KUSTIES KOPĀ AR KALCIJS.LV

Izkusties parkā! Trenera ieteikumi vingrošanas laukuma izmantošanai

Kamēr laikapstākļi vēl ir pietiekami labi, piemājas parks var būt lieliska alternatīva sporta zālei, īpaši tad, ja tajā atrodas vingrošanas laukums. Ja vēl nezini, kā to izmantot, vai arī esi nogurusi no ikdienā veiktajiem vingrojumiem, šis video var palīdzēt atsvaidzināt treniņu rutīnu vai saprast, kā tad īsti izmantot aktivitāšu laukumu.

"Veselības un spēka izaicinājums"

Projektā apkopoti vingrojumi ikvienam, kurš vēlas sportot mājās vai brīvā dabā. Kopā ar profesionālu treneri Miku Embrektu parādīsim dažādas vingrojumu programmas, kas būs piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, iesācējiem, kā arī tiem, kas vēlas sevi izaicināt.

"Vingrošanas laukumi Latvijā vairs nav retums, bet reizēm dzirdam frāzes, ka tie paredzēti tikai vīriešiem," atzīst treneris Mikus Embrekts, "mēs sagatavojām jums vingrinājumu kompleksu, kas paredzēts jebkuram ar jebkādu fizisko sagatavotību." 

Protams, pirms ķeries klāt vingrinājumiem, neaizmirsti iesildīties. Kā to izdarīt, skaties video vai .atrast lasi šajā rakstā

Pirmais vingrinājums – pietupiens ar pievilkšanos

Vingrojumu kompleksu treneris iesaka sākt ar pietupiena un pievilkšanās kombināciju. Viņš skaidro: "Sākumā balstāmies uz pilnām pēdām, atraujamies ar kājām un, ejot augšā, pievelkamies ar rokām. Lēni un bez steigas. Pildām atkarībā no savas fiziskās sagatavotības."

Otrais vingrinājums – izklupieni uz vienas kājas 


Turpinām ar izklupienu uz vienas kājas, ar rokām turoties pie vingrošanas stieņa. Mikus atgādina, ka jāstāv stabili, otru kāju izklupiena laikā tuvina zemei, bet pie tās nepieliek. Pēc tam virzies atpakaļ. "Ar izelpām ceļamies augšā. Neaizmirstam kājas samainīt," atgādina treneris.

Trešais vingrinājums – ķermeņa augšdaļas stiprināšanai


Kad kājas izkustinātas, jāpievēršas ķermeņa augšdaļai. "Taisns augums, stingrs augums, rokas apakštvērienā, un veicam vieglu kustību, velkot sevi klāt. Augšā izelpas, un neaizmirstam un nepazaudējam taisnu augumu," vingrojuma tehniku apraksta treneris.

Ceturtais vingrinājums – atspiešanās


Turpinājumā atspiešanās vingrinājums. Kā paaugstinājums tiek izmantots zemei tuvāk esošs stienis. "Augums nemainīgi taisns," uzsver Mikus, "rokas nedaudz platāk nekā pleci, veicam kustību lejup un spēka kustību augšup. Elkoņi ir 45 grādu leņķī sānis."

Piektais vingrinājums – balsts uz elkoņiem

"Un galveno spēka daļu noslēdzam ar balstu uz elkoņiem. Kā zinām, tehnikai jābūt perfektai. Elkoņi zem pleciem, kājas plecu platumā, un stingrs augums. Izturam!" saka treneris. Mikus norāda, ka šādu vingrinājumu kompleksu vari pildīt divas, trīs, četras un pat piecas reizes nedēļā. "Neaizmirstam atsildīties un tiekamies pēc nedēļas!"

Projektu atbalsta KALCIJS.LV

Projekta ''Veselības un spēka izaicinājums'' veidotāji: saturs – Dita Vinovska, video un foto – Miks Siliņš un Patriks Pauls Briķis, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītājas – Kristīne Melne, Žanete Zīlīte, Kristiāna Tabunova.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.