KUSTIES KOPĀ AR KALCIJS.LV

Vingrojumi, kas mazinās muguras un kakla stīvumu

Mazkustīgs dzīvesveids un darbs pie datora ir ļoti daudzu veselības problēmu ierosinātājs. Tas var veicināt arī sāpju mugurā un kakla daļā parādīšanos. Lai tās uzveiktu, var pietikt ar dažiem vingrojumiem pāris reizes nedēļā. 

"Veselības un spēka izaicinājums"

Projektā apkopoti vingrojumi ikvienam, kurš vēlas sportot mājās vai brīvā dabā. Kopā ar profesionālu treneri Miku Embrektu parādīsim dažādas vingrojumu programmas, kas būs piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, iesācējiem, kā arī tiem, kas vēlas sevi izaicināt.

"Ikdienā daudz sūdzamies par sāpēm kaklā, mugurā, kājās, bet pamatā visu šo sāpju cēlonis ir mazkustīgums. Tieši tāpēc nākamais vingrojumu komplekss jums palīdzēs ikdienā vienkārši justies labāk," atzīst treneris Mikus Embrekts.

Pirmais vingrinājums

Pirmais vingrojums ir paredzēts korsetes muskulatūrai. "Noguļamies uz muguras. Kājas ir saliektas augšup 90 grādu leņķī, vēders uzreiz automātiski pieslēdzas. Rokas iztaisnojam priekšā un vēršam pret ceļiem," sākuma pozīciju apraksta treneris. Vingrojuma laikā plaukstas tiek spiestas pret ceļiem un ceļi pret plaukstām, radot pretestību. Šādu stāvokli notur apmēram trīs sekundes un tad uz brīdi atbrīvojas. Atkārto vairākas reizes. Pavisam vingrojumu izpilda 30 sekundes.

Otrais vingrinājums

"Kad 30 sekundes pagājušas, turpinām tieši tādā pašā pozīcijā – kājas paliek 90 grādu leņķī, rokas iztaisnojam tieši virs krūtīm. Pārbaudīsim, kā darbojas jūsu koordinācija. Iztaisnojam labo roku un pretējo kāju līdz grīdai," vingrojumu skaidro treneris. Viņš norāda, ka visu vingrojuma laiku jātur stingrs vēders un izelpa jāveic, iztaisnojot kāju un nolaižot roku aiz galvas līdz grīdai. 

Arī šis vingrojums jāpilda 30 sekundes.

Trešais vingrinājums


Kad korsetes muskulatūra ir izkustināta, pievēršamies mugurai. Nākamā vingrojuma sākuma pozīcija ir guļus uz vēdera. Vingrojums palīdzēs uzlabot stāju. Mikus skaidro: "Augums taisns, stingrs, rokas iztaisnotas priekšā. Veicam nelielu atliekšanos, un vienlaikus elkoņi virzās atpakaļ." Pēc roku saliekšanas, tās atkal iztaisno. Kamēr rokas ir taisnas, nedaudz atbrīvo ķermeni. Tas palīdzēs veikt kvalitatīvākas kustības atpakaļ. "Neaizmirstam elpot. Izjūtam to, kā strādā mūsu lāpstiņas." Vingrojuma izpildes laiks ir 30 sekundes.

Ceturtais vingrinājums

"Tuvojoties uz beigām, laiks vingrojumu kompleksu padarīt nedaudz enerģiskāku," teic Mikus, "dodamies balstā uz taisnām rokām. Augums ir taisns, stingrs, un ar celi veicam kustību pie pretējā elkoņa." Virzot celi pie elkoņa, tiek veikta izelpa. Pēc tam atgriezies sākuma pozīcijā – balstā uz rokām. Vingrojumu veic pamīšus ar vienu un otru kāju. 

Atceries, ka vingrojuma laikā kājām jābūt plecu platumā un rokas atrodas tieši zem pleciem. "Elpojam un neizmirstam mūsu galveno darbarīku – korseti, ko turam stingru." Vingrojums jāpilda 30 sekundes.

Piektais vingrinājums

"Un enerģisks kompleksa noslēgums. Tieši tāpat kā iepriekšējā vingrinājumā – atrodamies balstā. Atrausim pārmaiņus rokas no zemes," norāda treneris. Vispirms tiek pacelta viena un tad otra roka. Iepriekšējie pamatnoteikumi paliek nemainīgi – augums ir stingrs, kājas plecu platumā un rokas atrodas tieši zem pleciem. 

 Speciālists aicina ķermeņi vingrojuma laikā kustināt pēc iespējas mazāk – kustās tikai rokas. Vingrojuma laiks – 30 sekundes. "Vingrojumu kompleksu jūs varat pildīt divas, trīs un droši pat četras reizes nedēļā," aicina Mikus, "turpiniet sekot līdzi, un ar katru nākamo video celsim latiņu augstāk un sāksim sarežģītākus vingrinājumus."

Projektu atbalsta KALCIJS.LV

Projekta ''Veselības un spēka izaicinājums'' veidotāji: saturs – Dita Vinovska, video un foto – Miks Siliņš un Patriks Pauls Briķis, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītājas – Kristīne Melne, Žanete Zīlīte, Kristiāna Tabunova.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.