Damaska

Damaska

Damaska ir Sīrijas galvaspilsēta. Tā ir viena no vissenāk apdzīvotajām pilsētām uz zemes. Damaskā atrodas valsts prezidenta Bašara al Asada mītne. Sīrijā, tāpat arī Damaskā, 2011. gadā aizsākās protesti pret valdošo varu, kas pārvērtās asiņainos grautiņos.

Populārākie raksti
Piecas pilsētas, kuras cilvēce zaudējusi cīņā ar dabu  (9)
16.novembris 2015 00:02
Pilnīga kādas cilvēku apdzīvotas vietas evakuācija ir ļoti sarežģīta, tāpēc pasaulē tādi gadījumi ir reti, turklāt galvenokārt cilvēki tiek evakuēti pašu pieļautu kļūdu dēļ. Piemēram, tādas ir Pripjata Černobiļas kodolreaktoru tuvumā un vairākas Japānas pilsētas ap Fukušimas avarējušo atomelektrostaciju. Ne viena vien spoku pilsēta radusies arī karu dēļ.
Sīrijas konflikts: vai Damaska var atbildēt ASV triecienam?  (130)
06.septembris 2013 05:00
Kamēr starptautiskā sabiedrība spriež par iespējamo ASV triecienu Sīrijas valdības spēkiem, lai sodītu režīmu par ķīmisko ieroču pielietošanu, Damaska, kas savu vainu briesmīgo masu iznīcināšanas ieroču izmantošanā kategoriski noliedz, sola izsargāt sevi pret jebkuru agresiju.
Video: Kā izskatās 'Islāma valsts' uzbrukumi ar sprāgstvielām pildītos auto  (26)
13.jūlijs 2015 14:00
Pēdējā mēneša laikā teroristu grupējums " Islāma valsts " (IS) strauji palielinājis ar sprāgstvielām pildītu automašīnu uzbrukumu skaitu valstu armiju un sev naidīgo kaujinieku pozīcijām Sīrijā un Irākā. Tāpat pieaudzis pašu džihādistu publicēto video skaits, kuros filmētas automašīnas, to kaismīgie vadītāji, kā arī paši sprādzieni.