Arnis Cimdars

Arnis Cimdars

Arnis Cimdars ir Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs. Pirms tam arī pats darbojies politikā Demokrātiskās partijas "Saimnieks" sastāvā. Cimdars pārstāv Latviju Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijā, kurā viņš divus gadus bija arī prezidents.

Briest pārmaiņas pašvaldību vēlēšanu kārtībā  (12)
17.maijs 2016 11:17
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien pirms pirmā lasījuma skatīja likumprojektu, kas paredz, ka konkrētās pašvaldības vēlēšanās varēs balsot arī cilvēki, kuri attiecīgajā vietā strādājuši vismaz pēdējos četrus mēnešus.
CVK apsver iespēju pašvaldību vēlēšanās ļaut balsot arī pa pastu  (11)
04.februāris 2016 19:34
Lai paplašinātu balsošanas iespējas, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apsver iespēju pašvaldību vēlēšanās ieviest balsošanu pa pastu, ceturtdien diskusijā par pašvaldību vēlēšanu pilnveidošanu sacīja CVK vadītājs Arnis Cimdars .
Imitēt dedzīgumu par elektronisko vēlēšanu ideju nav prātīgi, norāda Cimdars  (9)
10.marts 2015 20:06
Ja valsts līdz šim nav spējusi atrast līdzekļus pat elektronisko vēlēšanu pilotprojektam, imitēt dedzīgumu par šo ideju nav prātīgi, intervijā Latvijas radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.
Cimdars, visticamāk, septīto reizi tiks ievēlēts CVK vadītāja amatā  (42)
14.februāris 2015 20:37
Lielākā daļa Saeimas frakciju drīzumā gaidāmajās Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja vēlēšanās nolēmušas balsot par līdzšinējo tās vadītāju Arni Cimdaru, kurš šajā amatā ir kopš 1997.gada jeb jau 18 gadus, sestdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
Līdz ar AT spriedumu veidojas judikatūra, kas attieksies uz nākamajām vēlēšanām, pārliecināts Cimdars  (8)
31.oktobris 2014 13:34
Līdz ar Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departamenta spriedumu par parlamenta vēlēšanu rezultātiem veidojas judikatūra un gaidāmais izvērstais spriedums vēl ilgi tiks pētīts un izmantots, tostarp saistībā ar nākamajām, 13.Saeimas, vēlēšanām, sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars .
Apstrīdot vēlēšanu rezultātus, 'Saskaņa' cer Saeimā iegūt vēl divas vietas  (27)
21.oktobris 2014 21:46
Apstrīdot 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus, "Saskaņa" cer palielināt savu pārstāvniecību parlamentā par divām deputātu vietām.
Pēc balsu pārskaitīšanas pieaudzis Kučinska pārsvars pār Kalnozolu  (53)
18.oktobris 2014 10:54
Pēc balsu pārskaitīšanas vēl astoņos vēlēšanu iecirkņos ir pieaudzis 12.Saeimā ievēlētā Māra Kučinska (ZZS) pārsvars pār uzreiz aiz svītras palikušo Valdi Kalnozolu (ZZS), sacīja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.
Kalnozolam un Kučinskim vēlētāju balsis pārskaitīs vēl astoņos vēlēšanu iecirkņos  (15)
15.oktobris 2014 14:22
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma, ka vēl astoņu Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņu vēlēšanu komisijām jāveic 12. Saeimas vēlēšanu zīmēs veikto atzīmju pārskaitīšana par Saeimas deputāta amata kandidātiem Valdi Kalnozolu (ZZS) un Māri Kučinski (ZZS).
Cimdars: varētu lemt par pārbaužu veikšanu citos Rīgas vēlēšanu iecirkņos  (10)
14.oktobris 2014 20:04
Saistībā ar 12.Saeimas deputāta amata kandidāta Valda Kalnozola (ZZS) iesniegumu Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) rīt varētu lemt par iespēju veikt plusiņu un svītrojumu pārbaudi arī citos Rīgas vēlēšanu iecirkņos, aģentūrai LETA sacīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars .
