Al Qaeda

Al Qaeda

"Al Qaeda" ir organizācija, kas cīnās pret rietumu interesēm islāmticīgo zemēs. To nodibināja par pasaules teroristu nr.1 dēvētais Osama bin Ladens, kuru nogalināja 2011.gadā, un kura vietu ieņēma Aimans az Zavahiri. "Al Qaeda" uzņēmās atbildību par virkni nežēlīgu terora aktu, tai skaitā 2001.gada 11.septembra Dvīņu torņu izpostīšanu Ņujorkā. Tiek uzskatīts, ka "Al Qaeda" tiek vadīta no kalniem Afganistānā vai Pakistānā.

Populārākie raksti
7 konflikti, kuri apdraudēs pasauli 2017. gadā  (70)
16.decembris 2016 08:55
Nopietna militāra konflikta iespējamība starp NATO dalībvalstīm un Krieviju, kā arī smagas krīzes izcelšanās Ziemeļkorejā tiek uzskaitīti starp galvenajiem iespējamajiem starptautiskās sistēmas draudiem nākamajā gadā, vēsta organizācijas "Starptautisko attiecību padome" devītais ikgadējais pētījums .
Asiņainākie teroristu uzbrukumi Rietumeiropā pēdējo 35 gadu laikā  (17)
17.novembris 2015 03:01
Parīzes asinspirts liktenīgās piektdienas, 13. novembra, vakarā bija pēkšņa un stindzinoši šokējoša. Tiesa, negaidīts bija arī šā gada janvārī Parīzē piedzīvotais uzbrukums " Charlie Hebdo " redakcijai un tam sekojošā ķīlnieku krīze, tomēr mēs Eiropā uz teroraktiem joprojām esam ieraduši skatīties kā uz kaut ko tālu.
Šokējošais 'Islāma valsts' video satriecis pat 'Taliban'  (116)
13.augusts 2015 14:20
Teroristu grupējums "Taliban" izplatījis paziņojumu, kurā nosoda cita teroristu grupējuma " Islāma valsts " (IS) Afganistānas atzara pēdējo izplatīto video, raksta "The Blaze". Tajā IS ar nāvi soda bariņu afgāņu, tiem ar aizsietām acīm liekot nokrist ceļos vietā, kur iepriekš zemē ieraktas sprāgstvielas, un detonējot tās.