Balta (AAS)

Balta (AAS)

BALTA ir vadošā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība Latvijā,kas, saskaņā ar LETA un SKDS veikto iedzīvotāju aptauju, jau vairāk nekā 12 gadus atzīta par godīgāko apdrošinātāju. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību.

Kā rīkoties, ja ceļojumā pazaudēta vai sabojāta bagāža
14.jūnijs 2016 12:39
Reizēm, dodoties ceļojumos ar lidmašīnu, gadās piedzīvot situāciju, kad lidojuma galamērķī tiek saņemta bojāta bagāža vai pat tā netiek saņemta nemaz. Šī situācija var ne tikai sabojāt ceļotprieku, bet arī radīt neparedzētus izdevumus bagāžas īpašniekam. Kā rīkoties, ja tā noticis?
Obama atzīst Lībiju par savas prezidentūras lielāko kļūdu  (39)
11.aprīlis 2016 19:13
ASV prezidents Baraks Obama atzinis, ka plāna trūkums Lībijai pēc diktatora Muamara Kadafi krišanas bijis viņa prezidentūras lielākā kļūda.
'Balta' piedāvās ceļotājiem apdrošināties pret terorismu  (1)
04.aprīlis 2016 17:19
Ņemot vērā nesenos notikumus lidostās un terorisma draudus ceļotājiem, apdrošināšanas sabiedrība " Balta " (PZU grupa) turpmāk ceļojumu apdrošināšanas klientiem piedāvās iespēju apdrošināties pret terorisma risku, informē Juta Šteinerte, "Balta" korporatīvās komunikācijas vadītāja. "Balta" ir pirmā apdrošināšanas kompānija Latvijā, kas plašai sabiedrībai piedāvās šādu pakalpojumu.
Apdrošinātājs 'Balta' pērno gadu noslēdzis ar 1,19 miljonu eiro peļņu  (7)
02.marts 2016 11:12
Apdrošināšanas AS " Balta " 2015. gadu noslēdza ar 1,19 miljonu eiro peļņu, teikts sabiedrības publicētajā pārskatā.
Apdrošinātāji vēršas policijā pret bijušo LTV žurnālistu  (38)
17.februāris 2016 09:23
Apdrošināšanas sabiedrība " Balta " vērsusies Valsts policijā saistībā ar, iespējams, apzinātu iesaistīšanos ceļu satiksmes negadījumos, lai izkrāptu apdrošināšanas atlīdzību, portālam "Delfi" pastāstīja uzņēmumā.
Sildot automobili pagalmā Rīgā, to nozog vien pāris sekunžu laikā  (6)
08.janvāris 2016 16:41
Neveiksmīgi gads sācies kādam Rīgas iedzīvotājam, kurš it kā drošā vietā – pagalmā ar nožogojumu – bija iedarbinājis savu automašīnu, lai to sasildītu pirms došanās ceļā. Zaglis piegāja pie automašīnas, tajā iekāpa un brauca prom. Lai kā automašīnas īpašnieks centās zagli aizturēt, tomēr tas neizdevās, par sava klienta likstu portālu "Delfi" informēja apdrošināšanas sabiedrība " Balta ".
Būtiskākie gada notikumi OCTA nozarē
21.decembris 2015 15:11
Tuvojoties 2015. gada izskaņai, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs ( LTAB ) apkopojis būtiskākos notikumus, kas šogad ietekmējuši LTAB darbu un OCTA nozari kopumā.
KNAB Belēvičam piemēro 170 eiro sodu par dēla apstiprināšanu Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē  (33)
20.decembris 2015 10:50
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ( KNAB ) piemērojis 170 eiro naudas sodu veselības ministram un Saeimas deputātam Guntim Belēvičam (ZZS) saistībā ar to, ka savulaik Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē viņš apstiprināja savu dēlu.
Pieci traģiski ugunsgrēki Latvijā pēdējā desmitgadē
04.decembris 2015 12:15
Ugunsgrēki daudzos gadījumos nodara lielus postījumus un diemžēl – nereti prasa arī cilvēku upurus. Šogad līdz septembra beigām Latvijā uguns plosījusies vairāk nekā astoņarpus tūkstoš gadījumos un izdzēsusi 57 dzīvības, bet pēdējo desmit gadu laikā valstī notikušas vairākas ugunsnelaimes, kas īpaši spēcīgi iespiedušās cilvēku atmiņā.
Padomi, kā droši sagaidīt un pavadīt apkures sezonu
03.decembris 2015 12:32
Ik gadu, sākoties apkures sezonai, Latvijā pieaug arī ugunsnelaimju skaits. Apdrošinātāja BALTA pieredze liecina - laikus neapsekota apkures sistēma un dūmvadi, kā arī to bojājumi noved pie nopietnas pakāpes ugunsgrēkiem, un zaudējumu novēršana parasti izmaksā tūkstošiem eiro.
