Daiga Gaismiņa

Populārākie raksti
'Tā nav gaisma tuneļa galā, tā ir apziņa, ka esam d…ā'*. 'Veiksmes stāsts' Nacionālajā teātrī  (32)
28.septembris 2016 00:48
Režisora Valtera Sīļa un dramaturga Jāņa Baloža ķeršanās pie kārtējās politiski orientētās izrādes, šķiet, nav pārsteigums. Spilgti pierādījuši sevi jau iepriekš tematiski līdzīgi veidotajās izrādēs Nacionālajā teātrī, Ģertrūdes ielas teātrī un "Dirty Deal Teatro", mākslinieki turpina izglītot teātra skatītājus par politiski svarīgām tēmām. Taču "Veiksmes stāsts" vairākos aspektos raisa bažas.
Daiga Gaismiņa un Artūrs Krūzkops atzīti par sezonas labākajiem Nacionālā teātra aktieriem
08.augusts 2017 16:09
Par Latvijas Nacionālā teātra aizvadītās sezonas labākajiem aktieriem teātra žūrija atzinusi Daigu Gaismiņu un Artūru Krūzkopu, sezonas atklāšanas preses konferencē 8. augustā sacīja teātra direktors Ojārs Rubenis .
Zili pelēkais kods. Gunāra Priedes 'Zilā' Nacionālajā teātrī
29.maijs 2017 06:54
Toma Treiņa diplomdarbs režijā – Gunāra Priedes lugas "Zilā" iestudējums Nacionālajā teātrī – nav eksperimentāli formas meklējumi vai mēģinājums 70. gados sarakstīto lugu pagriezt negaidītā virzienā. Autora teksts mainīts maz. Iespējams, gan dzīves, gan profesionālajā pieredzē jaunam režisoram iestudēt psiholoģiski smalku un niansētu dramatiskā teātra izrādi ir pat sarežģītāks uzdevums nekā spēlēties ar teātra formas un estētiskas iespējām, aiz kurām dažkārt var ērti paslēpt satura trūkumu. Bet Toms Treinis ar sev uzlikto latiņu ticis galā ļoti labi.