AKKA/LAA

AKKA/LAA

AKKA/LAA jeb Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība ir organizācija, kas rūpējas par autortiesību atlīdzību iekasēšanu un aktīvi lobē autoriem izdevīgas izmaiņas Latvijas likumdošanā, tādēļ regulāri iegūstot negatīvu tēlu plašā sabiedrības daļā.

AKKA/LAA 'Autora balvu 2016' saņems Bērziņš, Dubra, Vērdiņš un Pētersons
24.marts 2016 22:31
Jau trešo gadu AKKA/LAA četriem autoriem pasniegs "Autora balvu". Šogad laureātu godā ir Uldis Bērziņš ar senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu kopojuma "Eddas dziesmas" (Jāņa Rozes apgāds, 2015) latviskojumu; Rihards Dubra ar Otro simfoniju (pirmatskaņojums 25.09.2015), Kārlis Vērdiņš ar dzejoļu krājumu "Pieaugušie" ("Neputns", 2015) un Kristaps Pētersons ar simfoniju "Miegs"(pirmatskaņojums 23.01.2016), liecina AKKA/LAA izplatītā informācija.
AKKA/LAA: par bērnu zīmējumu izmantošanu jāprasa atļauja vecākiem  (2)
14.marts 2016 15:56
Ja, piemēram, skolotāji vēlas izmantot bērnu radošos darbus – zīmējumus, sacerējumus, lai tos rādītu publiski, ārpus skolas, viņiem būtu jāprasa atļauja vecākiem, vēsta Lvportals.lv
Kiops par hitu 'Pīlādžoga' nopelnījis milzu naudu  (43)
26.janvāris 2016 10:01
Mūziķa Sanda Kiopa 2003. gads hits Pīlādžoga ir īsts fenomens pašmāju popmūzikā. Jau vairāk nekā 13 gadus tas nav zaudējis popularitāti, turklāt pēdējos gados tā slava pamatīgi pieaugusi. Kiops saka paldies faniem un neslēpj – autortiesībās no dziesmas atskaņošanas viņa maciņā ieripojuši tūkstoši.
Skalbes un Purvīša darbus turpmāk varēs izmantot bez maksas  (2)
02.janvāris 2016 13:05
No šī gada vairs nav spēkā Kārļa Skalbes un Vilhelma Purvīša mantiskās autortiesības, aģentūra informēja Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūrā/Latvijas Autoru apvienībā ( AKKA/LAA ).
Nežēlīga slepkavība, NATO karavīru piekaušana, Zaķa balsis - būtiski spriedumi Latvijā  (15)
20.decembris 2015 09:12
16 gadu cietumsods par dēla slepkavību izēstas ievārījuma burciņas dēļ, beidzot atjaunota rīcībspēja pēc PSRS iestāžu uzstādītas diagnozes, kā arī cietumsodi par NATO karavīru piekaušanu Ventspilī ir tikai daži no spriedumiem, kas oktobrī un novembrī saviļņoja Latvijas sabiedrību. Portāls "Delfi" piedāvā uzzināt, kādus plašu rezonansi izraisījušus spriedumus pēdējos divos mēnešos pieņēmušas Latvijas tiesas.
Sestdien Sv. Pētera baznīcā notiks bezmaksas bērnu vokālo ansambļu Ziemassvētku koncerts
11.decembris 2015 15:52
Sestdien, 12. decembrī pulksten 14 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks Rīgas pilsētas bērnu vokālo ansambļu koncerts "Dvēsele baltus Ziemassvētkus nes". Ieeja koncertā - bez maksas.
No LTV piedzen 600 000 eiro; daļēji apmierina arī televīzijas pretprasību  (8)
03.decembris 2015 14:59
Augstākās tiesas (AT) Civillietu palāta ceturtdien par labu Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūrai/Latvijas Autoru apvienībai ( AKKA/LAA ) no VSIA "Latvijas Televīzija" ( LTV ) piedzina kopumā 644 732 eiro strīdā par autortiesību pārkāpumu un zaudējumu piedziņu.
Dzejniece Zandere saņems jau piekto 'Autortiesību bezgalības balvu', Pauls un Kaupers - ceturto  (3)
23.novembris 2015 16:15
Autoru biedrība AKKA/LAA 30. novembrī jau 17. reizi pasniegs "Autortiesību bezgalības balvu", kuru atkārtoti saņems vairāki autori.
