Allažu iedzīvotāji portālam ziņojuši, ka ir izraktas tranšejas teritorijas ziemeļu daļā un tūdaļ tiks uzsākta šīfera apglabāšana. "Jau sākot ar 2003. gadu, kad par uzņēmuma īpašnieku kļuva Norvēģijas pavalstnieks Henrik Moorkun fermas vadību uzņēmās pārvaldnieks Ingus Mālnieks, mēs, vietējie iedzīvotāji, bieži esam novērojuši gan lielākus, gan mazākus pārkāpumus A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas vides aizsardzības prasību ievērošanā," portālam rakstījis vietējais izdzīvotājs.

Iedzīvotāji lūguši, lai uzņēmums izstrādātu reālu Vides pārvaldības plānu un savā ikdienas darbībā to arī realizētu. "Uzskatu, ka šīfera noglabāšana gruntī ir noziedzīga pret nākamajām paaudzēm, kas dzīvos Allažmuižā un lietos dzeramo ūdeni no akām. Izdalījumi no šīfera daudzus gadus bojās arī Tumšupes ūdens sastāvu," portālam paudis lasītājs.

Allažu iedzīvotāji savu satraukumu pauduši ne vien portālam, bet arī Lielrīgas reģionālajai vides pārvaldei un Latvijas infektoloģijas centram. Ceturdtien vides eksperti konstatēja, ka fermā izrakta bedre, kurā iešķūrēti cūku mēsli, bet blakus bedrei sagatavots šīferis nelikumīgai aprakšanai.

Piektdien notikuma vietu apsekos arī vides speciālisti un Siguldas novada domes pārstāvji.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!