Bailes no svešiniekiem

Populārākie raksti
Bērns baidās no svešiem cilvēkiem: ko darīt vecākiem
25.februāris 2017 19:10
Vēl vakar tavs mazulis ar smaidu devās rokās katram, kurš gribēja viņu paauklēt, bet šodien viņš jau ķeras tev brunčos vai bikšu starā, skaļi protestējot un cenšoties paslēpties aiz tevis no kaimiņienes vai pat tavas draudzenes. Un nevajag ne par ko brīnīties. Tā ir pilnīgi normāla reakcija bērniem vecumā no astoņiem mēnešiem līdz pusotram gadam, bet dažiem pat ilgāk.
No tumsas, trokšņiem un zobārsta - kā palīdzēt bērnam pārvarēt dažādas bailes  (1)
05.decembris 2017 14:51
Tāpat kā bērniem, arī pieaugušajiem ir dažādas bailes, kuras lielākoties sākušās tieši no mazotnes. Ar laiku cilvēks iemācās ar tām tikt galā un sadzīvot, taču bērna attīstības laikā dažādas bailes nevajag atstāt bez ievērības. Lūk, iepazīstinām tevi ar izplatītākajām bailēm bērnu vidu, kā arī iespējamajiem risinājumiem.
Zīdainim bailes no svešiniekiem. Ko darīt un ko nedarīt vecākiem?
06.oktobris 2015 09:42
Ap sešu mēnešu vecumu, iespējams, ievērosi, ka tavs sabiedriskais mazulis pret svešiem cilvēkiem izturas daudz piesardzīgāk. Tas ir dabisks zīdaiņu attīstības periods. Uzskata, ka šīs bailes no svešiniekiem ir bioloģiska reakcija, kas saistīta ar cilvēces pirmsākumiem. Bailes no svešiniekiem bija dabiska aizsargreakcija, kas veicināja zīdaiņa spējas izdzīvot pirmatnējā vidē, tā savā grāmatā "Apmierināta mazuļa dienas ritms" norāda Džīna Forda, kura ir britu patronāžas māsa ar 20 gadu pieredzi bērnu aprūpē.