AKKA/LAA

AKKA/LAA

AKKA/LAA jeb Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība ir organizācija, kas rūpējas par autortiesību atlīdzību iekasēšanu un aktīvi lobē autoriem izdevīgas izmaiņas Latvijas likumdošanā, tādēļ regulāri iegūstot negatīvu tēlu plašā sabiedrības daļā.

Dzejniece Zandere saņems jau piekto 'Autortiesību bezgalības balvu', Pauls un Kaupers - ceturto  (3)
23.novembris 2015 16:15
Autoru biedrība AKKA/LAA 30. novembrī jau 17. reizi pasniegs "Autortiesību bezgalības balvu", kuru atkārtoti saņems vairāki autori.
Nenokārtotas autortiesības liedz hokeja spēlēs atskaņot mūzikas ierakstus, atklāj laikraksts  (32)
20.aprīlis 2015 08:07
Hokeja līdzjutēji, ierodoties "Arēnā "Rīga"" uz pārbaudes spēlēm pirms pasaules čempionāta, secinājuši, ka pirms spēles un tās starplaikos neskan ierastā mūzika, bet gan tikai sintezators. Latvijas Hokeja federācijā (LHF) skaidro - pēdējā brīdī tā saņēmusi vēstules organizācijām, kas Latvijā uzrauga autortiesības, un aprēķinātie izdevumi bijuši pārāk lieli, lai LHF tos varētu atļauties, pirmdien vēsta laikraksts "Diena".
Dreimanei būs jāaiziet, uguns briesmu darbi Hakasijā, prezidenta Bērziņa atziņas un vasaras mūzikas festivālu ceļvedis  (7)
14.aprīlis 2015 17:00
Valsts kancelejas vadītājas Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanas komisija secinājusi, ka viņa darbu nevar turpināt, nekontrolējami mežu un sausās zāles ugunsgrēki Sibīrijas dienvidos esošajā Hakasijas Republikā nedēļas nogalē aprijuši vairāk nekā 30 ciemus un laupījuši vismaz 23 cilvēku dzīvības. Latvijas prezidents Andris Bērziņš ar savām atziņām Latvijas Radio pamatīgi satraucis sociālo tīklu lietotājus, bet mūzikas un festivālu cienītājiem ērtākai vasaras atpūtas plānošanai ir pieejams šo pasākumu ceļvedis. Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu otrdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Autora balvu šogad pasniegs Pēterim Krilovam, Jēkabam Nīmanim, Jānim Joņevam un Miķelim Fišeram  (1)
14.aprīlis 2015 12:12
Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas priekšvakarā, 22.aprīlī, "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ) otro reizi četriem autoriem pasniegs ikgadējo Autora balvu.
Kā latviešu slavenības mēģināja nāciju izjokot  (18)
02.aprīlis 2015 09:56
Trešdien, 1. aprīlī, visā pasaulē valdīja jautrs noskaņojums un cilvēki darīja visu, lai mēģinātu viens otru iznest cauri. Arī dažām pašmāju slavenībām šajā dienā bija joki prātā, un savu asprātību viņi ierasti demonstrēja ar sociālo tīklu palīdzību.
Stājies spēkā spriedums strīdā par dziesmu 'Mana vienīgā ziņģe'  (38)
09.marts 2015 17:22
Stājies spēkā spriedums strīdā par dziesmu "Mana vienīgā ziņģe", kad tika noraidīta Guntara Rača prasība pret Uģi Rūķīti, Jāņa Groduma mantiniekiem, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību ( AKKA/LAA ) par autorības nodalīšanu.
Pētījums: Latvijas radio tirgū dominē sešas raidstacijas; atskaņo galvenokārt ārvalstu autoru darbus  (6)
13.februāris 2015 18:26
Patlaban Latvijas radio tirgū pēc apgrozījuma dominē sešas raidstacijas, taču mazo radio ir salīdzinoši vairāk nekā citās valstīs. Lielākās komerciālās radiostacijas galvenokārt atskaņo ārvalstu autoru darbus, atklāj Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) veiktais pētījums - "Radio apraide Latvijā - ekonomiskā analīze", kas veidots pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) pasūtījuma.
Pagarināti rakstnieku Grīna, Breikša un Virzas autortiesību aizsardzības termiņi  (5)
09.februāris 2015 08:02
Lai gan pagājušā gada 31.decembrī pagāja 70 gadu kopš rakstnieku Aleksandra Grīna, Leonīda Breikša un Edvarta Virzas nāves, kad vajadzētu beigties rakstnieku autortiesību aizsardzības termiņam, visiem trim autoriem tas pagarināts.
