Aborts

Aborts

Aborts ir dabīga vai mākslīga grūtniecības pārtraukšana līdz grūtniecības 22. nedēļai. Aborta rezultātā auglis iet bojā.

Abortus iedala - spontānos abortos(grūtniecības dabīga izbeigšanās, kuru visbiežāk izraisa ģenētiski augļa defekti, kuri parasti vairs neatkārtojas), missed jeb nenotikušos abortos (missed aborta gadījumā augļa attīstība ir apstājusies, bet augļa ola no dzemdes izstumta netiek) un mākslīgos abortos (tiek izdarīts ķirurģiski vai ķīmiski).

Latvijā legāli mākslīgo abortu, pēc sievietes lūguma, drīkst veikt līdz 12. grūtniecības nedēļai, ja vien tas neapdraud grūtnieces dzīvību, bet izvarošanas vai smagu medicīnisku komplikāciju gadījumā, ja apdraudēta mātes vai bērna dzīvība un veselība, līdz 22. grūtniecības nedēļai.

Redaktors iesaka
Morāle par abortiem. Galēju viedokļu piekritējiem labāk nelasīt  (37)
21.novembris 2014 17:23
Grūtniecību - plānotu vai neplānotu, vēlamu vai nē, bet to reizi vai pāris reižu mūžā piedzīvo lielākā daļa sieviešu. Latvijā pēdējos gados abortu skaits samazinās. Ir daudz dažādu viedokļu par to - aizliegt šīs operācijas vai nē. Mēs piedāvājam vienu nelielu, bet morāles pilnu stāstiņu, ko publicējis portāls top.thepo.st
Biežāk par labu abortam Latvijā izšķiras 25 līdz 29 gadus vecas sievietes  (7)
18.maijs 2014 13:06
Pērn Latvijā turpinājis mazināties mākslīgo abortu skaits. Visbiežāk par labu šādam solim izšķīrušās sievietes 25 līdz 29 gadu vecumā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija par 2013.gadu
Jānis Vanags: Ieraudzīt, sadzirdēt, nenoklusēt  (113)
28.novembris 2012 00:26
Kad mūsu ģimenē neplānoti pieteicās trešais bērns, mana sieva bija saņēmusi pamatīgu zāļu kursu. Zāļu toksiskums un blaknes lika ārstiem prognozēt, ka bērns piedzims nopietni slims. Vislabāko nodomu vadīti, viņi ieteica abortu – medicīnisku iemeslu dēļ.