Daba visā tās krāšņumā

Populārākie raksti
Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju  (15)
15.oktobris 2017 09:13
Vai arī ticēsi. Kā gribi. Neko TĀDU jau es nenobildēju. Visu to pašu, ko citi tūristi. Ūdeni, tvaikus, ledu (tātad ūdeni trīs dažādos agregātstāvokļos), televizoru, zirgus, automobiļus. Ziemeļblāzmu nenobildēju, jo dikti miegs nāca. Ā, vēl es nobildēju lidmašīnu, koka pufinu un pats sevi. Virsraksts ir ne tikai bezkaunīgi intriģējošs, bet ari nepatiess, jo, protams, ka, braucot uz Islandi, es paņēmu līdz arī fotokameru. Veselas divas. Taču šis ir stāsts par telefonu. Augustā "Samsung" mani aizveda uz Ņujorku, kur izvizināja ar helikopteri, piebaroja ar hamburgeriem un iedeva testēšanai jauno "Note 8" – telefonu, kuram ir trīs fotokameras. Viena priekšā, divas aizmugurē. Pats ražotājs uzstāj, ka tās ir teju pašas labākās telefonā iebūvētās fotokameras, tāpēc nolēmu tās notestēt mazliet interesantāk, nekā aizejot uz Arkādijas parku meklēt pīles, zīles un mīlnieku atslēdziņas. Šis raksts un šis brauciens uz Islandi ir tapis bez telefona ražotāja atbalsta un tas nav jāuzskata kā konkrētā telefona slavinājums. Mans galvenais mērķis bija pārbaudīt pašam, vai mēs jau esam sasnieguši to tehnoloģiju līmeni, kad telefons var kalpot kā otrā kamera fotogrāfam vai pirmā (un vienīgā) kamera parastajam ceļotājam. Visi attēli uzņemti ar "Note 8" un apstrādāti aplikācijā "Lightroom". "Delfi" fotoredaktors Kārlis Dambrāns.
Spēcīgi foto: Dzemdību process mākslas fotogrāfes acīm  (1)
23.februāris 2016 16:53
Fotomāksliniece Andžela Gallo izvēlējusies ļoti netipisku un izaicinošu specialitāti - dzemdību procesa fotogrāfēšanu. Jaunas dzīvības nākšana pasaulē ir vienreizējs brīdis, taču tajā pašā laikā tas ir smags un uztraukumu pilns brīdis jauno vecāku dzīvēs. Andželas darbi ir patiesi, dziļi un izaicinoši, liekot skatītājam uzdot jautājumu - vai tā ir māksla vai kaut kas, kas būtu jāpatur palātā.
Vai tiešām tā ir mūsu Zeme? Elpu aizraujoši skati no kosmosa  (3)
22.jūlijs 2015 19:32
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) reizēm piedāvā tik krāšņas un sirreālas fotogrāfijas, ka grūti noticēt, ka tā ir mūsu planēta. Un tomēr visas šīs bildes uzņemtas no Zemes mākslīgajiem pavadoņiem, un tajās redzami mums labi zināmi dabas objekti.