Valsts dotācijās LTV nākamgad plāno piešķirt 12,8 miljonus eiro  (3)
16.decembris 2014 17:15
Valsts dotācijās Latvijas Televīzijai ( LTV ) 2015.gadā piešķirti 12 752 790 eiro, liecina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) apstiprinātā LTV budžeta prognoze.
Autortiesības un Ziemassvētku pasākumi - vai 'svētku eglītei' nepieciešama licence?  (23)
03.decembris 2014 05:44
Atlicis pavisam īss laika sprīdis, līdz bērnudārzos, skolās un darba kolektīvos Ziemassvētku eglītēs tiks iedegtas svecītes. Parasti bez mūzikas un dzejolīšu skaitīšanas neiztikt. Kā zināt, vai pasākuma organizēšanas laikā nepieciešama īpaša atļauja par autordarbu izmantošanu? Meklējām skaidrojumu biedrībā "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ).
Purvīša balvas nominants Ģirts Bišs: Arī skaņa var būt skulptūra  (6)
30.maijs 2014 15:49
Mūzika ir pastāvīga un var izdzīvot arī vienatnē, tāpat skaņa var būt kā skulptūra, uzskata komponists un debitants "Purvīša balvā" Ģirts Bišs .
Manfelde: Nevēlos tikt minēta kā mūzikla par Cukuru libreta autore un dziesmu tekstus izmantot neļaušu  (35)
08.maijs 2014 11:32
Tā kā Herberts Cukurs ir ne vien vēsturisks personāžs, bet arī cilvēks ar smagu likteni, Andra Manfelde nevēlas tikt minēta kā mūzikla "Cukurs. Herberts Cukurs" libreta autore, stāstīja rakstniece, piebilstot, ka mūziklam tapušos dziesmu tekstus viņa izmantot neļaus.
Nedrošas skrūves 'Maxima' jaunbūvē, ES sankcijas pret Krieviju un Pavlovu diskvalificē  (3)
29.aprīlis 2014 17:35
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu otrdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Ar izlīgumu noslēdzas AKKA/LAA un 'Radio SWH' tiesāšanās  (1)
29.aprīlis 2014 13:54
Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta otrdien apstiprināja izlīgumu starp Latvijas autoru biedrību "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība" ( AKKA/LAA ) un " Radio SWH ", tādējādi izbeidzot vairākus gadus ilgušos tiesas procesus par tiesībām izmantot autoru mūziku, portālu "Delfi" informēja AKKA/LAA.
Ukrainas traģēdija, KNAB 'vervē' brīvprātīgos un Valdemārpilī uziet senu vēstījumu  (23)
19.februāris 2014 17:28
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu trešdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Tiesa no 'Viasat' par labu AKKA/LAA piedzen vairāk nekā 200 000 eiro  (22)
19.februāris 2014 15:45
Rīgas apgabaltiesa trešdien daļēji apmierinājusi Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības ( AKKA/LAA ) prasību pret AS " Viasat Latvia" strīdā par autortiesību aizsardzību, par labu AKKA/LAA piedzenot 235 053 eiro.
Eiropa plāno 'pamainīt' mūzikas autortiesību organizāciju dzīvi  (12)
04.februāris 2014 16:50
Eiropas Parlaments (EP) otrdien pieņēmis direktīvu, kas paredz izmaiņas tajā, kā dalībvalstīs funkcionē mūzikas autortiesību aizsargājošās organizācijas, aizstāvot izplatītāju un mūziķu intereses interneta vidē.
'Atmodas antoloģijas' veidotāji nav ievērojuši autortiesības  (63)
09.oktobris 2013 07:55
Nacionālā kino centra un Latvijas Tautas frontes muzeja rīkotajā dokumentālo filmu konkursā par Latvijas Tautas frontes darbības atspoguļošanu uzvarējušo projektu - režisora Askolda Saulīša un scenārija autora, vēsturnieka Edgara Engīzera radīto filmu "Atmodas antoloģija" tagad piemeklē problēmas – izrādās, nav ievērotas autortiesības, ziņo laikraksts "Diena".
Par labu AKKA/LAA no 'Radio SWH' piedzen vairāk nekā 160 000 latu  (17)
18.jūnijs 2013 19:07
Rīgas apgabaltiesa apmierinājusi Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības ( AKKA/LAA ) prasību pret " Radio SWH " par autortiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu par autortiesību pārkāpumiem, par labu AKKA/LAA piedzenot kopumā 163 901 latu.