Nenokārtotas autortiesības liedz hokeja spēlēs atskaņot mūzikas ierakstus, atklāj laikraksts  (32)
20.aprīlis 2015 08:07
Hokeja līdzjutēji, ierodoties "Arēnā "Rīga"" uz pārbaudes spēlēm pirms pasaules čempionāta, secinājuši, ka pirms spēles un tās starplaikos neskan ierastā mūzika, bet gan tikai sintezators. Latvijas Hokeja federācijā (LHF) skaidro - pēdējā brīdī tā saņēmusi vēstules organizācijām, kas Latvijā uzrauga autortiesības, un aprēķinātie izdevumi bijuši pārāk lieli, lai LHF tos varētu atļauties, pirmdien vēsta laikraksts "Diena".
Dreimanei būs jāaiziet, uguns briesmu darbi Hakasijā, prezidenta Bērziņa atziņas un vasaras mūzikas festivālu ceļvedis  (7)
14.aprīlis 2015 17:00
Valsts kancelejas vadītājas Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanas komisija secinājusi, ka viņa darbu nevar turpināt, nekontrolējami mežu un sausās zāles ugunsgrēki Sibīrijas dienvidos esošajā Hakasijas Republikā nedēļas nogalē aprijuši vairāk nekā 30 ciemus un laupījuši vismaz 23 cilvēku dzīvības. Latvijas prezidents Andris Bērziņš ar savām atziņām Latvijas Radio pamatīgi satraucis sociālo tīklu lietotājus, bet mūzikas un festivālu cienītājiem ērtākai vasaras atpūtas plānošanai ir pieejams šo pasākumu ceļvedis. Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu otrdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Autora balvu šogad pasniegs Pēterim Krilovam, Jēkabam Nīmanim, Jānim Joņevam un Miķelim Fišeram  (1)
14.aprīlis 2015 12:12
Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas priekšvakarā, 22.aprīlī, "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ) otro reizi četriem autoriem pasniegs ikgadējo Autora balvu.
Kā latviešu slavenības mēģināja nāciju izjokot  (18)
02.aprīlis 2015 09:56
Trešdien, 1. aprīlī, visā pasaulē valdīja jautrs noskaņojums un cilvēki darīja visu, lai mēģinātu viens otru iznest cauri. Arī dažām pašmāju slavenībām šajā dienā bija joki prātā, un savu asprātību viņi ierasti demonstrēja ar sociālo tīklu palīdzību.
Stājies spēkā spriedums strīdā par dziesmu 'Mana vienīgā ziņģe'  (38)
09.marts 2015 17:22
Stājies spēkā spriedums strīdā par dziesmu "Mana vienīgā ziņģe", kad tika noraidīta Guntara Rača prasība pret Uģi Rūķīti, Jāņa Groduma mantiniekiem, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību ( AKKA/LAA ) par autorības nodalīšanu.
Pētījums: Latvijas radio tirgū dominē sešas raidstacijas; atskaņo galvenokārt ārvalstu autoru darbus  (6)
13.februāris 2015 18:26
Patlaban Latvijas radio tirgū pēc apgrozījuma dominē sešas raidstacijas, taču mazo radio ir salīdzinoši vairāk nekā citās valstīs. Lielākās komerciālās radiostacijas galvenokārt atskaņo ārvalstu autoru darbus, atklāj Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) veiktais pētījums - "Radio apraide Latvijā - ekonomiskā analīze", kas veidots pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) pasūtījuma.
Pagarināti rakstnieku Grīna, Breikša un Virzas autortiesību aizsardzības termiņi  (5)
09.februāris 2015 08:02
Lai gan pagājušā gada 31.decembrī pagāja 70 gadu kopš rakstnieku Aleksandra Grīna, Leonīda Breikša un Edvarta Virzas nāves, kad vajadzētu beigties rakstnieku autortiesību aizsardzības termiņam, visiem trim autoriem tas pagarināts.
Valsts dotācijās LTV nākamgad plāno piešķirt 12,8 miljonus eiro  (3)
16.decembris 2014 17:15
Valsts dotācijās Latvijas Televīzijai ( LTV ) 2015.gadā piešķirti 12 752 790 eiro, liecina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) apstiprinātā LTV budžeta prognoze.
Autortiesības un Ziemassvētku pasākumi - vai 'svētku eglītei' nepieciešama licence?  (24)
03.decembris 2014 05:44
Atlicis pavisam īss laika sprīdis, līdz bērnudārzos, skolās un darba kolektīvos Ziemassvētku eglītēs tiks iedegtas svecītes. Parasti bez mūzikas un dzejolīšu skaitīšanas neiztikt. Kā zināt, vai pasākuma organizēšanas laikā nepieciešama īpaša atļauja par autordarbu izmantošanu? Meklējām skaidrojumu biedrībā "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ).
Purvīša balvas nominants Ģirts Bišs: Arī skaņa var būt skulptūra  (6)
30.maijs 2014 15:49
Mūzika ir pastāvīga un var izdzīvot arī vienatnē, tāpat skaņa var būt kā skulptūra, uzskata komponists un debitants "Purvīša balvā" Ģirts Bišs .
