KUSTIES KOPĀ AR KALCIJS.LV

Efektīvi vingrojumi muguras stīvuma un sāpju mazināšanai

Muguras sāpes un ķermeņa stīvums mūsdienās nomoka daudzus. Sēdošs darbs un vakari ērtajā dīvānā noteikti nav labākais veids, kā problēmu risināt. Arī čīkstēšana un pretsāpju līdzekļi gaidīto rezultātu nedos. Ja sāpes izraisa mazkustīgums, tev var palīdzēt speciālista sagatavots vingrojumu komplekss.

"Veselības un spēka izaicinājums"

Projektā apkopoti vingrojumi ikvienam, kurš vēlas sportot mājās vai brīvā dabā. Kopā ar profesionālu treneri Miku Embrektu parādīsim dažādas vingrojumu programmas, kas būs piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, iesācējiem, kā arī tiem, kas vēlas sevi izaicināt.

"Manas profesijas ikdienā bieži nākas dzirdēt par ķermeņa stīvumu sēdoša darba darītājiem," atklāj treneris Mikus Embrekts.

"Šis vingrinājumu komplekss palīdzēs uzlabot ķermeņa mobilitāti." Treneris atgādina, ka arī pirms šī treniņa vajadzētu iesildīties. Par to, kā to izdarīt skaties video vai uzzini šajā rakstā

Pirmais vingrinājums

"Sākuma stāvoklis – atrodamies uz ceļiem. Viena kāja priekšā balstās uz pilnas pēdas. Speram izklupiena soli uz priekšu un ķermeņa svaru plūstoši sadalām uz abām kājām," skaidro treneris. Pēc tam veic nelielu soli atpakaļ un tad atkal sper soli uz priekšu. Atkārto. Neaizmirsti to pašu izpildīt arī ar otru kāju."Vēderu turam stingru, nesagāžam plecus uz priekšu un ļaujam kārtīgi dziļajai kāju muskulatūrai izstiepties," piebilst Mikus.

Otrais vingrinājums


"No ceļiem esam pārgājuši guļus uz muguras. Korsetes muskulatūra stingra, mugura "pielīmēta" pie zemes, rokas iztaisnotas virs pleciem, un kājas saliektas ceļu locītavās. Tagad uzdevums koordinācijai. Iztaisnojam pretējo roku un kāju atpakaļ līdz zemei. Darām to pārmaiņus. Un, protams, vingrinājumu pildām elpojot. Izelpa tad, kad roka un kāja iztaisnojas pie zemes," otro vingrinājumu izskaidro speciālists..

Trešais vingrinājums

Trešā vingrinājuma sākuma stāvoklis ir balsts uz ceļiem un taisnām rokām. Augumu turi stingru. Iztaisno pretējo kāju un roku paralēli grīdai, tad mēģini savienot ceļgalu ar elkoni un atkal iztaisno roku un kāju. Sākumā kustību veic tikai ar vienu pusi, bet pēc tam ar otru. Mikus norāda: "Vēders stingrs, ļaujam mugurai strādāt. Un izelpas šajā vingrinājumu kompleksā ir vismaz puse no darba, tāpēc piedomājam, kā elpojam."

Ceturtais vingrinājums


Arī nākamais vingrinājums paredzēts korsetes muskulatūras trenēšanai. "Dodamies atkal balstā uz taisnām rokām un pārmaiņus pārvietojamies uz elkoņiem, atkal iztaisnojamies augšup. Neaizmirstam, ka ķermenis ir taisns un stingrs visu vingrinājuma laiku. Rokas strādā pārmaiņus, tas liks pastrādāt arī jūsu koordinācijai. Elpojam!"

Mikus atgādina, ka rezultātus jutīsi tad, ja vingrosi regulāri: "Paturam prātā – lai patiesi ikdienā justos labāk, jāvingro biežāk nekā reizi mēnesī."

Piektais vingrinājums

Projektu atbalsta KALCIJS.LV

Projekta ''Veselības un spēka izaicinājums'' veidotāji: saturs – Dita Vinovska, video un foto – Miks Siliņš un Patriks Pauls Briķis, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītājas – Kristīne Melne, Žanete Zīlīte, Kristiāna Tabunova.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.