Aborts

Aborts

Aborts ir dabīga vai mākslīga grūtniecības pārtraukšana līdz grūtniecības 22. nedēļai. Aborta rezultātā auglis iet bojā.

Abortus iedala - spontānos abortos(grūtniecības dabīga izbeigšanās, kuru visbiežāk izraisa ģenētiski augļa defekti, kuri parasti vairs neatkārtojas), missed jeb nenotikušos abortos (missed aborta gadījumā augļa attīstība ir apstājusies, bet augļa ola no dzemdes izstumta netiek) un mākslīgos abortos (tiek izdarīts ķirurģiski vai ķīmiski).

Latvijā legāli mākslīgo abortu, pēc sievietes lūguma, drīkst veikt līdz 12. grūtniecības nedēļai, ja vien tas neapdraud grūtnieces dzīvību, bet izvarošanas vai smagu medicīnisku komplikāciju gadījumā, ja apdraudēta mātes vai bērna dzīvība un veselība, līdz 22. grūtniecības nedēļai.

Populārākie raksti
Lēmumi par abortiem ir ietekmējuši visu manu dzīvi. Santas stāsts  (4)
10.oktobris 2016 06:36
Tas notika aptuveni pirms 20 gadiem. Viņa veica vienu un pēc neilga laika – otru abortu. Šie divi lēmumi ietekmējuši visu Santas dzīvi. Ģimenē aug viens dēls, kurš tika laists pasaulē neilgi pēc pāra laulībām, bet mazajam nebija vēl gadiņš, kad mamma "iekrita" vienreiz un aptuveni pēc pusotra mēneša – "iekrita" otrreiz. Vairāk bērnu ģimenē nav, lai gan 10 gadus pāris centās…
Arī nedzemdējušas sievietes jāsauc par mātēm, piedāvā deputāti  (222)
22.janvāris 2015 17:46
Arī nedzemdējušas sievietes likumā būtu jāsauc par mātēm, paredz vairāku deputātu iesniegtais priekšlikums grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā.
No četriem bērniņiem mums ir divi. Pieredzes stāsts par neveiksmīgām grūtniecībām
04.decembris 2017 18:10
"Neauglība, spontānais aborts un kā šiem pārdzīvojumiem iespējams tikt pāri? Tēma šim rakstam manī brieda jau diezgan sen, bet bija vajadzīgs laiks, lai saņemtos uzrakstīt. To aktualizēja vīra zvans pirms pāris nedēļām, kad viņš, pildot anketu par mūsu dēliņu pie daktera, pārprasīja, cik grūtniecību man ir bijis?! Es atbildēju – tās ir bijušas četras, bet dzemdības tikai divas," tā vaļsirdīgi savu pieredzes stāstu sāk Līva Spurava.