Sveču liesmiņa spēj radīt zaudējumus pat 47 000 eiro vērtībā
01.decembris 2015 15:14
Tuvojoties Ziemassvētkiem, ilgstošās tumsas un nepatīkamā aukstuma radītās izjūtas mēs cenšamies kompensēt ar svecīšu aizdegšanu. Tomēr katru gadu Ziemassvētku laikā ziņās dzirdam par uguns radītiem postījumiem mājokļos, kas radušies neuzraudzītu sveču dēļ.
'Rīgas satiksmes' darbinieku veselību apdrošinās par 2,9 miljoniem eiro  (8)
25.novembris 2015 22:41
Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma " Rīgas satiksme " darbinieku veselības apdrošināšana uzņēmumam izmaksās 2,9 miljonus eiro, liecina informācija Iepirkuma uzraudzības biroja mājaslapā.
Ugunsgrēki Latvijā: nežēlīgie skaitļi un fakti
24.novembris 2015 13:41
Statistika par ugunsgrēku gadījumiem Latvijā nav iepriecinoša - lai gan cilvēki, sākoties apkures sezonai, tiek aicināti būt īpaši vērīgiem, gada aukstajā laikā ugunsnelaimju skaits pieaug. Kādi tad ir skumjie fakti un skaitļi?
Latviešu gudrības: kā aizbaidīt ugunsnelaimi  (3)
24.novembris 2015 10:59
Latviešu ticējumos var atrast daudz ieteikumu, kā sevi pasargāt no uguns postošā spēka un ko darīt, ja ugunsnelaime tomēr piemeklējusi. Ticēt vai neticēt – tas paliek katra paša ziņā.
Desmit padomi, kā sevi pasargāt no sarkanā gaiļa  (2)
24.novembris 2015 10:54
Ugunsgrēks ir viena no lielākajām nelaimēm, kas var piemeklēt ikvienu no mums – uguns liesmas nesaudzē ne mantu, ne cilvēkus un var nodarīt ne tikai tūkstošos mērāmus zaudējumus, bet kaitēt veselībai vai pat atņemt dzīvību. Tāpēc piesardzība nenāk par ļaunu.
Video: Kā būt draugos ar uguni?
24.novembris 2015 10:54
Ikdienā mēs darām daudz lietu, kas neapdomīgas rīcības rezultātā var izraisīt ugunsgrēku, tāpēc apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar radošo apvienību Juno piedāvā video, kurā ērti un uzskatāmi parādīts, kā izvairīties no nelaimes un ko darīt, ja tā tomēr piemeklējusi.
Nelāga pieredze: slaveni latvieši, kas cietuši no garnadžiem  (1)
23.novembris 2015 09:41
Apdrošināšanas sabiedrības BALTA un Valsts policijas veiktajā pētījumā "Mājokļa drošība pret ielaušanos" (te būs links uz iepriekšējo rakstu) atklājās, ka aptuveni puse par ielaušanos tiesāto ir pārliecināti – zādzību iespējams veikt jebkurā diennakts laikā. Arī krist par upuri neģēļiem var ikviens – pasargāti nav pat sabiedrībā zināmi cilvēki.
Ievārījums, tapetes un stārķis - zagļi nav izvēlīgi  (1)
19.novembris 2015 17:33
Nereti, lasot kriminālziņās par to, kas aiznests no šķūnīša, pagraba, dzīvokļa vai cita īpašuma, lūpas savelkas smaidā, bet der paturēt prātā – arī aiz šķietami visuzjautrinošākajiem zādzību stāstiem ir cilvēki, kuriem nodarīti zaudējumi.
Pētījums: ko sabiedrība un zagļi zina par zādzībām?
16.novembris 2015 12:08
Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) kopā ar Latvijas Valsts policiju veiktajā pētījumā "Mājokļa drošība pret ielaušanos" noskaidrots, ka pēdējo gadu laikā iedzīvotāju informētība par mājokļu zādzībām palielinās. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji nedzīvo mītos un labi izprot zagļu "darba" specifiku. Tomēr vairums iedzīvotāju pētījumā arī norāda, ka, neskatoties uz informētību par zagļu nelegālajām darbībām, viņi ir pārliecināti, ka aplaupīšanas risks Latvijā ik gadu pieaug.
Eksperiments: Cik viegli var atmūķēt dažādas slēdzenes?  (4)
13.novembris 2015 18:07
Apdrošināšanas sabiedrība BALTA šovasar Latvijas pilsētu svētku ietvaros veikusi eksperimentu - pasākumu apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt, cik viegli var atmūķēt dažādas atslēgas.