Vēlēšanu rezultātu atcelšanas gadījumā tiesai jānorāda konkrēts risinājums, norāda Cimdars  (83)
13.oktobris 2014 08:05
Ja kāds apstrīdēs Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu par 12. Saeimas vēlēšanu oficiālajiem rezultātiem un ja tiesa nolems to atcelt, tad tiesai arī būs jānorāda konkrēts risinājums, kas ļautu ievērot Satversmi, sacīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars , taujāts par to, kādas sekas būs šādai teorētiskai situācijai.
LRA varētu strādāt koalīcijā, ja valdības partijas mainīs darbības principus, deklarē Bondars  (31)
05.oktobris 2014 20:41
Latvijas Reģionu apvienība (LRA) varētu strādāt koalīcijā ar pašreizējām valdību veidojošajām partijām, ja tās mainīs savus darbības principus, sacīja LRA līderis Mārtiņš Bondars . Ja pašreizējā koalīcija grib strādāt, kā līdz šim, tad politiķis neredz iespēju LRA tajā darboties.
Cimdars: Jāatgriežas pie jautājuma par vēlētāju reģistra veidošanu  (26)
05.oktobris 2014 10:30
Jāatgriežas pie jautājuma, ka vēlētāju reģistrācijas kārtība ir jāgroza un ir jāpāriet uz vēlētāju reģistra veidošanu, uzskata Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Arnis Cimdars par bailēm no nāves  (11)
01.oktobris 2014 09:03
[Visvairāk man bail] no nāves. Un visas pārējās bailes ir tikai atvasinājumi no šīm bailēm. Piemēram, bailes pazaudēt darbu ir saistītas ar bailēm zaudēt ienākumu avotu, palikt par nabagu un nomirt bada nāvē.
Ziņas par atbalsta sadalījumu partijām no mazajiem vēlēšanu iecirkņiem ienāks ap pusnakti  (30)
26.septembris 2014 17:10
Pēc 12.Saeimas vēlēšanām ziņas par atbalsta sadalījumu partijām mazajos vēlēšanu iecirkņos varētu ienākt pusnaktī uz 5.oktobri, piektdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Četri deputātu amata kandidāti varētu būt sadarbojušies ar VDK  (49)
14.augusts 2014 17:06
Totalitārisma seku dokumentēšanas centram ir ziņas, kas liecina, ka četri deputātu amata kandidāti 12. Saeimas vēlēšanās varētu būt sadarbojušies ar LPSR Valsts drošības komiteju (VDK) kā šī dienesta aģenti, ceturtdien izskanēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē.
Deputātu kandidātu pārbaude par atbilstību kandidēšanas nosacījumiem varētu noslēgties nākamnedēļ  (10)
08.augusts 2014 20:29
Saeimas vēlēšanām pieteikto deputātu kandidātu pārbaudes varētu noslēgties nākamnedēļ, un pagaidām nav ziņu, ka uz kādu no viņiem attiektos kandidēšanas ierobežojumi, šodien žurnālistiem pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Saeimas vēlēšanās varēs nobalsot arī lidostā 'Rīga'  (9)
08.augusts 2014 17:54
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien atbalstīja ierosinājumu 12.Saeimas vēlēšanās izveidot vēlēšanu iecirkni arī starptautiskajā lidostā "Rīga", portāls "Delfi" uzzināja CVK.
Paziņo jaunievēlētos astoņus EP deputātus no Latvijas  (243)
26.maijs 2014 00:06
Vislielāko vēlētāju atbalstu 24.maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā guvusi premjeres Laimdotas Straujumas pārstāvētā politiskā partija " Vienotība ", kuras "lokomotīve" šajās vēlēšanās bija ekspremjers Valdis Dombrovskis – par "Vienotību" nobalsojuši 46,19% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Kāds vēlētājs lūdzis atlikt vēlēšanas; cits sācis ēst vēlēšanu sarakstus  (6)
24.maijs 2014 23:22
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas šodien kopumā noritējušas bez ievērojamiem starpgadījumiem, tomēr dažos iecirkņos fiksēti kuriozi notikumi, šodien žurnālistiem pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars .
Vēlētājiem jādod iespēja mainīt iecirkni dienu pirms vēlēšanām, uzskata Cimdars  (12)
23.maijs 2014 09:08
Nākotnē būtu nepieciešams vēlētājiem dot iespēju dienu pirms vēlēšanām nomainīt vēlēšanu iecirkni, proti, ja vēlēšanas gaidāmas sestdien, tad to varētu izdarīt piektdien, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars .
