DĀR

DĀR

DĀR jeb Dienvidāfrikas republika ir valsts Āfrikas dienvidos. Lielākā daļa tās iedzīvotāju ir melnādainie un tajā ir 11 oficiālās valodas. DĀR iegūst un eksportē zeltu, akmeņogles, dimantus, platīnu un citus derīgos izraksteņus. Valstī ir ļoti krāšņa daba, kura tiek aizsargāta īpaši veidotos nacionālajos parkos. Viens no zināmākajiem ir Krīgera nacionālais parks.

Populārākie raksti
10 reiz ārkārtīgi slepenas un divdomīgas CIP operācijas  (79)
22.janvāris 2016 06:40
Teiciens "Turi draugus tuvu, bet ienaidniekus vēl tuvāk" starptautiskajās attiecībās šķiet pašsaprotams. Valstis cita citu novēro no satelītiem, internetā un bieži vien ar milzīgu un sarežģītu pārstāvniecību palīdzību, kuras līdzās ekonomisku un politisku jautājumu kārtošanai nodarbojas ar visaptverošu informācijas ievākšanu par zemi, kurā atrodas. Tā dara gan pasaules lielvaras, gan vidēja mēroga spēlētāji.
Arī valstsvīri šķiras: septiņi piemēri  (34)
07.jūnijs 2013 18:33
Ceturtdien pasauli pārsteidza Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par šķiršanos no sievas Ludmilas. Putins ir pirmais valsts galva Krievijas jaunāko laiku vēsturē, kurš šķīries no dzīvesbiedres, lai gan valstī kopumā ir viens no augstākajiem šķirto laulību rādītājiem pasaulē.
Piedzīvojumi aiz restēm – populārākie un šausminošākie cietumi pasaulē, ko var apmeklēt ikviens
15.jūlijs 2015 15:06
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai izkļūtu no cietuma. To pierāda kaut vai nesenie notikumi ar narkobaronu " El Chapio ". Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.