Baltija

'Uber' uz Latviju dodas nesteidzīgi; uzsāk pārrunas ar politiķiem  (31)
24.maijs 2016 00:02
Taksometru pakalpojumu piedāvātājs "Uber" vēlas uzsākt savu biznesu Latvijā – kompānija tikusies ar vairākiem Saeimas deputātiem un ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V), taču konkrētus lūgumus par likumdošanas grozījumiem pagaidām nav iesniegusi.
Par ieguldījumiem jādomā jau šodien
23.maijs 2016 10:48
Ieguldījumus ir jāsāk veidot jau jaunībā, tomēr dati liecina, ka klienti kļūst atvērtāki un sāk par tiem domāt tikai pusmūža vecumā. Arī Nordea bankas aktīvākie ieguldītāji visā Baltijā ir vidēji 40 gadu veci ar labiem ienākumiem un augstāko izglītību. Lai mainītu šo tendenci, klientus nepieciešams izglītot par ieguldījumu iespējām un to ieguvumiem ilgtermiņā.
'LMT smart future' - kas notiks nākotnē? Konferences video tiešraide  (2)
23.maijs 2016 09:36
Pirmdien, 23. maijā, visas dienas garumā "Radisson Blu Hotel Latvija" pirmo reizi norisinās " LMT Smart Future" - visaptverošs forums par nākotnes pilsētvidi, resursiem, attīstību un Latvijas turpmākajām iespējām. Konferences video tiešraidi ispējams vērot portālā "Delfi".
Dzelzceļa vēstures līkloči Latvijā no 1889. līdz 1914. gadam
23.maijs 2016 09:19
Dzelzceļam Latvijā jau 155 gadi – tas ir ievērojams vecums, kura laikā dzelzceļš valsts vēsturē atstājis nozīmīgus nospiedumus. Gadu gaitā dzelzceļš piedzīvojis gan ziedu laikus, gan tehnoloģiskus uzlabojumus, izturējis konkurenci ar autotransportu, kā arī pārdzīvojis dažādas politiskās iekārtas un pārvaldes sistēmas. Arī šodien dzelzceļš ir ne tikai nozīmīgs transporta līdzeklis iedzīvotājiem, bet arī pilda milzīgu lomu valsts ekonomikā. Lai godinātu dzelzceļa 155. gadadienu, šajā rakstā piedāvājam ielūkoties pagātnē un uzzināt interesantākos faktus par dzelzceļu Latvijā no 1889. līdz 1914. gadam. Savukārt piecus faktus par dzelzceļa vēsturi no 1861. līdz 1877. gadam var aplūkot šeit .
Stoltenbergs: NATO austrumu flanga nostiprināšana ir atbilde uz Krievijas agresīvo politiku  (50)
23.maijs 2016 09:06
NATO austrumu flanga nostiprināšana ir atbilde uz Krievijas agresīvo politiku, svētdien intervijā Polijas Radio sacīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs . Pateicoties austrumu flanga nostiprināšanai, potenciālie ienaidnieki "pat neiedomāsies par to, lai uzbruktu kādai no NATO dalībvalstīm", viņš uzsvēra.
'Latvijas dzelzceļš' maksās 330 000 eiro par uzņēmumu, kurā vēl jāiegulda miljoni  (31)
22.maijs 2016 19:15
Valdība šonedēļ pēc uzstājīgas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķu prasības pavērusi ceļu kādam darījumam starp valsts uzņēmumu "Latvijas dzelzceļš" un Krievijas uzņēmēju, svētdien ziņo "Nekā personīga".
Pētījums: Trampa vai Sandersa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās nebūtu izdevīga Baltijai  (29)
22.maijs 2016 09:16
Republikāņa Donalda Trampa vai demokrāta Bērnija Sandersa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās var vērst ASV ārpolitiku izolacionisma virzienā, kas nebūtu izdevīgi Baltijai , atzīts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā "Drošības riski Baltijas valstīm pēc ASV prezidenta vēlēšanām".
'Latvijas Finieris' pērn strādājis ar 196,5 miljonu eiro apgrozījumu  (6)
20.maijs 2016 17:44
Koncerns AS " Latvijas Finieris " pagājušajā gadā sasniedza 196,5 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 194,1 miljona eiro rādītāju pirms gada, informēja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.
