AIDS

AIDS

AIDS ir slimība, kuru izraisa HIV vīruss, un kas tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām slimībām. AIDS atklāja astoņdesmito gadu sākumā un tiek uzskatīts, ka vīruss no pērtiķiem ticis pārnests uz cilvēkiem. Īpašus postījumus HIV/AIDS nodarījis Āfrikas kontinentā. Ik gadus 1.decembrī visā pasaulē piemin AIDS dienu, valkājot sarkanas lentītes kā cieņas apliecinājumu sērgas upuriem.

Redaktors iesaka
Latvijā reģistrēts piectūkstošais inficēšanās gadījums ar HIV  (18)
30.jūnijs 2011 13:24
Šā gada jūnijā Latvijā reģistrēts piectūkstošais inficēšanās gadījums ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), informē Latvijas Infektoloģijas centrs.
Slavenākie cilvēki, kuri miruši no AIDS  (21)
02.decembris 2010 14:15
16. maijā tiek atzīmēta no AIDS mirušo cilvēku piemiņas diena, taču atceras par viņiem arī 1. decembrī – Vispasaules AIDS dienā. Šobrīd pasaulē ik minūti no šīs slimības nomirst vismaz viens cilvēks, bet starp viņiem ir arī tādi, kuru piemiņa ir nozīmīga arī pasaules kultūras vēstures kontekstā.
ANO: Āfrikā ‘AIDS bāreņu’ skaits sasniegs 18 miljonus  (2)
25.oktobris 2005 11:41
ANO labdarības organizācija “UNICEF” ir paziņojusi, ka līdz 2010.gada beigām AIDS dēļ par bāreņiem varētu kļūt pat 18 miljoni bērnu Āfrikas dienvidu daļā, informē ārvalstu prese.