Latvijā plaukst un zeļ nelegāla maksas televīzija; AKKA/LAA pret to ieteic cīnīties ar legālo prezumpciju  (65)
18.jūnijs 2013 14:44
Latvijā plaukst un zeļ nelegālā maksas televīzija, ”melnajā tirgū” darbojošies operatori kropļo tirgu un ik gadu nodara valsts budžetam vairāk nekā 1 miljonu latu lielus zaudējumus neieņemto nodokļu veidā. Biedrība AKKA/LAA pret to iesaka cīnīties, piemērojot legālās prezumpcijas principu – autoru darbu legālu izmantošanu apliecinot ar licences līgumu.
AKKA/LAA padomes prezidents turpmākos gadus būs Valdis Muktupāvels  (10)
31.maijs 2013 16:14
Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) savā kopsapulcē uz nākamajiem trīs gadiem par padomes prezidentu ievēlējusi muzikologu un komponistu Valdi Muktupāvelu.
Nelieli biroji un autobusu šoferi izspruks no 'radio nodevas'  (52)
18.aprīlis 2013 10:56
Par autoru darbu atskaņošanu nebūs jāmaksā nedz nelielu biroju darbiniekiem, ja tas notiks personīgajām vajadzībām, nedz arī autobusu šoferiem, ja tas netiks pārraidīts sabiedriskā transporta skaļrunī, paredz Saeimas ceturtdien trešajā un galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Autortiesību likumā.
Dusmīgie piebaldzēni, pārmāca AKKA/LAA, 'Prāta vētra' Glastonberijā  (13)
10.aprīlis 2013 18:00
Portāls "Delfi" piedāvā šīsdienas Latvijas un pasaules aktuālāko notikumu apskatu.
Konkurences uzraugi ar 45 000 latiem soda AKKA/LAA par pārmērīgiem tarifiem; biedrība tiesāsies (plkst.11:54)  (178)
10.aprīlis 2013 10:23
Aprīļa sākumā Konkurences padome (KP) ar 45 646 latiem sodījusi autortiesību kolektīvā pārvaldījuma biedrību AKKA/LAA par monopolstāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, jo biedrība mazajiem un vidējiem veikaliem un pakalpojumu sniedzējiem par mūzikas atskaņošanu apmeklētājiem domātās telpās piemērojusi tarifu, kas ir ievērojami augstāks par līdzīgiem tarifiem ne vien Lietuvā un Igaunijā, bet arī vairumā citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu.
Autoratlīdzību varētu iekasēt par izpildījumu, kas nes 'tiešu komerciālu labumu'  (32)
05.marts 2013 15:38
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien atbalstīja grozījumus Autortiesību likumā, kas paredz autoratlīdzības tarifu iekasēšanu par autordarbu izpildījumu situācijās, kur tiek gūts "tiešs komerciāls labums", un šos grozījumus virzīs tālāk uz otro lasījumu Saeimas plenārsēdē.
AKKA/LAA: Ziedonis ir visvairāk lasītais latviešu dzejnieks
28.februāris 2013 16:25
Imants Ziedonis ir visvairāk lasītais latviešu dzejnieks, informē Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība ( AKKA/LAA ).
Juris Millers: Quo Vadis, NEPLP?  (46)
22.februāris 2013 14:54
Izpratne par sabiedriskajiem medijiem ir likta kā stūrakmens NEPLP rīkotā konkursa uz LTV valdes locekļu amatiem, kurš ir apvīts ar noslēpumainību, jau tagad izpelnoties nelabu slavu.
Diskusija par 'radio nodevu' nonākusi strupceļā – rosina vēlreiz skaidrot publiskā atskaņojuma jēdzienu  (114)
13.februāris 2013 15:14
Strupceļā nonākusi diskusija par tā dēvētās "radio klausīšanās nodevas" atcelšanu – Saeimas komisijas sēdē trešdien strīda dalībnieki trešdien secināja, ka nav skaidrs, kur tad var klausīties mūziku bez licences, un aicināja tomēr atļaut klausīties plašsaziņas līdzekļus – radio un televīziju – jebkur, arī publiskajās vietās, nemaksājot autortiesību nodevu.
Par 'radio nodevas' atcelšanu vēl diskutē; AKKA/LAA katru gadījumu grib vērtēt atsevišķi  (140)
01.februāris 2013 00:06
Lai gan Kultūras ministrijas (KM) paspārnē esošā darba grupa panākusi kompromisu strīdīgajā jautājumā par publisku mūzikas atskaņošanu un rosina nepieprasīt autortiesību nodevu par mūzikas atskaņošanu ģimenē, draugu lokā vai darbā, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība ( AKKA/LAA ) negrasās atbrīvot no licences maksas visus birojus un katru gadījumu varētu vērtēt atsevišķi. Iespējams, "radio nodevu" turpinās pieprasīt par mūziku ražošanas telpās vai klientu apkalpošanas zālēs.