Balta (AAS)

Balta (AAS)

Balta ir Latvijas apdrošināšanas kompānija, kura ir daļa no RSA grupas uzņēmumiem. Baltai ir vairāk nekā 50 filiāles visā Latvijā, tādējādi tā ir viena no lielākajām apdrošināšanas firmām valstī.

Zagļi aizvien biežāk atstāj auto 'uz klučiem'  (10)
28.marts 2014 13:58
Šogad auto zagļu aktivitātes nav aprobežojušās tikai ar auto spoguļu zādzību pieaugumu, ko īpaši izjuta " BMW " markas auto īpašnieki. Šajā pavasarī arvien populārāka zādzība kļūst auto riteņu noskrūvēšana, nereti spēkratu atstājot vien stāvot "uz klučiem", liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " statistika.
Dažu stundu laikā izpērk pirmās Latvijas eiro kolekcijas monētas  (35)
05.marts 2014 09:13
Latvijas Banka 5.martā izdod pirmo Latvijas eiro kolekcijas monētu, kura veltīta Ainažu Jūrskolas 150 gadu jubilejai. Cilvēku interese par monētu ir milzīga un Latvijas Bankas telpās Rīgā veidojās pamatīgas rindas, novēroja portāls "Delfi". Jau dažu stundu laikā visi monētas eksemplāri tika izpādoti.
AT atzīst par prettiesisku Saeimas kancelejas rīcību  (1)
20.februāris 2014 20:47
Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteikums un atzīta par prettiesisku Saeimas kancelejas rīcība, 2008.gada decembrī noslēdzot iepirkuma līgumu par Saeimas deputātu un darbinieku veselības apdrošināšanu ar "AS Balta ", aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.
Britu RSA grupa plāno pārdot 'Baltu' un citus Austrumeiropas uzņēmumus  (23)
24.janvāris 2014 15:44
Britu apdrošināšanas milzis "RSA Insurance Group" (RSA), kas pēdējo mēnešu laikā nonācis finanšu grūtībās, plāno pārdot savus īpašumus centrālajā un Austrumeiropā, vēsta "Bloomberg".
Briti satraukti par biežām suņu un kaķu zādzībām; Latvijā zagļi iecienījuši mājlopus  (11)
17.janvāris 2014 09:57
Lielbritānijā pērn katru dienu vidēji tikuši nozagti vismaz trīs kaķi un suņi, taču Latvijā par zagļu upuriem biežāk kļuvuši nevis mājas mīluļi, bet mājlopi.
Banku uzraugam pērn klienti visvairāk sūdzējušies par 'Swedbank' un 'Balvu'  (1)
15.janvāris 2014 17:08
Banku klienti pērn visbiežāk sūdzējušies par " Swedbank " darbu, savukārt apdrošinātāju vidū visbiežāk neapmierinātību izraisījusi " Balva ", liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) mājaslapā publicētā informācija.
Bezmaksas apraides kanāli tiks demonstrēti arī kabeļtelevīzijās, saka Dimants  (31)
05.janvāris 2014 12:14
Jaunie bezmaksas apraides televīzijas kanāli tiks demonstrēti arī kabeļtelevīzijās, aģentūrai LETA teica Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) priekšsēdētājs Ainārs Dimants.
Ziemā trīskārtīgi pieaug satiksmes negadījumu skaits ar nobraukšanu no ceļa  (14)
09.decembris 2013 12:48
Tieši rudenī un sniegotajos mēnešos šoferi zaudē kontroli pār savu spēkratu daudz biežāk nekā vasarā. Turklāt ziemā šie nobraukumi no ceļa ir smagāki – vidējā atlīdzība par šādu negadījumu pērn no septembra līdz novembrim bija 2648 lati, bet vasarā no jūnija līdz augustam tie bija 1989 lati, liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " statistika.
Turpinās pieteikšanās konkursam 'Drošākais uzņēmuma autoparks 2013'
12.novembris 2013 12:40
Vēl līdz 15. novembrim iespējams pieteikties " Balta " gada balvai "Drošākais uzņēmuma autoparks 2013", ko apdrošinātājs organizē sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un Drošas Braukšanas Skolu (DBS).
Pauž atbalstu RPIVA rektorei saistībā ar situāciju doktoru grādu piešķiršanā  (26)
14.oktobris 2013 22:37
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Studējošo pašpārvaldes valde situācijā par nelikumīgo grādu piešķiršanu pauž atbalstu augstskolas rektorei Dacei Markus un norāda, ka visu studentu vārdā izplatītā vēstule par atbalstu no darba atbrīvotajai zinātņu prorektorei Mārai Marnauzai neataino visu studējošo viedokli.
Irānas prezidentu par telefonsarunu ar Obamu apmētā ar olām  (7)
28.septembris 2013 15:46
Irānas prezidentu Hasanu Rohani sestdien pēc atgriešanās dzimtenē no Ņujorkas konservatīvā spārna pārstāvji apmētājuši ar olām un kurpēm, paužot savu nepatiku par viņa vēsturisko telefonsarunu ar ASV prezidentu Baraku Obamu, vēsta laikraksts "The New York Times".