Manfelde: Nevēlos tikt minēta kā mūzikla par Cukuru libreta autore un dziesmu tekstus izmantot neļaušu  (35)
08.maijs 2014 11:32
Tā kā Herberts Cukurs ir ne vien vēsturisks personāžs, bet arī cilvēks ar smagu likteni, Andra Manfelde nevēlas tikt minēta kā mūzikla "Cukurs. Herberts Cukurs" libreta autore, stāstīja rakstniece, piebilstot, ka mūziklam tapušos dziesmu tekstus viņa izmantot neļaus.
Nedrošas skrūves 'Maxima' jaunbūvē, ES sankcijas pret Krieviju un Pavlovu diskvalificē  (3)
29.aprīlis 2014 17:35
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu otrdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Ar izlīgumu noslēdzas AKKA/LAA un 'Radio SWH' tiesāšanās  (1)
29.aprīlis 2014 13:54
Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta otrdien apstiprināja izlīgumu starp Latvijas autoru biedrību "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ) un " Radio SWH ", tādējādi izbeidzot vairākus gadus ilgušos tiesas procesus par tiesībām izmantot autoru mūziku, portālu "Delfi" informēja AKKA/LAA.
Ukrainas traģēdija, KNAB 'vervē' brīvprātīgos un Valdemārpilī uziet senu vēstījumu  (23)
19.februāris 2014 17:28
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu trešdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Tiesa no 'Viasat' par labu AKKA/LAA piedzen vairāk nekā 200 000 eiro  (22)
19.februāris 2014 15:45
Rīgas apgabaltiesa trešdien daļēji apmierinājusi Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības ( AKKA/LAA ) prasību pret AS " Viasat Latvia" strīdā par autortiesību aizsardzību, par labu AKKA/LAA piedzenot 235 053 eiro.
Eiropa plāno 'pamainīt' mūzikas autortiesību organizāciju dzīvi  (12)
04.februāris 2014 16:50
Eiropas Parlaments (EP) otrdien pieņēmis direktīvu, kas paredz izmaiņas tajā, kā dalībvalstīs funkcionē mūzikas autortiesību aizsargājošās organizācijas, aizstāvot izplatītāju un mūziķu intereses interneta vidē.
'Atmodas antoloģijas' veidotāji nav ievērojuši autortiesības  (60)
09.oktobris 2013 07:55
Nacionālā kino centra un Latvijas Tautas frontes muzeja rīkotajā dokumentālo filmu konkursā par Latvijas Tautas frontes darbības atspoguļošanu uzvarējušo projektu - režisora Askolda Saulīša un scenārija autora, vēsturnieka Edgara Engīzera radīto filmu "Atmodas antoloģija" tagad piemeklē problēmas – izrādās, nav ievērotas autortiesības, ziņo laikraksts "Diena".
Par labu AKKA/LAA no 'Radio SWH' piedzen vairāk nekā 160 000 latu  (16)
18.jūnijs 2013 19:07
Rīgas apgabaltiesa apmierinājusi Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības ( AKKA/LAA ) prasību pret " Radio SWH " par autortiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu par autortiesību pārkāpumiem, par labu AKKA/LAA piedzenot kopumā 163 901 latu.
Latvijā plaukst un zeļ nelegāla maksas televīzija; AKKA/LAA pret to ieteic cīnīties ar legālo prezumpciju  (63)
18.jūnijs 2013 14:44
Latvijā plaukst un zeļ nelegālā maksas televīzija, ”melnajā tirgū” darbojošies operatori kropļo tirgu un ik gadu nodara valsts budžetam vairāk nekā 1 miljonu latu lielus zaudējumus neieņemto nodokļu veidā. Biedrība AKKA/LAA pret to iesaka cīnīties, piemērojot legālās prezumpcijas principu – autoru darbu legālu izmantošanu apliecinot ar licences līgumu.
AKKA/LAA padomes prezidents turpmākos gadus būs Valdis Muktupāvels  (10)
31.maijs 2013 16:14
Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) savā kopsapulcē uz nākamajiem trīs gadiem par padomes prezidentu ievēlējusi muzikologu un komponistu Valdi Muktupāvelu.
Nelieli biroji un autobusu šoferi izspruks no 'radio nodevas'  (52)
18.aprīlis 2013 10:56
Par autoru darbu atskaņošanu nebūs jāmaksā nedz nelielu biroju darbiniekiem, ja tas notiks personīgajām vajadzībām, nedz arī autobusu šoferiem, ja tas netiks pārraidīts sabiedriskā transporta skaļrunī, paredz Saeimas ceturtdien trešajā un galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Autortiesību likumā.