Bergmanis: ASV stingri iestāsies par militārās klātbūtnes pastiprināšanu Baltijā  (95)
20.maijs 2016 07:33
ASV stingri iestāsies par militārās klātbūtnes pastiprināšanu Baltijas valstīs, intervijā LNT raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), kurš šobrīd atrodas vizītē ASV.
Kādreiz slepeni bunkuri Latvijā, ko tagad var apskatīt ikviens  (2)
19.maijs 2016 21:37
Latvijas teritoriju dažādi militāri notikumi nav žēlojuši, tāpēc bunkuru veidā pie mums atrodamas daudzas liecības gan par aktīvām kaujām, gan bailēm no tām - zem zemes izveidotas gan ķīmisko uzbrukumu patvertnes, gan slēpņi partizāniem. Citur pasaulē šādi objekti ir ļoti populāri un iekļautu tūristu maršrutos. Latvijā daudzi no tiem ir mazzināmi, bet tomēr atrodami arī tādi, ko var apmeklēt.
Baltijas jūra nav īstā vieta Krievijas armijas lidmašīnu jociņiem, brīdina ASV vēstnieks NATO  (133)
19.maijs 2016 11:52
ASV vēstnieks NATO Duglass Luts kritizējis Krievijas rīcību Baltijas jūras reģionā, sakot, ka Baltijas jūra nav nekāds cirks un nav īstā vieta Krievijas militāro lidmašīnu jociņiem.
Latvijas tuvumā identificēti divi Krievijas iznīcinātāji  (39)
18.maijs 2016 23:18
Trešdien virs Baltijas jūras pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatēti divi Krievijas bruņoto spēku iznīcinātāji Su-24, liecina apkopotā Nacionālo bruņoto spēku informācija.
NATO Militārā komiteja atzīst bataljona kaujas grupu nepieciešamību Baltijas valstīs  (221)
18.maijs 2016 22:18
NATO Militārā komiteja trešdien sanāksmē atzinusi, ka Baltijas valstīs un Polijā būtu jāveido starptautiskas bataljona kaujas grupas, pastāstīja Lietuvas pārstāvis komitejā, brigādes ģenerālis Gintauts Zenkevičs.
Grībauskaite: jāpanāk pēc iespējas lielāks sabiedroto ieguldījums Austrumeiropas drošībā  (7)
18.maijs 2016 20:10
Lietuva un Rumānija sadarbosies, cenšoties panākt pēc iespējas lielāku sabiedroto valstu ieguldījumu Austrumeiropas drošības garantēšanai vajadzīgajos atturēšanas pasākumos, trešdien paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite .
Pētnieks: Krievija ar bīstamajiem lidojumiem vēlas piespiest NATO apsvērt spēku nesūtīšanu uz Baltiju  (21)
18.maijs 2016 18:41
Krievijas lidmašīnu bīstamā tuvošanās ASV karakuģiem un lidmašīnām Baltijas jūrā ir mēģinājums likt NATO spēkiem divreiz padomāt, vai ir vērts sūtīt spēkus uz Baltiju, uzskata Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.
Baltijai un Austrumeiropai visneizdevīgākais ASV prezidents būtu Tramps, secina pētnieks  (22)
18.maijs 2016 17:52
Baltijas un Austrumeiropas drošībai visneizdevīgākais ASV prezidents būtu ASV Republikāņu partijas vadošais Baltā nama kandidāts Donalds Tramps , bet vislabvēlīgāk noskaņotā ir bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone , uzskata Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.
Nepalielinot aizsardzības spējas, NATO draud kodolkarš ar Krieviju, brīdina ģenerālis  (318)
18.maijs 2016 16:27
Ja NATO nepalielinās savas aizsardzības spējas Baltijas valstīs, tā riskē gada laikā nonākt kodolkarā ar Krieviju, uzskata bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieka vietnieks ģenerālis sers Ričards Širefs.
Modernizēti mazbudžeta tanki un totālais karš: cik stipra ir Krievija  (420)
18.maijs 2016 01:05
Krievijas militārās spējas ir iespaidīgas un absolūti pārākas par jebkuru Baltijas valsti, taču kopumā Maskava militāri ir vāja. Šo vājumu Kremlis cenšas kompensēt ar skaļu retoriku, propagandu un kodolieročiem, ekskluzīvā intervijā portālam "Delfi" skaidro Krievijas militārais eksperts Igors Sutjagins.