Apdrošinātājs: Kopš krīzes augstākā punkta krities auto zādzību skaits  (5)
08.septembris 2013 21:43
Kopš ekonomiskās krīzes augstākā punkta 2009.gadā strauji samazinājies nozagto automašīnu skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " apkopotā statistika.
Apdrošinātājs: kopš krīzes kulminācijas strauji krities auto zādzību skaits  (3)
06.septembris 2013 14:15
Kopš ekonomiskās dižķibeles kulminācijas, kas bija 2009. gadā, strauji samazinājies nozagto automašīnu skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " apkopotā statistika. Ja 2009. gadā tika nozagtas 113 automašīnas, tad 2012. gadā jau par 59% mazāk. Līdzīgu tendenci varēja novērot arī 2010. un 2011. gadā.
Par narkotiku tirdzniecību Rīgā aiztur divus vīriešus  (6)
01.augusts 2013 17:00
Trešdien ap pulksten 10 Rīgā, Baltajā ielā aizdomās par narkotisko vielu realizāciju policija aizturējusi divus 1985.gadā dzimušus vīriešus, liecina policijas sniegtā informācija.
Parakstot memorandu, vairāki desmiti uzņēmēju apņemas neizmantot eiro ieviešanu cenu celšanai  (94)
12.jūlijs 2013 12:18
Piektdien, 12.jūnijā valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (V), finanšu ministrs Andris Vilks (V), ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ( RP), redzamāko uzņēmēju organizāciju vadītāji un vairāki desmiti komersantu parakstīja iniciatīvas "Godīgs eiro ieviesējs" memorandu, tādējādi apņemoties neizmantot eiro ieviešanu preču un pakalpojumu cenu celšanai.
Apdrošinātājs: Vai agresīvākie autobraucēji pārvietojas ar 'BMW'?  (23)
11.jūlijs 2013 13:26
Gandrīz katrs Latvijā ir dzirdējis izplatīto stereotipu par " BMW " vadītājiem kā agresīvākajiem autobraucējiem ceļu satiksmē. Lai pārbaudītu šo mītu, apdrošināšanas sabiedrības " Balta " eksperti pārbaudīja un noteica automašīnas markas, kas visbiežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus, secinot, ka pagājušajā gadā pirmajā vietā ierindojās " Lexus " vadītāji, kas izraisīja negadījumus par 22% biežāk nekā "BMW" vadītāji, taču šogad neglaimojošā topa pirmajā vietā ierindojas tieši "BMW" vadītāji.
Sportiska izklaide retro stilā: autobūves vēstures meklējumi pa Rīgu zaļā 'žigulī'  (30)
15.jūnijs 2013 08:00
Ar apvienotās portāla "Delfi" un "Latvijas Avīzes" komandas uzvaru noslēdzās apdrošināšanas kompānijas "Balta" rīkotās orientēšanās sacensības "retro" stilā, veltītas autobūves vēsturei Rīgā. Tā bija viena saulaina diena zaļā "žigulī", bez kondicioniera un elektriskajiem logu pacēlājiem, ar aizdedzes "čoku" un salīdzinoši milzīgu stūres ratu.
Autovadītājiem riskantākās ir pirmdienas un piektdienas  (2)
29.maijs 2013 12:03
Visiem labi zināmos dziesmas vārdus "brīvdienas nav manas laimīgās dienas" Latvijā autovadītāji varētu dziedāt par pirmdienām un piektdienām. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " KASKO dati, tad nedēļas pirmā diena satiksmē ir visbīstamākā, jo tieši pirmdienās nelaimes gadījumi ar auto notikuši visbiežāk.
'Ilgtspējas indeksā' augstāko novērtējumu iegūst 'Aldaris' un 'Latvenergo'  (6)
24.maijs 2013 16:07
Šā gada "Ilgtspējas indeksā" apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 13 uzņēmumi, sudraba kategorijai - 24, 12 no dalībniekiem iekļuvuši indeksa zelta kategorijā, bet atbilstību platīna kategorijai šogad izpelnījušies divi uzņēmumi - AS " Latvenergo " un AS " Aldaris ", kas šo godu izpelnījās otro gadu pēc kārtas.
Apdrošinātājos vēršas ar atlīdzību pieteikumiem par vētras un krusas postījumiem
20.maijs 2013 18:36
Latvijas apdrošināšanas kompānijas saņēmušas pirmos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus saistībā ar nedēļas nogalē vētras un krusas radītajiem zaudējumiem gan automašīnām, gan arī īpašumiem, pavēstīja apdrošināšanas kompāniju pārstāvji.