Sociālais eksperiments: Vai rīdzinieki reaģē uz zagļu ielaušanos svešā dzīvoklī?
09.novembris 2015 14:38
Cik atsaucīgi ir līdzpilsoņi, ja pamana, ka svešā īpašumā mēģina ielauzties zaglis? Vai svešinieki palīdzēs, ja tavs īpašums būs apdraudēts? Kā rīkotos tu pats? Aizdomāties par šiem jautājumiem mudina apdrošināšanas sabiedrības BALTA sadarbībā ar radošo apvienību Juno tapušais sociālais eksperiments.
Kādas sekas rodas, uzņēmumu autoparku pārstāvjiem neievērojot likumus ceļu satiksmē  (1)
05.novembris 2015 15:35
Cilvēku patvaļa un nevērīga attieksme ceļu satiksmē diemžēl Latvijā nav retums. Līdz ar to rodas jautājums – vai tiešām likumi ir domāti, lai tos pārkāptu? Satiksmes ministrija (SM), apdrošināšanas sabiedrība " Balta " un Drošas braukšanas skola ir pārliecinātas, ka likumi, kas regulē ceļu satiksmi, ir jāievēro, lai veidotu drošu ikviena satiksmes dalībnieka – gājēja, velosipēdista un autovadītāja – ikdienu.
Latvijas skudras kravas kuģos sabojā preces 80 400 eiro vērtībā  (8)
03.novembris 2015 16:07
Šogad apdrošināšanas sabiedrība " Balta " ir saņēmusi divus atlīdzību pieteikumus par zaudējumiem, kas gūti, skudru saimēm iemitinoties kravas konteineros, informē uzņēmuma pārstāve Anita Irbīte.
KNAB: Belēvičs izskatījis analoģisku sūdzību par ZVA, kādu pats iepriekš bija iesniedzis  (10)
28.oktobris 2015 18:14
Saeimas deputāts un veselības ministrs Guntis Belēvičs ( Zaļo un zemnieku savienība ) izskatījis sūdzību par Zāļu valsts aģentūru (ZVA) no dēlam daļēji piederošas firmas, kas ir analoģiska tai, kādu pats pirms kļūšanas par ministru bija iesniedzis Veselības ministrijā (VM), informēja KNAB pārstāve Laura Dūša.
300 eiro par divām dzīvībām: Apdrošinātājs skaidro likuma vēsturi  (72)
16.oktobris 2015 06:42
Pēdējos divos gados Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšanas ( OCTA ) regulējums piedzīvojis krasas izmaiņas, portālam "Delfi" skaidro apdrošināšanas sabiedrības " Balta " tehniskais direktors Uldis Dzintars.
Video: Latvijas drošākie autoparki pilnveidojuši savas prasmes Austrijā  (1)
12.oktobris 2015 15:21
Lai uzlabotu un radītu drošāku ceļa satiksmi, jau ceturto gadu tiek rīkots " Balta " gada balvas konkurss, kura ietvaros tiek noskaidroti un apbalvoti Latvijā drošākie uzņēmumu autoparki.
Jo drošāks komerctransports, jo drošāka Latvijas kopējā satiksme, norāda apdrošinātājs  (1)
06.oktobris 2015 17:29
Komerctransports veido nozīmīgu ikdienas satiksmes daļu uz Latvijas ceļiem. Tādēļ ir būtiski, ka ikviens uzņēmuma autoparks Latvijā ir profesionāls un nodrošināts ar tehniski kvalitatīviem transportlīdzekļiem.
Nelegāls 'ceļabiedrs' sabojā šokolādes trifeļu kravu vairāk nekā simts tūkstošu eiro vērtībā  (1)
21.jūlijs 2015 10:14
Apdrošināšanas sabiedrība " Balta " šogad saņēmusi trīs pieteikumus par gadījumiem, kad nelegālie robežšķērsotāji, ielienot automašīnu kravas nodalījumos, sabojājuši kravas saturu, tostarp kāds "bezbiļetnieks" sabradājis piena šokolādes trifeļu kravu, radot vairāk nekā 100 000 eiro lielus zaudējumus, portālam "Delfi" pastāstīja uzņēmumā.
Lietuvas Banka atļauj 'Balta' pārņemt 'PZU Lietuva' apdrošināšanas biznesu Latvijā
19.maijs 2015 16:46
Latvijas risku apdrošināšanas kompānija " Balta ", ko kontrolē Polijas apdrošināšanas grupa PZU, varēs pārņemt "PZU Lietuva " apdrošināšanas biznesu Latvijā, nolēmusi Lietuvas centrālā banka.