Fonds 'East Capital' pārdevis daļu 'Delfi' īpašnieka akciju
17.maijs 2016 20:17
Zviedrijas investīciju fonds "East Capital" pārdevis daļu ziņu portāla "Delfi" īpašnieka " Ekspress Grupp " akciju.
Latvijas programmētāji izcīna divas bronzas godalgas Baltijas informātikas olimpiādē
17.maijs 2016 13:20
Divi Latvijas jaunie programmētāji – Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola) un Ingus Jānis Pretkalniņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas) – 54 dalībnieku konkurencē izcīnīja bronzas godalgas 22. Baltijas informātikas olimpiādē, kas norisinājās Somijas galvaspilsētā Helsinkos.
Arī Latvijā reiz tiks radīta miljardiem eiro vērta kompānija, pārliecināts bijušais 'Skype' vadītājs  (42)
17.maijs 2016 00:04
Latvijā reiz tiks radīta miljardiem eiro vērta kompānija, kas pavērs durvis jauno tehnoloģiju nozares attīstībai, sarunā ar "Delfi" pārliecināts ir bijušais "Skype" vadītājs Stens Tamkivi, kurš Igaunijas kompānijā nostrādāja astoņus gadus, bet nu vada pats savu uzņēmumu " Teleport ", kas palīdz izvēlēties piemērotāko vietu dzīvošanai dažādās pasaulēs pilsētās.
Baltijas valstis apsver iespēju veidot vienotu gāzes tirgu  (19)
16.maijs 2016 17:50
Baltijas valstu enerģētikas regulatori un politiķi apsver iespēju veidot vienotu gāzes tirgu, lai atvieglotu savstarpējo tirdzniecību, un visvairāk to vēlas Lietuva un Igaunija, tikmēr Latvija noskaņota atturīgāk, norādījušas Lietuvas amatpersonas.
NATO ģenerālis: neredzu konvencionāla kara ar Krieviju iespējamību  (41)
16.maijs 2016 15:18
NATO ģenerālis Salvatore Farina vizītes laikā Viļņā paziņojis, ka bīstamā Krievijas rīcība Baltijas jūrā var izraisīt incidentus, tomēr plašs konvencionāls karš ir maz ticams.
Latvijas tuvumā vairākkārt konstatēti Krievijas armijas kuģi un lidmašīnas  (55)
16.maijs 2016 11:23
Kopš 12. maija Latvijas tuvumā vairākas reizes konstatēti Krievijas bruņoto spēku kuģi un lidmašīnas, liecina Nacionālo bruņoto spēku informācija.
Par 'Vēl vairāk saules' pastu un ravioli ieinteresējas Krievijā  (4)
14.maijs 2016 20:31
Par restorānu "Vairāk saules" īpašnieka "Vēl vairāk saules" pastu un ravioli makaroniem vairākkārt ir izrādīta interese Krievijā, sacīja kompānijas pārstāvis Mārtiņš Kalniņš.
Obama bažīgs par Krievijas militārās klātbūtnes nostiprināšanos Eiropas ziemeļos  (173)
13.maijs 2016 22:12
ASV prezidents Baraks Obama piektdien pauda bažas par Krievijas militārās klātbūtnes pastiprināšanos Eiropas ziemeļu daļā.
Baltijas valstu auto asociācijas vienojas sekmēt auto nodokļu harmonizāciju  (4)
13.maijs 2016 17:07
Baltijas valstu auto asociācijas vienojušās par darbu pie kopīgiem mērķiem – auto nodokļu harmonizāciju Baltijas valstu līmenī, pievienotās vērtības nodokļa ( PVN ) krāpniecības apkarošanu lietotu automobiļutirdzniecībā, kā arī elektroautomobiļu iegādes veicināšanu.
Britu 'Eurofighter' iznīcinātāji pie Baltijas valstīm pārtvēruši trīs Krievijas lidmašīnas  (201)
13.maijs 2016 15:38
Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku iznīcinātāji "Eurofighter Typhoon", kas piedalās NATO gaisa patrulēšanas misijā Baltijas valstīs, pārtvēruši trīs Krievijas lidmašīnas, kas tuvojušās Baltijas valstu robežām, paziņojusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija .