Daugava (upe)

Daugava (upe)

Daugava ir Latvijas lielākā upe. Tā iztek no Valdaja augstienes Krievijā, tek cauri Krievijai, Baltkrievijai un Latvijai, līdz ietek Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī. Latvijā Daugava ir arī viens no nacionālajiem simboliem, kas bieži tiek pieminēts literatūrā un mūzikā. Upe saistās ar tautas spēku un vienotību un tiek dēvēta par tautas likteņupi. Daugavas kopējais garums ir vairāk nekā 1000 km, bet Latvijā vairāk nekā 300 km.

Populārākie raksti
Izgaršo Latgali: 10 Zilo ezeru zemes kulinārā mantojuma vietas un to gardumu receptes  (2)
18.februāris 2017 08:55
Latgales reģions ir īpašs ar savām unikālajām dabas ainavām, izkoptām tradīcijām, bagātu un daudzveidīgu kultūru, bet latgaliešu viesmīlība ir Latgales vizītkarte arī ārpus Latvijas robežām. Īsta latgalieša mājas ne viens nav pametis ar tukšu vēderu. Ikviens viesis ir pacienāts ar sātīgām pusdienām, visbiežāk ar kādu no Latgales kulinārā mantojuma ēdieniem – griušļi, kļockām vai buļbu bļīnim.
Sešas neparastas vietas, ko šovasar apskatīt viesmīlīgajā Latgalē  (2)
09.augusts 2016 13:44
Jau šajā nedēļas nogalē daudzi dosies uz Aglonu, lai piedalītos Vissvētākās jaunavas Marijas debesbraukšanas svētkos, bet, lai ceļš nešķistu tik garš, vērts ieplānot un apskatīt arī citas skaistās Latgales vietas. Ne velti aptaujas rāda, ka pašlaik Latgale ir populārākais pašmāju tūristu galamērķis Latvijā. Tur ir, ko redzēt un baudīt!
Foto: '2014. gada balvas Rīgas arhitektūrā' finālu sasniegušās jaunās būves  (25)
10.septembris 2014 09:00
Ikviens, kuru interesē Rīgas arhitektūras attīstība, aicināts iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates "2014. gada balva Rīgas arhitektūrā" objektu vērtēšanā. Šogad balvai eksperti izvirzījuši 13 objektus, ar kuriem iepazīstinām arī portāla lasītājus.