Infografika: Fakti un skaitļi par vīriešu veselību Latvijā

Infografika: Fakti un skaitļi par vīriešu veselību Latvijā
Foto: Shutterstock

Slimību profilakses un kontroles centra izplatītā (SPKC) informācija liecina, ka vīriešu mūžs Latvijā ir par 10 gadiem īsāks nekā sievietēm. Kā veidojas šāda statistika un kāds ir vīriešu veselības stāvoklis valsts robežās –SPKC sagatavotajā infografikā.

Runājot par ikdienas paradumiem, vairāk nekā trešdaļa Latvijas vīriešu savu brīvo laiku pavada, lasot vai skatoties TV, taču tikai septiņi procenti katru dienu vismaz 30 minūtes ir fiziski aktīvi. Tāpat pusei vīriešu ir ieradums regulāri smēķēt, bet svaigus dārzeņus uzturā lieto trešdaļa Latvijas vīriešu.

Galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis vīriešiem ir problēmas ar asinsriti, taču statistikas dati liecina, ka 22 procentos gadījumu nāves cēlonis ir ārēji apstākļi – ciešot transporta negadījumos, noslīkstot vai izdarot pašnāvību. No ārējiem nāves cēloņiem vīrieši mirst trīs reizes biežāk nekā sievietes.

Kādi vēl ir vispārīgi un zināmi fakti par vīriešu veselību Latvijā, apskati infografikā.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Viņa.lv iesaka