9. maijs

9. maijs

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Mūsdienās 9.maijs kļuvis par savdabīgu mobilizējošu datumu, kurā daļa bijušās PSRS iedzīvotāji, tai skaitā Latvijā, demonstrē savu kopības sajūtu. Plašākās svinības Latvijas teritorijā šajā datumā parasti notiek pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā.

Populārākie raksti
Ar pamatīgu salūtu noslēdzas svinības Uzvaras parkā. Tiešraides arhīvs  (1378)
09.maijs 2014 03:40
Piektdien Uzvaras parkā Rīgā turpināsies svinības par godu Nacisma sagrāves gadadienai. Pasākuma tiešraidēm un video reportāžām no svinību vietas visas dienas garumā varēs sekot līdzi arī portālā "Delfi".
Ar salūtu pie Uzvaras pieminekļa noslēgušās 9. maija svinības. Teksta tiešraides arhīvs  (1095)
09.maijs 2016 06:57
Par godu datumam, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju, arī šogad, tāpat kā citus gadus, plašākās 9. maija svinības paredzētas Rīgā, pie tā dēvētā "Uzvaras pieminekļa" - pieminekļa padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar pasākuma norisi, kam visu dienu piedāvāja sekot līdzi teksta tiešraidē.
Ar svētku uguņošanu noslēdzas 9. maija pasākumi Rīgā. Teksta tiešraides arhīvs  (1169)
09.maijs 2017 03:02
Bijušajā Padomju Savienībā 9. maijā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Šogad, tāpat kā citus gadus, plašākās 9. maija svinības notika Rīgā, pie tā dēvētā "Uzvaras pieminekļa".