēr būs kompleksa un ietvers atpūtu, miega režīma regulēšanu, tāpat arī medikamentu terapiju. Iespējams, būs jāņem arī darba nespējas lapa. Tāpat arī nav jābaidās iet pie darba devēja un godīgi atzīt, ka esi noguris vai pārstrādājies – tas tikai palīdzēs risināt problēmu un atjaunot dzīves kvalitāti," uzsver speciāliste.

Lai palīdzētu laikus pamanīt izdegšanas tuvumu un to uzveikt būtu vieglāk, piedāvājam iepazīties ar "Web Md", "Everyday Health" un "Psychology Today" ekspertu nosauktajām pazīmēm, kas liecina par izdegšanas sindromu, kā arī ieteikumiem tā uzveikšanai. Savukārt par to, kā izvairīties no šīs mūsdienu problēmas, lasi šeit.

Tags

Psihoemocionālā veselība Hroniska noguruma sindroms Izdegšanas sindroms

Comment Form