Klienti visvairāk sūdzas par 'Swedbank'  (25)
17.maijs 2013 12:55
Visvairāk – 12 sūdzību – šī gada pirmajā ceturksnī banku uzraugi Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņēmuši par " Swedbank ". Deviņas sūdzības saņemtas " Citadele banku", bet pa trim sūdzībām – par "SEB banku", " DNB banku" ,"Norvik banku", " ABLV Bank " un "Privatbank", liecina FKTK mājaslapā publiskotā informācija.
Apdrošinātājs: bedru problēma aktuāla ne tikai Latvijā  (2)
15.maijs 2013 12:48
Autovadītāji Latvijā nereti pieraduši skaļi apgalvot, ka mūsu valstī ir tādas bedres, kādas nevar redzēt nekur citur. Taču, kā liecina apdrošināšanas sabiedrības " Balta " māsas kompāniju dati Lietuvā un Igaunijā, arī šajās valstīs bedres rada iespaidīgus zaudējumus. Tāpat "Balta" dati liecina, ka tās klientu automašīnas no bedrēm ir cietušas arī citās Eiropas valstīs.
Satiksmes psihologs: mēs braucam tā, kā dzīvojam  (13)
09.maijs 2013 12:19
Nereti Latvijas šoferi tiek kritizēti par viņu zemo autovadīšanas kultūru, un te savs viedoklis ir ikdienas braucējiem, apdrošināšanas speciālistiem, ceļu policistiem un arī satiksmes psihologiem. Lai arī novērojumi ir dažādi, apdrošināšanas sabiedrības " Balta " speciālisti atzīst, ka šoferu kultūra pēdējās desmitgadēs ir mainījusies. Tam piekrīt arī satiksmes psiholoģijas eksperti, kuri skaidro, ka braukšanas kultūra sakņojas pašas tautas vērtībās un mēs braucam tā, kā dzīvojam: ja autobraucējs neievēro likumus un noteikumus citās dzīves sfērās, tad arī, braucot ar auto, viņš pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.
Obama brīdina Sīriju par ķīmisko ieroču pielietošanu  (40)
27.aprīlis 2013 10:22
ASV prezidents Baraks Obama piektdien brīdinājis Sīriju, ka ķīmisko ieroču lietošana "mainīs spēli".
Līdakas uzelpo, 'Latvenergo' nopelna, pludmales volejbolisti sāk sezonu  (8)
24.aprīlis 2013 18:02
Portāls "Delfi" piedāvā šodienas svarīgāko notikumu apskatu.
Pēc sprādzieniem Bostonā ASV pastiprina drošības pasākumus  (8)
16.aprīlis 2013 08:37
Pēc traģiskajiem sprādzieniem Bostonā visās Savienotajās Valstīs un daudzviet citur pasaulē pastiprināti drošības pasākumi, tostarp Lielbritānijā, kur jau iepriekš drošībai tika pievērsta pastiprināta uzmanība, gatavojoties bijušās Lielbritānijas premjerministres Margarētas Tečeres bērēm trešdien.
Eksperts: Lēna braukšana nav droša braukšana  (23)
12.aprīlis 2013 15:53
Katram autovadītājam laika gaitā parasti izveidojas savi pieņēmumi par to, ko nozīmē droša braukšana. Taču bieži vien, paļaujoties uz savu pārliecību, nelaimes situācijā nespējam laikus reaģēt. Kā norāda Drošas Braukšanas skolas (DBS) valdes loceklis un bijušais autosportists Artūrs Priednieks kopā ar apdrošināšanas sabiedrības " Balta " ekspertiem, Latvijā autovadītāju apziņā iesakņojies ne viens vien maldīgs pieņēmums, kas saistīts ar drošu braukšanu un auto vadīšanu.
Angļi atklājuši jaunu vīriešu - motorseksuāļu paaudzi  (5)
09.aprīlis 2013 11:43
Autobraucēju vidū nereti dzirdami jociņi par sievietēm autobraucējām, kas, vadot auto, pamanās uzkrāsoties un vēl ar draudzeni pa telefonu papļāpāt. Taču apdrošināšanas kompānijas " Balta " Lielbritānijas kolēģu "More Than" veiktais pētījums liecina, ka Lielbritānijā pieaudzis to vīriešu skaits, kurus varētu dēvēt par motorseksuāļiem - 2,2 miljoni vīriešu cietuši autoavārijā, kamēr pētījuši sevi spogulī. Pētījumā secināts, ka šādi vīrieši iecienījuši " Ford " automašīnu modeļus, īpaši "Ford Focus" un "Ford Fiesta".
Kā tikt galā ar agresīvu autobraucēju?  (71)
04.aprīlis 2013 11:12
Visticamāk, ikvienam autovadītājam un gājējam reiz ir nācies satikt agresīvu braucēju, kurš neievēro luksoforu signālus, strauji maina joslas vai neciena citus šoferus. Kā norāda bijušais autosportists un "Drošas Braukšanas Skolas" (DBS) valdes loceklis Artūrs Priednieks, agresīvos braucējus uz ceļa var atpazīt pēc to braukšanas stila. Bet kā ar tiem tikt galā?