Darbinieki 68 vēlēšanu iecirkņos aizmirsuši paziņot par balsotāju aktivitāti  (33)
22.maijs 2014 11:28
Darbinieki 68 vēlēšanu iecirkņos trešdien aizmirsuši atsūtīt informāciju par balsotāju aktivitāti Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējā balsošanā, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Aktivitāte EP vēlēšanās varētu būt ap 40%, prognozē Cimdars  (49)
19.maijs 2014 15:30
Vēlēšanu aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās 24.maijā varētu noturēties ap 40% no balsstiesīgo skaita, šodien Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā (EPIBL) rīkotajā preses konferencē sacīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars .
Eksperti un amatpersonas Rīgā diskutēs par EP vēlēšanu nākotni  (6)
16.maijs 2014 11:53
Lai meklētu risinājumus vēlētāju aktivitātes palielināšanai nākotnē, Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojs pirmdien, 19.maijā, pulksten 11 ES Mājā, Aspazijas bulvārī, rīko publisku diskusiju "Vēlēšanu nākotne jeb Vēlēšanas 2030".
Jauno Triju zvaigžņu ordeņa kavalieru vidū - Cimdars, Volmārs un Rimšēvičs  (69)
23.aprīlis 2014 13:05
Ordeņu kapituls nolēmis par nopelniem Latvijas valsts labā Triju zvaigžņu ordeņus piešķirt Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, hokejistam Sandim Ozoliņam, ilggadējam Latvijas Televīzijas žurnālistam Andrejam Volmāram, kā arī vairākiem redzamiem sportistiem un kultūras darbiniekiem.
Līdz 24.aprīlim jaunieši var pieteikties praksē EP vēlēšanu iecirkņos  (4)
31.marts 2014 11:42
2014.gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar portālu "Prakse.lv" īsteno projektu, kura ietvaros 16 līdz 25 gadu veciem jauniešiem ir iespēja pieteikties praksē EP vēlēšanu iecirkņos, CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Latvieši visaugstāk vērtē Dombrovska, krievi - Ušakova darbu, vēsta laikraksts  (229)
06.janvāris 2014 09:24
Tie Latvijas iedzīvotāji, kuri ģimenēs runā latviski, visaugstāk vērtē Valda Dombrovska ( V) darbu, bet ģimenēs, kurās sarunu valoda ir krievu, Nila Ušakova (SC) darbu, pirmdien vēsta laikraksts “Neatkarīgā”, pēc kuras pasūtījuma iedzīvotāju aptauju decembrī veikusi SKDS .
'Izbrāķēti' e-ID karšu īpašniekus diskriminējošie vēlēšanu likuma grozījumi  (12)
27.decembris 2013 07:59
Valsts prezidents Andris Bērziņš nodevis otrreizējai caurlūkošanai Saeimas vēlēšanu likuma grozījumus, kas paredzēja, ka turpmāk parlamenta vēlēšanās varēs nobalsot iepriekš, savu balsi nododot glabāšanā.
NA biedri nemierā ar Jaunzemes-Grendes dalību Krievijas vēstniecības svinībās; valde sola to izrunāt  (237)
17.jūnijs 2013 12:27
Vairāki Nacionālās apvienības (NA) biedri izteikuši lielu neapmierinātību par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (NA) dalību Krievijas dienai veltītajā pasākumā Jūrmalā, kuru rīkoja Krievijas vēstniecība Latvijā. Pati ministre skaidro – viņa tur ieradusies, ņemot vērā Latvijas un Krievijas sadarbību kultūras jomā, savukārt partijas valde sola šo jautājumu izrunāt.
CVK noraida visas saņemtās sūdzības par pašvaldību vēlēšanām  (17)
06.jūnijs 2013 15:05
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien noraidīja visas saņemtās sūdzības par nule notikušo pašvaldību vēlēšanu norisi, tostarp noraidīta sūdzība saistībā ar 50 neapzīmogotām aploksnēm, kuras atrastas kādā vēlēšanu iecirkņa urnā Salaspils novadā.